ELLER HAVAYA
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

ELLER HAVAYA

29 Temmuz 2017 - 01:37

Şimdi sizden bir ricam var.. Bu yazıyı okurken, iki kolunuzu havaya kaldırıp, ellerinizi bir blok yapar gibi parmaklarınızdan açıp, bileklerinizden iki yana aynı anda çevirin lütfen. Bunu yaparken de yüzünüze bir gülümseme geleceğinden, içinizin ferahlayacağından da emin olun. Bu ne midir?

Alkışş

Peki hangi dilde konuşuyoruz? Tabii ki “ insanlık” dilinden.  Bu hareketi sokakta, evde, işte bulunduğunuz her ortamda çekinmeden yapın. “ Ne oldu muhterem, iyi misin? Su vereyim mi” diyenlere de yine aynı gülümsemeyle karşılık verin ve “çook iyiyim, olimpiyatı kazandık, daha ne olsun” cevabını yapıştırın. Ayrıca bu yazıyı da kopyalayıp yapıştırıp birilerine gönderirseniz, bu satırların yazarını da, Voleybolun en X sitesini de mutlu edersiniz. Neden mi böyle edersiniz? Çünkü, bu çağrının bizimle hiç mi hiç alakası ve ilgisi yok, kendimiz için değil, inanın. Ama TÜRK MİLLİ TAKIMLARININ EN BÜYÜK SPORTİF BAŞARISI ile yakından ilişkisi çok.

Namağlup

Samsun’da gerçekleştirilen Deaflypmpics, yani işitme engelliler olimpiyatlarında erkek milli takımımız “Olimpiyat Şampiyonu” oldu. Hem de hiç yenilmeden! Sırasıyla kazandıkları ülkelere bir bakalım mı? Altın madalyaya giden yolda Millilerimiz; Brezilya, İtalya, Japonya, Venezuela, Amerika Birleşik Devletleri, İran ve Ukrayna’yı mağlup etmeyi başardı. Daha ne olsun? Güzide sporumuzun “öteki” efeler lakaplı A milli takımının, oyuncu ve teknik kadrosunun, evde veya kampta tvden seyrettikleri ülkelerin takımlarıyla çata çat voleybol oynayan ve onlara topu topu 1-2 set veren bir milli takımımız var.

Harekete devam

Şimdi havada bileklerimizden çevirdiğimiz ellerimizi, hızlıca göğsümüze indiriyoruz ve iki elin tüm parmaklarını “ kalp” şeklinde birbirine birleştirerek göğsümüze yaslıyoruz. Bu noktada başımız hafifçe sağa ve sola eğmekle hareketi tamamlıyoruz. Durumu çaktınız değil mi? Hani şu kameralara doğru koşup, selfi çekilecem pozu… (doğrusu fotoğraf çektireceğim değil, budur..emin olun. Şarz gibi.. Bknz. Cmlymz) Oysa bu takımda ve sahada oynanan voleybolda, bunun anlamı sizin bildiğiniz gibi değil. “Bende seni seviyorum ve teşekkür ederim” demek.

Kim oynar ki?

Bu koca yürekli adamların isimlerini eminim ki sizler biliyorsunuz da ben yine de bir kenara not edip, bu yazıyı Korhan “ yazarlar bölümündeki, küçüçük köşeye atıp, bizi hapsedene kadar” (:-)) kayıtlara geçireyim. İşte ülkemizin en değerli erkek voleybolcularının isimleri ve teknik ekibimiz. (Bu detay TVF de yok, sadece VOLEYBOLX’de, haberiniz olsun...)

Kadir Akyıldız, Kaan Hilmi Çiçek, Furkan Genç, Ersin Hayta, Metin İmdat, Kerim Karabıçak, Rıdvan Karataş, Mehmet Kuzucu, Emrullah Palaz, Ahmet Metin Razbonyalı, Cevat Şimşek, Ozan Yağız, Hasan Yaşan, Fatih Yiğiter. Baş Antrenörümüz Osman Çarkçı.

Avrupa ve Dünya’dan sonra

Geçmişte yaşanan bu başarılar “Asıl Efelerimizin” ne kadar, değerli ve Milli formaya ait olduklarını kanıtlamıştı aslında ama olimpiyat altın madalyamız eksik kalmıştı. Bunu da başardık ya, artık ne gam ne tasa..

Da birileri uyansa

Darısı öteki milli takımlarımıza diyor, işitme engelliler erkek voleybol milli takımımızı bir duyun, onların işaret dillerini çözün, “örnek” alın diyor, tüm oyuncuları, teknik kadroyu ve federasyonumuzu iki elimin parmaklarını göğsümde kalp şeklinde birleştirerek kocaman kutluyorum.

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

Son Yazılar