EFELE(lenme)R LİGİ
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

EFELE(lenme)R LİGİ

10 Nisan 2018 - 02:57

Sezon başından beri yazıyorum. Bana göre subliminal mesaj içeren bu ligin adını değiştirmek lazım. 70’lik, 35’lik, 100’lük (hatta 150’lik) falan derken,  bu konuya aşina olanlara çağrışım yaptığı gerçeğini unutmadan,  kim bunlar, nereye efeleniyorlar, bunların hepsi Ege’li mi? gibi soruları da aklımıza getirmek lazım.

Kafayı karıştırmayın; ERKEKLER LİGİ deyin olsun bitsin.. Sponsor bulursanız da önüne ya da arkasına bir markanın adını yapıştırırsınız. Ama bana gizli reklam ile gelmeyin kardeşim. Çarpıp bölseniz, milli içeceğin bir markasına milyon ( durdurulamazlık  sendromu sahibi)  Usd’lik reklam yaptınız federaller, haberiniz olsun..

Yılın değerlendirmesi

Bizim top peşinde zıp zıp koştuğumuz, takımların da bizim peşimizden koştuğu yıllarda, değerli  Alev Anakök ve  Cengiz Tokgöz ağabeylerimiz böyle yılın, sezonun değerlendirmesini yazarlardı.  Biz de kadroya girdik mi girmedik mi heyecanla bekler, gazete küpürlerini kesip saklardık. Şimdi bizde onlardan örnekle, ama biraz farklı olarak bu sezonu değerlendireceğiz.

Okuyun bakiimmm;

Yılın özenli adamı: Glenn Hoag - Arkas -  Hiçbir maça saç traşsız çıkmadı.

Yılın şık adamı: Nedim (Özbey) abimiz. -  Bir gün olsun gerçek sarı kırmızı parçalı kravatından ödün vermedi.

Yılın en enerjik takımı:  Jeopark Kula Belediyespor - Dünya da Termal enerji tarafından desteklenen tek takım.

Yılın sırtından hançerlenen takımı:  Beşiktaş - Takım küme düştüğünde meyhane de göbek atarken yakalanan Fikret  (İsmin anlamı: 1. Fikir, düşünce. 2. İdrak. 3. Zihin, akıl. 4. Murat, maksat, niyet. ) adındaki  bir başkanın düşürdüğü takım.

Yılın en mütevazi takımı: Maliye Piyango - Size de çıkabilir.. Çıkarsa ve herhangi bir yamuğunuz varsa, gelip hesabını verirsiniz, devletten kaçış yok haberiniz ola alt metninde formalarında sadece “ 10 numara” yazan takım.

Yılın en az mevduat  faizi veren takımı: Ziraat Bankası – Sen kalk Avrupa’da final oyna, belki kupayı alamayacaksın ama yine de helal olsun, ligde ilk 5’e zor gir. Valla emeği geçenlere, başta da Milli takım antrenörüne bravo.. (Kafada soru işareti olmasın, yani yazıklar olsun anlamında..:-/)

Yılın takım maskotu: Arkas - Ton balığı görünümlü, kepli fok. Başka takımlarda olmadığı için bu kategori de haliyle tek geçildi. Sahada peluşa can veren kardeşlerimize tebrikler, en az oyuncular kadar ter döktü yani.

Yılın en çok fırça yiyen takımı: Fenerbahçe- Kulislerden gelen bilgilere göre. , Aziz kimdiR, NediR, Nasıl okunuR, nasıl yazılıR kıvamında…Durumla ilgili biz de duyduklarımızın yalancısıyız..

Yılın en iyi taraftarı: ULtraAslan-GS… Tribün boyu pankartta GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK afişine yer verdiği için..(Not:  Taklitlerinden sakının)

Yılın solağı: Fernando Hernandez Ramos - Halk bankasında yabancı olarak çalışan, Küba merkez bankasından transfer edilmiş olan..

Yılın sağlağı: Metin Toy - Annesine ve ailesine saygıyla değerli kardeşimiz olan.

Yılın pasörü:  Hierrezulo Raydel - “Show must go on” tipindeki eski mesleğimizin icracısı olan.

Yılın Takımı:  Eee herhalde Halkın bankası, Şahan’ın reklam sponsoru.. HALKBANK’ın 3. Kez şampiyonluğunu kutlarız…

Yılın Önerisi(*)

Ben epeydir bu EDS-GDS sistemine taktım ya, boyna yazıyorum.. Tutturmuşlar yok efendim bir yapay zeka (insanlığın başına bela), yok kameralar daha iyi görüyor, “ temas  var… temas..”  ortamları ve de oyunu germeler falan.., alın size teknolojiye karşı insan davranışının değerinin önerisi:

Şimdi bu “ blokta elden gitti, gitmedi, değmedi hocam, valla… video abi” filan itirazları var ya.. İtiraz da şak ekrana geliyor ya..; Değmedi diye yırtınanın eğer elinden, parmağından, omzundan, saçından-kafasından gittiği  video da kanıtlanırsa  o oyuncuya SARI KART VERİLMESİNİ öneriyorum… İkinci de de KIRMIZI… (demek ki süper yalancı olduğu için..)

Böylece; ikide bir de hakemi yanıltmaya yeltenenlere de “ince bir ayar “ olacağını düşünüyorum… Bu kuralı da eğer FIVB federaller dikkate alırlarsa ve uygulamaya sokarlarsa bi zahmet adını da “ESKİV” (eskivoleybolcu) koymalarını ve tarafıma tescil ettirmelerini rica edeceğim.

Yılın sonucu

Özetle tüm EFELER LİGİ 2017-2018 sezonu için tüm emeği geçenlere; kulüp başkanlarına, idarecilere, teknik ekiplere, istatistikçilere, sağlık ekiplerine, ulaştırma ve güvenlik personeline, TVF özelinde teknik kurul, hakem, gözlemci, salon yönetimleri ve bu işte yer alan herkese tebrik ve sevgilerimle..

Eski Voleybolcu

(*) Not:  Fikir kayıt altındadır ve şahsıma tescil ettirilmiştir..FIVB ‘ci federaller ilgileniyorsanız banka hesabını, bilahere İban olarak yazarım, oraya telifini gönderirsiniz… )

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar