HADİ BAKALIM
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

HADİ BAKALIM

14 Eylül 2019 - 01:09

diyoruz, kimlere mi.?

Bizim de bir dönem çeşitli yaş gruplarında (Yıldız, Genç ve A) formasını gururla giydiğimiz, A ERKEK MİLLİ TAKIMIMIZA...

Ne durumdayız..?

Son verilere göre  (kİ bunlar aslında eski ve eksik, ama olsun..) uluslararası federallerin  ( ben hiç sevmem, günahımı vermem  ama neyse..) sitesinde, yani FIVB ‘de, memleketin durumu;

 • 2018’de A Erkeklerde 33. Sıra.
 • 2019 U- 23 ‘te 11. Sıra.
 • 2019 U 20-19 ‘da 41. Sıra.
 • 2019 U - 19 ‘da 19. Sıra

dayız.

Özetle ERKEK VOLEYBOL’da TÜRK MİLLİ TAKIMLARINDA yangınlardayız.

Kısaca, bu durum ÜLKEMİZE HİÇ mi HİÇ YAKIŞMAMAKTA.

Semih abi nasılsın?

Baktım Makedonya maçında tribünden, omuzda uzun kollu yelekli, bir ince figür olarak, maç sonunda sahaya doğru meylediyordu.. Da içimden sormak geldi.? Karizma tamamdır yani..

Avrupa Şampiyonasına

36 yıl sonra katılmışız, dişimize göre ( Dünya 5. Sırası, UZUN MU UZUN, 2.22 lik adamı kenarda bekleten,  URS’lar hariç – birinci harf ile 2.sini yer değiştirerek okuyun..) bir gruptayız.  Eeee.

Servis mi kaçtıı.?

Ne diyorduk, güzel bir kurra çekmişiz.. Ev sahibi ile de zaten 2 ay önce oynayıp yenmişiz. Bizim bu guruptan çıkmamız için FIVB’de herşeyi seferber etmiş. Kağıt üzerinde 2. Sırada bile bitirip, ilk 8 için şansımız bile var...

Yine mi kaçtıı.?

İlk maçta 1 set almamız bile başarıydı diyenlere bir, pardon 2 çift lafım olacak. Nedim abi molalarda “karşı adamın çaresi yok, plase atacak” diyerekten, takımı motive etmeseydi, durum üç sıfır olurdu.. Diyelim ve geçerken, maç yayınına kulak verelim..

Dışarıda..!!

Yazının başını okuduysanız anladınız siz onu..!!!

2. gün

De bu kez yeni kurulduğu için dünya sıralamasına bile girmeyen ama durumu ile tahmini olarak 65.sırada falan yer alabilecek Kuzey Makedonya ile oynadık ve güle oynaya (kİ Milli takımın genel durumu bu) 3-0 galip geldik.

Bak YİNE kaçtıı..?

Valla Allah sabır versinn..Ben Nedim abinin yerinde olsam, maç bitince “ kapat ışıkları- at servisi- nereye düştü...? Sen duy ve anlat olum..!!! ” antrenmanını yaptırır - ADİS hariç- bu hal-i pürmelali (yani durumu) herkesin beynine kazırım.

Başka bir şey söyleyecektim ya neyse..!!

Yeter ama..!

Hadi gençler.. Hakkaten  yeter ama...Her sette ortalama 6 sayıyı karşıya vermeyin yani..Biraz konsantre olun.. Topu elinize alın, subaba baş parmağı koyup, önce bir derin nefes alın...Sonra karşıya bir sert bakın...Ondan sonra da ne yaparsanız yapın ama, YERE BAKMAYINNN,...

Hadi bakkiiimm, başarılarınızın devamını bekliyoruz.. Buradan çıkıp, dünyaya BİZ KİM MİYİZ , onu SAYENİZDE GÖSTERECEĞİZ..?

Bizden de mazi olmuş.

Geçmiş zamaan olur ki hayali cihan değerrr...; Bak şimdi..36 yıl önce Ruslarla 3-2 oynamış, kaybetmiştik ama, maç 2 saat 48 dakika falan sürmüştü. “ Ohhh Maç bitti, bunlardan kurtulduk” diye sapsarı kesilmiş herifler, gelip bizzat elimİzi sıkımışlardı.. O zamanda bunlar dünya şampiyonu falanlardı...Bir anda Hatırladım yanii..

Hadi ollmmmmm...Hırs yapınnnnn...

Eski ve umutlu Voleybolcu

(NOT:  Az yukarıda yer alan ve okuduğunuz  - 2. Satırdır..)

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • sporsever
  1 yıl önce
  Çok haklısın ama evsahibiyle birden fazla maç yapmadık bu yaz bildiğim kadarıyla. Ve o maçta kötü oynayarak yenilmiş, hatta altın lig ve sonrasındaki toplam 9 maçlık galibiyet serimize Slovenya'da son vermiştik.

Son Yazılar