Tokyo Olimpiyatları’nda seyirci olacak mı? Japonlar kararını...
Reklam

Tokyo Olimpiyatları'nda seyirci olacak mı? Japonlar kararını verdi...

Koronavirüs pandemisi sebebiyle daha önce ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Covid-19 salgınının ülkede yayılmasından endişe duyan Japon hükümeti, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda seyirci olacak mı sorusuna yanıt verdi. Peki, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ne zaman yapılacak ve seyirci olacak mı? İşte yanıtı...

11 Mart 2021 - 23:18

Japonya kararını açıkladı 

Japon hükümeti, Olimpiyat Oyunları’nda koronavirüsün yayılma endişesini bir süredir taşıyordu. Dolayısıyla denizaşırı ülkelerden gelmek isteyen seyirci girişi de durduruldu. 

Seyirciler, Olimpiyat Oyunları’nda olmayacak

Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile bir araya gelmesi beklenen Japon hükümeti, son kararını bu yönde verdi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ne zaman?

Daha önce 24 Temmuz-9 Ağustos 2020'de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Böylelikle Olimpiyat Oyunları’nda seyircilerin yer alıp alamayacağı da netleşmiş oldu. 

Olimpiyat Oyunları’nda kaç sporcu olacak?

Japonya’nın ev sahipliği yapacağı dev organizasyonda, Olimpiyat Komitesi’nin verilerine göre; 11 bin sporcu, 43 alanda yarışacak. Türkiye’den de artistik jimnastik, atıcılık, atletizm, boks, bisiklet, güreş, karate, tekvando, voleybol, yelken ve yüzme branşlarından sporcularımız mücadele edecek.

Organizasyonda cinsiyet dengesi bile gözetildi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın sporcu sayısı bakımından cinsiyet dengesinin sağlandığı ilk olimpiyat olacağını bildirdi. IOC'den yapılan açıklamada, Tokyo 2020'ye katılacak sporcuların yaklaşık yüzde 49'unun kadınlardan oluşacağı belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORTİF AŞI
SPORTİF AŞI
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor