Zoran Terzic: Ali Koç ile konuştum, para problem değil
Reklam

Zoran Terzic: Ali Koç ile konuştum, para problem değil

Fenerbahçe Opet kadın voleybol takımıyla sözleşmesinş 2023/24 sezonuna kadar yenileyen başantrenör Zoran Terzic, Sırp basınına flaş transfer açıklamaları yaptı.

15 Ocak 2021 - 22:01

Fenerbahçe Opet kadın voleybol takımıyla sözleşmesinş 2023/24 sezonuna kadar yenileyen başantrenör Zoran Terzic, Sırp basınına flaş transfer açıklamaları yaptı.Terzic, “2023/24 sezonuna kadar sözleşme yeniledim. Bu sürecin sonuna kadar dünyanın en başarılı voleybol takımını inşa etmek istiyoruz. Kazandığım paralar değil kaldırdığım kupalar benim yerime konuşacak.” ifadelerini kullandı.

Sırp başantrenör, “3. sezonum başladı ve şu ana kadar istediğim sayıda kupa kaldıramadım. Genel olarak performans artışından ve ilerlemeden memnunuz. Sonuçlar giderek daha iyi hale geliyor.” dedi.

“EGONU VE ZEHRA GÜNEŞ İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

İtalyan medyasında yer alan Paola Egonu, Zehra Güneş ve Gizem Örge transferleriyle ilgili gelen soruya Terzic, “Kulübün 1 numarası olan Ali Koç bana çok büyük bir destek verdi rahatlıkla söyleyebilirim ki para problem değil. Fenerbahçe kadın voleybol tarihinin en yüksek bütçesine sahibiz. Kim Fenerbahçe’ye gelmek isterse para bu konuda problem olmayacak. Paola Egonu’ya teklif yaptık ve cevabını bekliyoruz. Zehra Güneş ile transfer görüşmesi yaptık. Bize transfer olursa çok büyük güç katar. Şu an anlaştığımız tek oyuncu Vakıfbank’tan Gizem Örge. Bu transfer gerçekleşecek.” açıklamasını yaptı.

“TIJANA BOSKOVIC’İ İSTEDİK AMA KABUL ETMEDİ”

“Tijana Boskovic’i istediniz mi?” şeklinde gelen soruya Terzic, “Evet istedik. Ne yazık ki sözleşme teklifimizi kabul etmedi ve Eczacıbaşı’nda kalmak istediğini söyledi. Tijana, transfer listemin 1 numarasıydı. Çok üzüldüm ama hayat devma ediyor.” cevabını verdi.

“Fenerbahçe’nin bu sezon hedefleri nelerdir?” sorusuna Terzic, “Fenerbahçe’yle 3. sezonuma başlıyorum. Kupaları özlüyorum. Kupalara ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Ancka, kadromuzda bazı sorunlar da oldu. Makinede 1 dişli bile eksik olsa sorun oluyor. Çünkü, yerine o ayarda birini koyamıyoruz. Şu an iki mağlubiyetle ikinci sırada ve iyi durumdayız.” dedi.

“KELSEY ROBINSON DERBİDE SAHADA”

Amerikalı Kelsey Robinson’un transfer edilmesiyle ilgili Sırp hoca, “Sezonun ikinci yarısında oynamaya başlayacak. 23 Ocak’ta Galatasaray maçımız var ve o maçta sahada olacak. Bize çok büyük desteği olacak çünkü kadrodaki herkesi tanıyor. Karakteriyle bize kalite ve enerji katacak.” açıklamasını yaptı.

“Fenerbahçe’deki Sırp arkadaşınız Igor Kokoskov ile konuşuyor musunuz?” sorusuna Terzic, “Onunla Fenerbahçe – Baskonia maçı sonrasında tanıştım. Igor çok kibar bir insan. Üzerimde çok pozitif bir etki bıraktı. Çok fazla sosyalleşemiyoruz son dönemde ancak Igor ile tanıştığım için mutluyum. Daha sık görüşmek üzere sözleştik.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Göçmen
  1 ay önce
  Sporsever çok doğru yazmış.Hangi teknik adam (yabancı) altyapıdan Türk voleyboluna oyuncu çıkarmış?Aynı örneği basketboldan da verebiliriz.Tanyeviç kimi yetiştirdi?Obradoviç kimi Türk basketboluna kazandırdı?Hepsi korkunç bütçeli takımlarda sözüm ona başarılı oldular. Bunlara birde iş bilmez havalı yöneticilerin savurduğu transfer paraları eklenince klüplerin batması kaçınılmaz oluyor.FB. nin Egonu ya yıllık bir milyon avro teklif ettiği söyleniyor. Salgın olmadığı bir dönemde bile elli kişiye oynanan bir maçın gelirleri ile mi karşılanacak bu ücretler?Bu kafa değişmeli.Türk oyuncu potansiyeli mevcuttur.Ulusal takımın başarıları ortada.Ülkenin en başarılı spor branşı Kadın Voleybol u...
 • sporsever
  1 ay önce
  Sadece transfer yaparak büyük hoca olunmaz, büyük takım da olunmaz. FB 10 yıl önce en iyi devrine sadece transferle ulaşmamıştı. Bugünkü FB'de ise istenmeyip de gönderilen Meliha Fatma Sıla gibi kaliteler ve bu hocanın şimdiye dek transfer ettirdikleri karşılaştırıldığında ve ayrıca Boskoviç peşinde koşmasında ortaya çıkan şu: Kendisinin FB'yi kendi milli takımının antreman salonu olarak kullanma davası ve diğer ülke meşhur oyuncularının al-sat faaliyeti ile gemiyi yürütmek. Şirket ve Tüsiad yönetir gibi kulüp yöneten Vizyonsuz FB yöneticileri bu projeye alet olmayı seçtiler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galatasaray HDI Sigorta, Beziers Angels’a 3-2 Mağlup Oldu
Galatasaray HDI Sigorta, Beziers Angels’a 3-2 Mağlup Oldu
Fenerbahçe Opet, Igor Gorgonzola Novara’ya 3-1 Mağlup Oldu
Fenerbahçe Opet, Igor Gorgonzola Novara’ya 3-1 Mağlup Oldu