100 de 60 (*)
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

100 de 60 (*)

17 Mart 2019 - 12:14

Şimdiii;

Önce projenin tanıtımından başlayarak, bendenizin ( çoğunuz bilmezsiniz de Menejerim Korhanım konuya kısmen vakıftır.. Yani bilincindedir..) 40 yıllık iletişim-reklam-gazetecilik-TV-sinema yapımcılığı işlerimin ve de hala devam etmekte olan akademik çalışmalarımın ( İletişim ve Gazetecilik doktora tezi olmakta) deneyimiyle bazı eleştiri-öneri ve yorumlarımı paylaşayım mı..?

Biirrr

Trt SPOR da yer alan, yukarıdaki afişteki anlam şu: 3 Top oynuyoruz.. Neden mi? Çünkü bunu hazırlayan her kimse, copy paste yapmış gibi durmakta. Yine neden mi..?  Şundan çağrışımlarla; Benim babamın da Çengel Hüseyin, Dr. Vedii Faruk gibi efsanelerle beraber BJK kulübünün şeref stadında 7 numara Santrhaf olarak yer aldığı maçlardaki çamurdan, olmuş sana 2 kilo top şeklindeki eski futbol topuna çok benzemekte.

             

Durum yukarıdaki gibi.. Oysaaa;

İkiii

Teaser da.. ( Herkes biliyor değil mi anlamını? Fragman yazmışlar o da yanlış ya neyse…) Türk Voleybolunun  İNSAN VÜCUDUNDAKİ KELEBEK EFSANESİ SEMİH OKTAY abimiz diyor ki “ aslında ülkemizde voleybol 1919 yılında oynanmaya başlamıştır…”  Eee o zaman neden 60. Yılı kutluyoruz..? Haa Voleybol Federasyonu'nun kuruluşunun 60.yılı demek ki. Süpeerr… Bu açıklama ondan! Bunu bizler - yani camiada ki eski ve yeni zıp zıplar- biliyoruz da, bu beyan sonrasında aziz vatandaşlarımız olayı anlamaya çalışırken ne düşünecek?  Kaç yıllık spor bu kardeşim… Şuna 100 yıllık desenize.. Ne dersiniz..? Keşke deseler miymiş acaba..? Hem de tam İSTİKLAL SAVAŞIMIZIN BAŞLANGICININ 100. YILINDA… Keşkeeee…

Üççç

Yeminle söylüyorum. Benim Marmara Üniversitesi'nden arkadaşım, sınıfdaşım değerli yazar ve editör Cem Çobanlı bana “ naberr muhterem”  (yani whatsapp) platformundan youtube linki göndermese haberim olmayacaktı. ( menejerim Korhanım Arnavutlukta maç seyrediyordu o sırada) Özetle TVF sitesine koyulan link ve video “ baba biz kendi kendimize eğleniyoruz yani idare et… don’t sars..” durumu gibi bişi oldu.. Kim duydu-kim bildi de izledi valla, ben bilemedim…Ama sevgili Cem görmüş, sağol kardeşim.

4

- “Belgesel gizliymiş.. diyorlar…”

- ” Nasıl yani..? “ Valla öyle..

 - “ Seyrettirmiyorlar şimdilik…!

 - “ Hadi cnm…”  

TVF sitesinden okuyalım mı..? Hadi bakiim=

Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı belgesel filminin tekrar gösterimleri; ilerleyen günlerde (gün ve saat daha sonra belli olacaktır) yeniden voleybol severler ile buluşacak.”

10 Mart’ta Tv ‘de yayınladılar da (bak an itibariyle 15 Mart oldu) hala niye diğer TV’lerde Youtube’da yok.. Bilmem ki?  Herhalde başka bir proje var galiba.. Ben bu aşamada sadece şunu söyleyeyim. Biz filmciler, bir işi çıkmadan önce GALA YAPARIZ  - kuraldır- ve o gecenin PR’ı ile ( yani Halkla ilişkiler çalışması demek oluyor.. yani İngilizce olarak media coverage diyoruz..)  büyük bir kamuoyu ilgisi oluşturup, derdimizi YÜKSEK SESLE ANLATARAK PROJEYE İLGİ ÇEKERİZ…

Penç;

Tavla oynayanlar ki bizim gibi eskilerdir, bunu bilir “Beş” yani. Yine TVF sitesindeki açıklamadan aynen aktarıyorum;

“Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 60. Kuruluş yıldönümü anısına hazırlanan ve voleybol ailesinin 60 yıllık yolculuğunun ele alındığı, bugüne kadar elde ettiği başarıları içeren özel görüntülerin yer aldığı “Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” isimli belgesel filminin ilk gösterimi, 10 Mart 2019, Pazar günü, saat 10.00’da, Vestel’in katkılarıyla Türk voleybolunun dostu TRT SPOR ekranlarında olacak. “

Başka kanalda yok yani..Kıssadan hisse programa bakıp- işimiz gücümüz yoksa denk gelip seyredeceğiz. Yoksa DVD sini bekleyeceğiz.!!!

Pek yakında. Bknz aşağıda; CMYLMZ ‘ın eski filminin adı değil bu.. Kimse google da falan ne oluyor diye girip bakmasın. Durumumuz aşağıdaki TVF’ni öten kuş, sosyal paylaşımındaki gibi; (cıvıldayan kuş ta olur…yani Twitter demek ey ahali)

Altı

Üstü bir belgesel, belli ki iyi de hazırlanmış, ancaaak ışık ( özellikle eski kadın voleybolcuların elde çocuklarla sahaya süs püs çıkışlarındaki arkada patlayan röflesiz ışık gibi)

ve kamera planlarında ( bir reklam kampanyası detayı ve ince çekim kalitesi taşımayan ) dengesizliklerine rağmen emekleri geçenlerin ellerine, bunu var edenlerin de çilelerine, iyi niyetlerine, yüreklerine sağlık, …

Kimse alınmıyor değil mi?

Hepinize sevgilerimle,

Eski Voleybolcu

 

( NOT 1: Belgeselin tümünü seyreden bana bir zahmet bir link atsın da ben de bir ara bakayım. Varsa tabii. “Uzat ellerini çok yakındayız- Hepimiz aynı takımdayız…”

NOT 2: Hadi bir öneri de benden olsun bari…Ülkemizde voleybolun 100. Federasyonumuzun ise 60. yılı diyin de kampanya tamamına ersin.. Ülkemizin tartışmasız EN BAŞARILI TAKIM SPORU BRANŞI DA BÖYLECE MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLANGICI İLE YAŞIT OLSUN…Olur mu..? Olmaz biliyorum; :=) deyip geçiyorum..)

NOT 3:  Erkekler Kupa maçlarını başarı ile yayınlayan medarı iftiharımız (onurumuz demek) TRT Spor’a, 8 maçtaki en alakasız müsabakaların yayınından ötürü teessürlerimi bildiririm. Givova ile pek değerli Tokat Bld. maçı örneğin ne alakaysa…; Arkasından daha iyi maç= Arkas- FB vardı  ama onu ekranda kimse göremedi. Oysa çok daha çekişmeli idi. Kupa maçlarının canlı yayını bizde diyip milleti uyuttular ya yazıklar olsun..Bu arada “Sarısı sarı değil- Kırmızısı mor- göğsünde AYYILDIZI YOK- Vallahi bizden değil, işi zor”… takımının tribünündeki taraftarlarına “ KALPAKLI MUSTAFA KEMAL” afişi nedeniyle tebriklerimi ve de teşekkürlerimi de buradan hasetsen (özellikle demek) iletirim yani. Mustafa Kemal’in askerleriyiz… Kalpağı da, düşmana kapağımız… Aslanım, ULTRASLAN…

NOT 4: (*) Başlık “ ne alakadır konusu” da artık sizde..)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar