HEPİMİZ AYNI TAKIM(DA)MIYIZ?
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

HEPİMİZ AYNI TAKIM(DA)MIYIZ?

11 Mart 2018 - 22:47 - Güncelleme: 11 Mart 2018 - 23:31

Yok  valla bilmiyoruz ki yani…? Hangi takım bu ayrıca..? Federallere epeydir bulaşmadık, meydanı boş bıraktık, kafalarına göre bir slogan bulmuşlar, neymiş efendim.  60. yılı kutlamaları. Hilton Otel de 5 On masa toplanmışlar,  soğuk bir ortam, ne bir enerji var, ne motive konuklar, ona buna mikrofon tutup, önceden belirlenmiş lafları söyletip kutlama yapmışlar. Gecenin en renkli adamı boynunda fuları ile 94 yaşındaki “ milli” abimiz  Melih Çelebi olmuş..Bir de ortada marş var. TVF sitesine bile yüklenmemiş, kimsenin haberi yok. Youtube da aratırsan çıkıyor. Bakıyorsun 300 kişi bile izlememiş. Görüntüleme rakamı an itibariyle 278. Valla Bravo.

Yani neymiş?

Pİ ..  Açılımı Pazarlama iletişimi oluyor. Federallerin yaptıkları bir DÜNYA MARKASININ,  “son derece eksik ve yetersiz” REKLAM çabası. Belli ki bademlerden bir ajans işe bir sakal atmış. Logosu hiç mi hiç olmamış.  1915’ten beri ülkede oynanan, yani 103 yaşında olan güzide sporumuzun  ruhuna hiç mi hiç dokunulmamış. Federasyonun kuruluşuna endekslenen, sportif yaklaşım  tek kelimeyle “ EKSİK” kalmış. Neyse şimdilik izlemeye alalım da daha fazla sinir bozmayalım. Anti parantez, marşı beğendiğimizi de bu arada notlarımıza ekleyip, şu  “ hepimiz aynı takımdayız” mottosuna gelelim.

Çiftçibank’ta hüsran

Adam hem kel,  hem fodul.  Atasözünün anlamı şu;  "Bu kadar kusuruna, bu yeteneksizliğine rağmen bir de övünüyor, üstünlük taslıyor" anlamında. Milli takımın antrenörünün çalıştırdığı takım final four etabına kalamamış. Yani ne olmuş, sezon başında bir menejerlik şirketi ile anlaşıp, sonra da kafasına göre başkası ile iş gören antrenörün takımı yarı yolda kalmış. Cık cık cık… Bu nasıl milli yani.. dimi?

FB de kaos

Abdullah abi ile bir ara ters düşmüştük ama ne dediysek çıktı. Yanlış mı Adnan kardeş? Bak Kadın takımı “ Bizi Türk antrenörlerine emanet edini z “ durumu ile karşı karşıya geldi. Takım tavacı Salih’e emanet edildi. (En azından şimdilik) Zar zor final etabına kalındı. Erkeklerde ise bak son maçta ne oldu. Taraftarın gözleri doldu. İÇ sahada maç verildi. 4’lü finale el sallandı.

Yengil şubesi

Şükrü abi ve Nedim baba ile ilgili valla kim ne derse desin ammaaa lafı tartıp konuşsun derim. Galatasaray’da başkan değişti. Şube sorumlusu değişti. Para pul sorunları 25 yıldır hiç bitmedi. Ama kendilerinden daha büyük bütçelerle yönetilen takımları Yengil’e bağladılar ya helal olsun.

Kübalılar acaba bir mesaj mı?

Halkın bankasında durum diğerlerinden biraz farklı.  Kadınlarda, erkeklerde işi yabancı ve koyu renklilere bağladılar. Erkeklerde lider olup, kadınlarda da az kalsın son dörde kalmak üzere iken elendiler.  Okyanus ötesinde sadece kurumsal işlerdeki sorunları değil, sporda çözüm yollarını bulup, millete gösterdiler. Ne dersiniz..?

Başkan göbek atıyor

Renkli takım tutmayanların başkanı, bir gece magazin basınına fena yakalandı, biliyor musunuz?

Yok valla haberim yok diyorsanız anlatayım.. Erkek voleybol takımı küme düştüğü gece meyhanede horon tepen bir başkanın yönettiği Jimnastik kulübünün güzide sporumuza ettiği düşmanlık da unutulmamalı…Yazıklar olsun Fikret..

Bursa kapatıyormuş

Avrupa kupalarında 3  büyük şehir dışındaki TEK BÜYÜK OLAN BURSA BÜYÜKŞEHİR voleybol  kadın takımı ile ilgili kulislerde geçen bilgilere göre, bu takım seneye yooookkk…  Nasıl yani mi diyorsunuz? Valla ötesini ben bilmem. Salonlarda konuşulmakta, hatta federallerin kadrolu yorumcusu MMY kardeşimiz bile ekranda bunu dillendirmekte.  Şubeyi kapatıyorlarmış duydunuz mu?

Parayı veren düdüğü çalmıyor 

Belediyelere ve de takımlarına en büyük desteği “ resmi ve yasal” olarak veren kamu bankası yani illerin bankası yine düştü. Nerden mi? Tabii ki kadınlar liginden. Özetle “ asansör” takım olma özelliğini de hiç mi hiç kaybetmedi yine..

Başta dedik ya hepimiz aynı takım ( da) mıyız diye; TVF 60. Yıl sloganını kim bulmuşsa halt etmiş özetle.  Zamanı değil yani…Kimse aynı takımda falan değil kardeşim. Herkesin derdi başından aşkın.

Herkese geçmiş olsun dileklerimle

Eski voleybolcu

( Not: Menejerim Korhanım, “ ALL STAR” önerisini federallerle ilettin umarım. Her branşta var da biz de niye yok acaba..? Biz de herkesten çok star var aslında da farkında mılar acaba? )

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar