TVF ve MHK’den bir ilk
Reklam
  • Reklam

TVF ve MHK'den bir ilk

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

12 Aralık 2018 - 23:36

Türkiye Voleybol Federasyon ve Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.
 
Sezon öncesi Ankara’da gerçekleştirilen Hakem Bilgilendirme ve Gelişim Semineri’nde açıklanan, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın MHGK ile birlikte gerçekleştirdikleri bir dizi çalışma sonucu ortaya çıkan sponsorluk ile A ve AB klasman voleybol hakemleri ile maçlarda görev yapan Gözlemcilere yönelik kıyafet ve tabletleri teslim edildi.
 
Türkiye Voleybol Ligleri’nde 50 adet A klasman, 20 adet AB klasman olarak görev yapan Uluslararası ve Ulusal Voleybol Hakemleri ile 200 adet Gözlemci’den alınan beden ölçülerine göre özel olarak hazırlanan kıyafetler, TVF İl Temsilcilikleri aracılığı ile sahiplerine teslim edildi.
 
Ayrıca yine maçlarda kullanılmak üzere, özel olarak yazılımı gerçekleştirilen programları yüklenmiş,  maçların sonuçları ve hakem gözlem raporlarını en sağlıklı ve en hızlı biçimde ilgililere gönderilmek üzere kullanılacak olan 200 adet tablet bilgisayar da yine TVF İl Temsilcileri aracılığı ile maçlarda görev yapan Gözlemcilere teslim edildi.
 
Türkiye’de voleybol branşında ilk kez gerçekleştirilen bu uygulama ile maçları yönetecek A ve AB klasman hakemler tek tip kıyafetle maçlara gidebilecekler. Maçların Gözlemcileri ise hakemlerin kıyafetlerinden farklı renkte kendilerine özel olarak dikilmiş kıyafetler ve tablet bilgisayarları ile görev yapacaklar.
 
Son dönemlerde voleybol hakemleri ile gözlemcilerine yönelik iyileştirme çabaları ile dikkatleri çeken TVF ve MHGK’nun kıyafet ve tablet konusundaki bu atılımı,  voleybol hakemleri ve gözlemcileri arasında büyük memnuniyetle karşılandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galatasaray salona indi
Galatasaray salona indi
Nilüfer’in sultanları sahaya indi
Nilüfer’in sultanları sahaya indi