Sistem9 Yeşilyurt Tarihinde İlk Kez CEV Challenge Kupası...
Reklam

Sistem9 Yeşilyurt Tarihinde İlk Kez CEV Challenge Kupası Şampiyonu

Temsilcimiz Sistem9 Yeşilyurt, CEV Challenge Kupası final ikinci maçında Romanya’nın C.S.M. Volei Alba Blaj takımını 3-0 mağlup ederek CEV Challenge Kupası’nda namağlup şampiyon oldu.

24 Mart 2021 - 20:35

Temsilcimiz Sistem9 Yeşilyurt, CEV Challenge Kupası final ikinci maçında Romanya’nın C.S.M. Volei Alba Blaj takımını 3-0 mağlup ederek CEV Challenge Kupası’nda namağlup şampiyon oldu.

Avrupa Kupalarındaki tarihinde ilk şampiyonluğunu elde eden Sistem9 Yeşilyurt’ta karşılaşmanın en skorer ismi 19 sayıyla Rumen pasör çaprazı Alexia Carutasu oldu.

SİSTEM9 YEŞİLYURT-C.S.M. VOLEİ ALBA BLAJ: 3-0
SALON: TVF Burhan Felek Vestel
HAKEMLER: Ilaria Vagni (İtalya), Konstantin Selin (Azerbaycan)
SİSTEM9 YEŞİLYURT: Derya, Zeynep Sude, Carutasu, Scuka, Cross, Buket, Bihter (L), (Tuna Aybüke (L), Ece, Derya Güç, İrem, Burcu, Duru)
ALBA BLAJ: Celic, Kocic, Baciu, Milenkovic, Aleksic, Antonijevic, Popovic (L), (Alupei, Malkova, Hood Scott, Spasenic (L), Rus, Cheluta, Bleicher)
SETLER: 25-17, 25-17, 25-12
SÜRE: 67 dakika (24′ 24′ 19′)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Final karşılaşmasının ardından yapılan törende, en değerli oyuncu (MVP) Sistem9 Yeşilyurt takımından Alexia Carutasu seçildi. Caratasu’ya MVP ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile CEV Asbaşkanı Miroslaw Przedpelski takdim etti.

CEV Challenge Kupası’nı birinci olarak tamamlayan Sistem9 Yeşilyurt takımına şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile CEV Asbaşkanı Miroslaw Przedpelski, madalyalarını ise TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu takdim etti.

CEV Challenge Kupası’nı ikinci olarak tamamlayan C.S.M. Volei Alba Blaj takımına ikincilik şilti ve madalyalarını; Sistem9 Yeşilyurt Başkanı Necmettin Karabacak takdim etti.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • sporsever
  3 hafta önce
  Dengeli sayıda yabancı oyuncuyla nasıl Avrupa şampiyonu olunacağı konusunda, silme yabancıyla bu işin peşinden koşan basketbol-futbol kulüpleri umarım bir ders almıştır. Burada, bizimkilerin o branşlarda durumunu hatırlatan, takımını neredeyse tamamen "Sırplaştıran" - ve iyi gencini bize "kaptıran" -Romen kulübünün finalde gencecik oyuncularımız karşısında yaşadığı çaresizliktir. Umarım daha büyük hedefler peşinde koşan kulüplerimiz, antrenöründen oyuncusuna kadar takımı Sırplaştıran "politikayla" nereye kadar gidilebileceği ve bundan daha iyisinin nasıl yapılabileceği konusunda iki tarafın antrenör ve oyuncularının kimler olduğuna bakıp bizlerin buralardan yıllarca uğraşıp da anlatmadığımız gerçeği kabul etme yolunda aşama kaydederler.
 • sporsever
  3 hafta önce
  Salonda asılı Yeşilyurt bayrakları Romanya'nın bayrağına benziyordu. Bu rakipte olsa olsa tek bir oyuncunun hoşuna gidebilirdi. Çünkü 5 oyuncusu Sırp'tı. Bu görüntü "bizden" de en az bir oyuncu için hoş bir görüntüydü çünkü bizim de onlarla eşit sayıda (1) Romen'imiz vardı. İnsanın 19 yaşında kendi vatanına karşı böyle güzel bir final maçında heyecanına ve duygularına egemen olması kolay değil, bunda da en büyük pay Kamil Söz'ün teknik ekibine aittir. "Halkbanklı Kamil" ! ...Antrenör olunca FB takımındaki ŞL şampiyonluğundaki yardımcı antrenörlüğü ve ertesi yıl CEV cup finalistliğinin değeri bilinemedi, gönderilip yabancı antrenör getirildi. BJK ise hiç bilemedi onun oradaki yıllarca süren çabasının değerini. Mutluluk oyuncu fabrikası Yeşilyurt'a nasip oldu.
 • sporsever
  3 hafta önce
  Bugün henüz 1'de 1 yaptık. 2 sevinç için daha dakika sayıyoruz. Kamil Söz ve ekibindeki arkadaşlarını 3-2 kazandıkları ilk THY maçından sonra - kaybedeceklerini sandığım için - ikinci maç sonrası "oraya" kadar muhteşem mücadelelerini tebrik etmeyi planlıyordum. Tebriki "geciktirdiler", ta bugüne kadar. Hem Avrupa'ya hem Türk voleybol kamuoyuna - ve ilginç tarafı - hem de kendilerine müthiş bir sürpriz yaşattılar. "Biz şampiyonluğu ummamıştık". Böyle bir alçakgönüllü itirafı kolay kolay iştemezsiniz her şampiyondan. Siz yine "ummayın" Kamil Söz, bu çalışkanlığınızla sizden bunları "ummayan" daha çok rakibinizin canını yakarsınız. Aşk olsun sana çocuk ( Can Yücel ) ...Aşk olsun hepinize ve bütün oyuncularınıza, aşk olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORTİF AŞI
SPORTİF AŞI
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor