EĞRİ OTURUP
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

EĞRİ OTURUP

09 Haziran 2018 - 12:45

Doğru konuşalım… Sevgili eski takımdaşım Kuti’ye “ Olm. bu kadrolar doğru mu, sence.. diye sorduğumuzda “ -Meraaak etme bendeee..” demişliği “ bizim de ona  “ bak yanlış olursa Milli takımlar sorumlusu değil sorunlusu olma aman haaa “ şeklinde yanıt vermişliğimiz de vardır. Kayıtlarda - yani bu sitenin, kendini yok eden, görevimiz tehlike bandı gibi başlıkta bir varmış, bir yokmuş tadında, 3 saat sonra karanlık arka sayfalarına atılan yazılarımızın arasında - duruyor.

Sitenin de bir havası var ki sormayın yani… Kalkmış başlıkta “ … anaştı “ diyerekten 1. Lig takımının transferine ( takıma ortak bir menejer var galiba, ortada, sen misin olm. yoksa..?)  falan yazıp, 12 saat ana sayfada tutuyorlar, bizim yazımıza gelince hoop 3 saat sonra arşiv…Allah akıl fikir verecek de bunlara biz de göreceğiz, bir ara…Site yönetimindeki genç kuşağa ileri de değineceğiz diyerek geçelim..

Bize de yukarıdaki başlığın gereğini yapıp, lafı evelemeden tire gevelemeden, “ pardon erken ötmüşüm..” demek düşüyor. Doğruya doğru; ben, şahsen, kendim erken yorum yapmışım…

Kadınlarda

Toplam 12 maç 3 mağlubiyet ve 9 yengi. Kadroya bakarsan da U-23 havasında bir takım ama yine de iyi işler yapmakta. Genel sıralamada da şimdilik 4. durumdayız. Daha ne olsun…Milli damat da, hanımına her gece  “ evet… yine hallettik, merak etme… sen de kendine iyi bak…hadi iyi geceler, öptüm “ şeklinde rapor vermekte… Bahar hanımın servis kalitesini yakalayan kimler var bilmiyorum, bizim evde S Spor'un yayını yok, (:=)) o yüzden maçları seyredemiyorum, ulusal ve de yerel - boyu batasıca- tevelerimizde 1 sn. bile görüntü yok, (:/) o yüzden detayları bilmiyorum diyorum… Başka da bir şey söylemiyorum…

Erkeklerde

Namağlup devam ederken, son maçta taşlı topraklı yol kazasına uğrayan, Nedim baba gazındaki takıma da helal olsun diyorum. Gerçi rakiplerin ve de bazı bizimkilerin kafası “ Van mı..? , Samsun mu..? Yok canım artık o kadar değil Urfa’da ne işimiz var abi…?  Şeklinde karışmış ve de tüm rakipler dahil Avrupa Voleybolu, yol yorgunluğuna bulaşmış olsa da olsun. Yabancıların kafasını ve de uçak yolculuklarını karıştırdık ya yeter. Bak sonunda lideriz işte.

Çayım TV’de hüpürdetmeye devam…

Neyse; her iki milli takımımızı da başarılarından ötürü kutluyor, her daim zihin açıklığı ve de kuvvet diliyor, Kuti’ye Milli takımlar sorunlusu olmadığı için tebrik telefonu açacağımı beyan ediyor(Sözü var zaten bana yemek ısmarlayacak, unutmadın dimi…Menejerim Korhanımı boşver, biz dertleşelim biraz…) başka bir konuya geçiyorum…

Ortam fena

Gün geçmiyor ki bir kulüp “ T A M A M “ demesin. 2 kez Avrupa şampiyonu ve de 1 kez ikincisi olmuş koskoca Bursa, Aydın’a gel birleşelim diyor, Seramikçiler “ yeter artık illallah”  deyip fırını kapatıyor, az önce dünyaca ünlü voleybol organizasyonun ceo’su kardeşim arıyor “ 2 kulübün yetki ve devir belgeleri bende.. Biri 2., diğeri de 1. Ligdeler, çok sıkışıklar, birleşecek ve kendi altyapıları dahil can suyu verecek imkan arıyorlar…” diyor.

Da bu arada Makifüst ve de diğer federaller ne yapıyor?  Bunların pazarlama, sponsorluk, takımlara destek kurulları falan yok mu? Belli ki YOK. Peki, işbirliği çerçevesinde bir gelir paylaşım havuzu var mı? O da YOK.  Dünyanın en iyi liglerine sahibiz havası yapan federallerin İtalya-İsviçre- Brezilya-Almanya federasyonlarının “ kulüplere gelir getirici “ pazarlama ve satış sistemlerinden haberi var mı? YOK.

Eee o zaman ne iş yapıyorsunuz, bak kulüpler kapıya kilit vuruyor, ekonomi mafişşş, yoksa sizde de durum bu mu?

Dostlar alışverişte

Görsün diye federaller oturmuş, yani biz yaptık çok güzel oldu kıvamında ligler kurulu diye bir yıl toplantısı düzenlemiş. Ne kadar işten anlamayan, iddia bayi, tüpçü, sigortacı, taşeron taşımacı, arabulucu avukat ( Korhan iyi tanır onu…)  vbg. mesleklerden, voleybol kulüplerine başkanın yakını kadrosundan omuz atıp sızmış saha içi değerleri değil, “ diğerleri “ ile toplantı yapmış. Sorunlar masaya yatırılmış, mış, mış,mış… Lafı Güzaf…

Yapsana kardeşim bir TÜRK VOLEYBOLU ÇALIŞTAYI.. Çağırsana tüm dernekleri, Voleybol Vakfı, Antrenörler derneği gibi bu sporun duayenlerini… Bak ne fikirler, ne düşünceler, ne projeler çıkacak ortaya. Tabi topu topu 20 kişiden oluşan basınımızı da unutma. Ancaak, bu kafa bunlarda var mıdır, bilmem?

Tüm sorunların çözümü VOLEYBOL KULÜPLER BİRLİĞİNİN KURULMASI ve GÜZİDE SPORUMUZUN yurt içi ve dışı MARKA DEĞERİNİN DÜNYAYA ANLATILMASI ve YARATICI PROJELER İLE DÜNYA VOLEYBOLUNDA “ TÜRK EKOLUNUN” YARATILMASIDIR.

Uzattık, ama sizin iyiliğiniz için.

Hepinize sevgilerimle

(NOT: Yorumlarınız bekliyoruz…Ama isminizi tersten yazmayın..:-!)

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Melih
  2 yıl önce
  Sayın Eski Voleybolcu. Benim bir Türk olarak çok ağırıma giden bir konuya da dokunmak istiyorum. Bu, sizin yazınıza bir yorum değil. Türk basını ile ilgili.Malum Bayanlar Uluslar Şampiyonası oynanıyor. Online gazetelerimizde tık yok. Palavra transferler, defalarca kurulup, boz*** futbol takım kadroları, futbolcu eşlerinin bikinili ve frikik resimleri vb. Ama ortada Ulusal takım var. Yenilseler, haydi, deriz ki, başarısızlar. Gazete manşetlerine geçmek için bu sporcuların daha ne yapması lazım? Buna acil bir çözüm lazım. Bu arada yazılarınızı okuyorum ama genelde fazlaca voleybol camiasına yönelik ve oldukça dağınık. Herkese hitap etmeye çalışmak için mi cümleler kısa? Okuyanın tanımadığı kişilere fazlaca atıf var. Anlatımınız kopuk, kopuk. Belki de yeni bir usluptur. Kolaylıklar. Melih Tarı.
 • Namyelus
  2 yıl önce
  S Sport yayını internette var sizin evde internet yok mu?You Tube kanalında da var, bol bol izler yorumlarını yapabilirsin.Türk Voleybolu Çalştayı mı?Bol bol fikir üretilen icraatı sıfır şeylerle uğraşmayı kim sever bilirsin.Sorularıma cevabını hala bekliyorum...ama adını yazmayı unutma eski voleybolcu.
 • Melih
  2 yıl önce
  Yazılarınız genelde voleybol camiasındakilere zahir. Biz izleyiciler Fransız kalıyoruz. Mamafih Bayanlar Uluslar Ligini seyretmediyseniz, bence seyretmemeye devam edin. Gökhan Telkenar isimli bir zat anlatıyor ki, evlere şenlik. Şöyle ki, Rusya antrenörü Vadim Pankov. Bizimki ısrarla Pankov Vadım diyor. (I) ile. Tekli blok diyor, bakıyoruz 3 kişi blok yapmış. Daha ne zırvalar, ne zırvalar. Ayrıca şu TVF web sitesinde bilgi işlem sorumlusuna da yazdım. Siye korkunç kötü. Site geç açılıyor, grafiksel olarak renkler kötü. Pembe üstüne beyaz yazı ve transparan. :) Zeminle karışıyor. Maç TV yayın adımı bazen açılmıyor. Erkekler mi Bayanlar mı yazılmamış. Font boyutu minimal. Tabii bunlar sizi ne kadar ilgilendiriyor bilemem. Ama bir yazayım istedim. Melih Tarı

Son Yazılar