DİLEKÇE
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

DİLEKÇE

23 Aralık 2018 - 00:47

22.12.2018

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına

Emniyet Mah. Milas Sok. No:9/A 06560

Yenimahalle-Ankara

İlgili Makama;

KONU: 22.12.2018 Cumartesi günü, İstanbul Burhan Felek Spor kompleksinde, TVF Kadınlar ligi haftalık maçları kapsamında oynanan Eczacıbaşı Vitra – GS takımları arasındaki maçın formalarıdır.

İLGİ: “ ÜLKEMİZİ YURT DIŞINDA TEMSİL EDEN” takımlarımızın sahada yer aldıkları forma ve şort standartlarına göre ECZACIBAŞI bu kurala uyarken, GS takımının formasının sol üst köşesinde içinde yer alması gereken TÜRK BAYRAĞI yer almamıştır.

Oysa belirtilen kulübün diğer branşlarında sahaya çıktığı karşılaşmalardaki formalarında TÜRK BAYRAĞI taşıdığı sabittir.

(Örnek: GS FUTBOL Takımının şampiyonlar ligi formaları.)

SORU: Adı geçen takımlarımızın ülkemizi yurt dışında temsil ederken bu KURALI İHLAL ETMELERİ KONUSUNDA herhangi bir tespitiniz, bu ihlale karşı bir uyarınız ve tebligatınız var mıdır?

Bu konu hakkında TVF’nin bir yaptırımı olacak mıdır? Dikkatinize sunarım.

İyi çalışmalar dileklerimle ve saygılarımla

Eski Voleybolcu

 

Gelelim mi şimdi maça

Hangi maça…?

Şu derbiye yani…!

Gelelim..

Maçın yayını başladı, baktık ki tribünde ağır ağabeylerimiz, yöneticilerimiz, takım arkadaşlarımız eski parkedaşlarımız, ve antrenörlerimiz var.

Kim mi bunlar..?

Bizim dönemimizde Eczacı’da “ Ben odamdayım, bir ara konuşuruz..” diyen Sacit bey, o dönemde Şakir beyin yetkili müdürü, sonradan değerli genel müdürü, şimdilerde onursal Ceo’su Erdal bey, BJK’nin duayen idarecisi Aziz Ağamız, Nedim baba, -adı geçen takımın ve de en önemlisi Erkek Milli takımının baş antrenörü abi senin takım da sahaya aynı forma ile çıkıyor, yazıklar ola…:=/) ve de yanlarında Sevgili Kurtaran Mumcu…

Tribün kallavi yani.. Herkese slm. ve syg.lar.

Oh iyi oldu size…!

Maçtan önce balıksırtı ceket ile kenarda yer alan (ki TV’lere çıkacaklara ilk söylenendir -bunu sakın giymeyin balık gibi yüzersiniz ekranda; görüntü tarama yapar-. derler) güneyli ailenin antrenör olanı aynen bulanık suda ki balık gibiydi… Kenari tayfa bir de komple siyah giyip, şekil yapmış ta bir acaip olmuş yani… (Yeni bir men-in black durumuyla karşı karşıyayız belli ki..Ama bu kez hafif kilolu olanlar yandalar…)

Bu kara gömlekli baktı ki bizim eski  takım Eczacıbaşı (Bizim dönemimizde Vitra yoktu.. Maçın sonunda karşı tarafa teselli olarak vermek için biz Selpak ile sahaya çıkardık ;-) ) yol yorgunu, verdi çoşkuyu takıma, ama olmadı işte…

İlk 2 sette salladı, sonra 2 seti hasbel kader aldı ama, 5. Seti verdi işte… Na’berrr.

Bir mani mi var..?

Eveeettt,, okuyun ve de adı geçen takım için söyleyin derim…

  • Sarısı sarı değil,
  • Kırmızısı Mor,
  • Göğsünde AYYILDIZ yok
  • Vallahi işi gücü, Zor…

Bu arada tribünde ayağında mavi kot, sol bacağı sağ ayağının üstüne çapraz atılmış  -tek kare 2 saat- şekilde oturan, hafif sakallı, etrafa kaşları çatık bakan -sanırsın takımın sahibi -  tıknaz şahsiyet kimse bir yandakilere bakıp toparlansa iyi olur derim…  -50 yıllık geçmişi olan efsane şahsiyetler bacaklarını toplayıp oturuyorlar da o yüzden yazdım –

sen önce düzgün otur ve formaları var et

(te,-sonra tribünde-)

poz et.-

( Bu da mani olur ilerde bence…Neyse geçelim…:=))))

Diğer takımlar nasıl?

Yurt içi - dışı maçlarda sahaya formasının ön yüzünde, sol üst köşede AyYıldız ile çıkan AYDIN BŞB. BLD. ve Koç gibi FENERBAHÇE’yi ayrıca tebrik ederim.  Beşiktaş Jimnastik Kulübümüzün KURTULUŞ SAVAŞINDA, MİLLİ TAKIM OLARAK SAHADA YER ALDIĞINDAN ÖTÜRÜ AMBLEMİNDE DOĞAL OLARAK YER ALAN AYYILDIZI da kimse kıskanmasın derim..

Bundan sonra GESE’nin formaları değişmezse, 2 elim yakalarında ve de bu köşede iplikleri pazarda olacak şimdiden söyleyeyim...Daha da ağır konuşmadan bitirelim..

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(Not: Maçı anlatan sunucu ve yancı yorumcusu ile hafta içi bu sitede yazan-spiker- kardeşimize önerim benden arakladıkları “ EDS-GDS ara müzikleri konusundaki tanımlarımı kullanırken dikkatli olmaları… Kayıtlı bunlar sitede Copyright olarak. Dikkat…:=)))

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar