Ziraat Bankkart CEV Challenge Kupası İkincisi
Reklam

Ziraat Bankkart CEV Challenge Kupası İkincisi

Temsilcimiz Ziraat Bankkart, CEV Challenge Kupası final ikinci maçında İtalya’nın Allianz Powervolley Milano takımına 3-2 mağlup oldu.

25 Mart 2021 - 00:09

Temsilcimiz Ziraat Bankkart, CEV Challenge Kupası final ikinci maçında İtalya’nın Allianz Powervolley Milano takımına 3-2 mağlup oldu.

ZİRAAT BANKKART-ALLİANZ POWERVOLLEY MİLANO: 2-3
SALON: TVF Başkent
HAKEMLER: Ilian Georgiev (Bulgaristan), Eldar Aliyev (Azerbaycan)
ZİRAAT BANKKART: Emin, Ter Maat, Atanasov, Bedirhan, Arslan, Van Garderen, Berkay (L), (Burakhan, Halil İbrahim)
ALLİANZ POWERVOLLEY MİLANO: Ishikava, Kozamernik, Patry, Urnaut, Piano, Sbertoli, Pesaresi (L), (Weber, Maar, Daldello)
SETLER: 23-25, 25-23, 25-16, 18-25, 8-15
SÜRE: 126 dakika (25′ 31′ 25′ 26′ 19′)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Final karşılaşmasının ardından yapılan törende, en değerli oyuncu (MVP) Allianz Powervolley Milano takımından Jean Patry seçildi. Patry’e ödülünü CEV Asbaşkanı Emma Labrodor ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Met takdim etti.

CEV Challenge Kupası’nı ikinci olarak tamamlayan Ziraat Bankkart takımına ikincilik kupasını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya ile Ziraat Bankkart Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Güven Tunalı takdim etti. Madalyalarını ise, CEV Süpervizörü Andro Lezheva ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Ünal takdim etti.

Şampiyon olan Allianz Powervolley Milano takımına madalyalarını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu YKÜ A.Nihan Karaçam Salkaya ve Ziraat Bankası YKÜ Levent Marmaralı, kupasını ise CEV Asbaşkanı Emma Labrodar ve Ziraat Bankası YKÜ İlker Met takdim etti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    3 hafta önce
    Hollandalılarımızın milli takımdan antrenörünün rakip takımın başında olması onlara karşı önlem almada üstünlük sağladı, bunu da iyi kullandılar. Özellikle Arslan'ın Wouter Ter Maat'a uzaktan kullandırdığı smaçların tümünde blok yedik. Arslan da bildik inatçılığını sonuna dek sürdürdü, bu da aleyhimize oldu. Bunun dışında aslında bizden üstün olmayan rakip, bize göre maç ve set alma alışkanlığını çok rekabetçi bir ligin takımı olmasından alıyor, böyle maçları Ziraat yılda bir kaç kez oynarken bu rakip her hafta oynuyor. Sonuçta Halkbankın bile yenebileceği bu takım bizimkilerle yaptığı dört maçın hepsini de alarak Ankaralılar arası final rüyamızı da, hiç olmazsa bu finali bu eşleşmeyle kazanma hayalimizi de tuzla buz etti. Oysa üçüncü sette ne heyecanlanmıştık, dördüncü set başlarına kadar. Rakip antrenör mola alıp "aranızda konuşun" dedi, aralarına girip dinlemedi bile. O andan sonra hatalarına son verip maçı çevirdiler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORTİF AŞI
SPORTİF AŞI
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor
Mert Grup Sigorta transfere başlıyor