Altın Avrupa Ligi 4. Hafta
A Grubu
(8 Haziran) İsveç - Slovakya 1-3 (17-25, 25-20, 14-25, 13-25)
En skorerler: Lundvall 12, Tabron 10; Hudecova 16, Radosova 15, Palgutova 14.
(8 Haziran) Ukrayna – Çekya 3-0 (25-14, 25-21, 25-18)
En skorerler: Dorsman 16, Karpets 15, Stepaniuk 12, Bytsenko 10, Denysova 10; Orvosova 9, Kossanyiova 8.
(8 Haziran) İsveç - Slovakya 1-3 (17-25, 25-20, 14-25, 13-25)
En skorerler: Lundvall 12, Tabron 10; Hudecova 16, Radosova 15, Palgutova 14.
(8 Haziran) Ukrayna – Çekya 3-0 (25-14, 25-21, 25-18)
En skorerler: Dorsman 16, Karpets 15, Stepaniuk 12, Bytsenko 10, Denysova 10; Orvosova 9, Kossanyiova 8.
Puan Durumu
Ukrayna 3v-1p 9p
Slovakya 3v-1p 8p
Çekya 2v-2p 7p
İsveç 0v-4p 0p
Ukrayna 3v-1p 9p
Slovakya 3v-1p 8p
Çekya 2v-2p 7p
İsveç 0v-4p 0p
B Grubu
(8 Haziran) Macaristan – Hırvatistan 2-3 (16-25, 25-20, 22-25, 25-23, 10-15)
En skorerler: Szakmary 16, A. Nemeth 14, Bokorné-Liliom 9; Fabris 26, Mlinar 17, Klaric 16, Dumancic 10.
(9 Haziran) Avusturya – Fransa
(8 Haziran) Macaristan – Hırvatistan 2-3 (16-25, 25-20, 22-25, 25-23, 10-15)
En skorerler: Szakmary 16, A. Nemeth 14, Bokorné-Liliom 9; Fabris 26, Mlinar 17, Klaric 16, Dumancic 10.
(9 Haziran) Avusturya – Fransa
Puan Durumu
Hırvatistan 4v-0p 10p
Macaristan 2v-2p 7p
Avusturta 1v-2p 3p
Fransa 0v-3p 1p
Hırvatistan 4v-0p 10p
Macaristan 2v-2p 7p
Avusturta 1v-2p 3p
Fransa 0v-3p 1p
C Grubu
(8 Haziran) İspanya – Finlandiya 3-1 (25-23, 25-19, 22-25, 26-24)
En skorerler: Escamilla 20, Rivero 16, Gonzalez 13; Korhonen 16, Bjerregard-Madsen 16, Esko 13.
(8 Haziran) İspanya – Finlandiya 3-1 (25-23, 25-19, 22-25, 26-24)
En skorerler: Escamilla 20, Rivero 16, Gonzalez 13; Korhonen 16, Bjerregard-Madsen 16, Esko 13.
(8 Haziran) Azerbaycan – Belarus 1-3 (21-25, 19-25, 28-26, 34-36)
En skorerler: Gurbanova 18, Abulazimova 18, Bezsonova 15, Azizova 14; Klimets 19, Sakolchyk 16, Harelik 15, Stoliar 14.
En skorerler: Gurbanova 18, Abulazimova 18, Bezsonova 15, Azizova 14; Klimets 19, Sakolchyk 16, Harelik 15, Stoliar 14.
Puan Durumu
Belarus 4v-0p 11p
İspanya 3v-1p 9p
Finlandiya 1v-3p 3p
Azerbaycan 0v-4p 1p
Belarus 4v-0p 11p
İspanya 3v-1p 9p
Finlandiya 1v-3p 3p
Azerbaycan 0v-4p 1p
Not: Gruplarıni 1. sırada tamamlayacak ülkeler ve ev sahibi Hırvatistan, 21-22 Haziran tarihleri arasında 4'lü finlallare katılacaktır. Finallerde ilk iki sırayı alacak takım, FIVB Milletler Ligi'ne katılacak ülkeleri belirleyecek olan Challenger Cup'ta mücadele etmeye hak kazanacak.