Marmara Ereğlisi’nde Plaj Voleybolu Halk Turnuvası
Reklam
  • Reklam

Marmara Ereğlisi'nde Plaj Voleybolu Halk Turnuvası

Marmara Ereğlisi’nde Plaj Voleybolu Halk Turnuvası 2 Ağustos Cuma günü başlayacak.

28 Temmuz 2019 - 11:53

31 Mart 2019 Yerel Yönetim Seçiminden zaferle ayrılan Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ilçesinde spor ile ilgili faaliyetlerine plaj voleybolu ile başladı.

Tekirdağ’ın şirin ilçesi Marmara Ereğlisi’nde bir Plaj Voleybolu Halk Turnuvası düzenleme kararı alan Başkan Hikmet Ata, ilçede daha önce kendi çabalarıyla halk turnuvası düzenleyen Kadir Hergüner’le birlikte daha büyük bir organizasyon yapmak için çalışmalarına hız verdi.

İlçede turizmi geliştirmek ve eski günlerdeki gibi aranılan bir tatil beldesi olması için reklamla ve sporla ön plana geçmek amacıyla deneyimli bir plaj voleybolu ekibini ilçeye davet eden Başkan Ata, her türlü fedakarlıklarda bulunacaklarını bildiriyor. ‘Bölge gençliğinin ilgi alanını spora, plaj voleyboluna kaydırmak için çaba harcamaktayız. Bunun ilk adımı olarak da bir Halk Turnuvası düzenliyoruz.  Amacımız Halk Turnuvalarını sürekli  hale getirmek. Bunun için de işinin ehli bir ekiple yola çıktık’ diyerek görüşlerini açıkladı.

Mavi Martı Spor Kulübü'nün “ Otizme Mavi Işık Yak” kampanyası çerçevesinde etkinliklerin de yapılacağı Marmara Ereğlisi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası, 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenecek. Katılımın çok yüksek olması beklenen organizasyona Antalya, İstanbul, Romanya ve Arnavutluk’tan ikişer takımın katılımıyla toplam sekiz kadın plaj voleybolu takımı katılacak.

Ülkemizde plaj voleybolunun temellerinin atılmasına büyük emeği olan ve iki yıl önce aramızdan ayrılan rahmetli Hasan Uğur Epirden’in eşi ve Epirden Beach Volley Onursal Başkanı Gülbin Epirden’in konuk olarak katılacağı Marmara Ereğlisi Plaj Voleybolu Halk Turnuvası, yılların tecrübesi ile birçok turnuvayı başarı ile gerçekleştirmiş olan Gökhan Saygı, Ercan Küçüktuğsuz, Hikmet İnanlı, Baki Başarır, Mehmet Ata, Ahmet Ateş gibi  isimlerin organizatörlüğünde gerçekleşecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TFL Altekma’da iki imza!..
TFL Altekma’da iki imza!..
Melike Nezihe Çadır, Nevşehir Belediyespor’da...
Melike Nezihe Çadır, Nevşehir Belediyespor’da...