LAMI CİMİ YOK (*)
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

LAMI CİMİ YOK (*)

01 Temmuz 2018 - 23:20

Milli takımlar, takım sporları ve de kulüpler bazında en başarılı spor branşımız olan TÜRK VOLEYBOLUNDA MİLLİ YAZ havası iyi geçti...

Federallerde durum “ Zevahiri kurtardık “ (Zevahir - hani şimdilerde moda olan dilde, eski Türkçe - “bir şeyin dışardan görünüşü, dışyüz ” anlamında) olarak özetlenebilir.

Özetle Erkekler 2. Ligde Avrupa'da 3.'lük almışız, Akdeniz Olimpiyatları'nda (bizim gençliğimizdeki adı buydu, sonradan küme düştü.. Artık “ ..oyunları”  olarak adlandırılmakta) 7.'lik ki büyük başarı (Nedim abi sen bizimle kafa mı yapıyorsun bilmem ama. Bu ne abi yaaa..!) derken kadınlarda Hırvatistan denilen ülkeye neredeyse tarihimizdeki ilk mağlubiyet sonrası, finale kalamamamız ve 3.'lükle yetinişimiz, kum voleybolunda da (Soğuk nevale Özkan’ın uzmanlık alanıdır.., milli takımları çakal Carlos tarafından yönetilmektedir.) Bir 1.'lik ve dee 3.'lük alışımız takdire şayandır. (Böyle yazınca da beni 70’lik filan zannediyorsunuz ama gerçek öyle değil, Menejerim Korhan bilir.. Bu arada ne bir selam-sabah yok olm. Ne işş... :-/ )

Altın ve Bronz madalyalar gırla yani...

Alkışşşşş...

Dünya'da Milletler Ligi'nde ise kadınlarda final ve 2.'lik... GÜMÜŞ MADALYA.. Daha ne olsun..?

Özetle KADINLARDA olimpiyat şampiyonu Amazon güzellleri Brezilya’yı yendik, çekik gözlüler diyarındaki sarı renkliler Çin’i saf dışı bıraktık, küçücük ülkenin büyük sporcuları Sırplara saç baş yoldurduk. Veee son dünya şampiyonu Kalemiti Ceyn’lerin torunları Amerikalılara ise finalde 3-2 kaybettik. (Oysa daha önce onları da yenmiştik..)

Yani ne oldu?

Kadın milli takımımız dünyadaki 2. takım olma başarısını gösterdi. De bunlar nerede yayınlandı..? Kim seyretti..?

Valla ne yalan söyleyeyim ben bile final maçı hariç hiç birini seyretmedim. Iron man Sadettin beyin her platformda yayında olmayan kanalı hariç bu maçlar hiç bir yerde yer almadı. Neden mi?

Federaller çok iyi çalıştı da ondan.. (hadi ordan)

Eğrisini doğrusunu bilmem ama, memleketin devlet kanalı, olmadığımız bir ayak topu dünya kupasındaki maçları sabah-akşam-gece yayınlarken, Akdeniz Oyunları'ndan ve de dünya devler liginden tek saniye görüntü vermedi.

Modacılara kutlama

Milli takımlarımızın teknik ekiplerinin sahaya çıktıkları T-shirtleri kim dizayn etmiş ve de sırtlarına kim TÜRKİYE VOLEYBOL yazmışsa tebrik ederim. (Yazıklar olsun anlamında..)

Maçlar, takımlar ve branşlar karışmasın diye başlatılan bu uygulama bence tüm sporlara yayılmalı. Böylece Basketbol takımının yanlış sahada yer almasının, badmington takımının açık havada raket sallamasının önüne geçilmiş olur. Haaa birde kum voleybolu ile gerfloor zıpzıplığı birbirine de karışmaz bu vesileyle, valla bravo.

Aziz Nesin yaşasaydı hepinizin alnından öperdi, yani..

Bundan sonra ne olacak?

Nedim abi nedir bu takımın durumu diye sorulacak. Erkeklerde U-23’te Dünya sıralamasında 1. iken, Akdeniz Oyunları'nda neden 7. olduğumuz sorgulanacak. Ne olacak bu hemcinsimizin durumu, zamanında biz oynarken, önünde yer aldığımız kadınlar ne oldu da bizi bu kadar geçti laflarının yanıtı aranacak... Milli takımlar erkekler sorunlusu olan kişi kimdir? Neden hala görevdedir? Ne zaman bu işi bırakacak diye merak edilecek? Ve aslında dünyada VOLEYBOLUN TEMELİ olan erkeklerde NE ZAMAN başarıları yakalamayı planladığımızın ve bu işin “Allaha kalıp kalmadığının” araştırması yapılacak.

Hepinize sevgilerimle..

NOT: (*) LAMI CİMİ YOK NE DEMEKTİR? ( - Karşı gelinmeksizin, kesinlikle anlamlarında kullanılır.
Bu iş bugün bitecek. Kesinlikle olmalı, başka yolu yok - anlamındadır...)

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • sporsever
  2 yıl önce
  Bu harika takımın etrafında küçücük bir camia var, bu camiaya da voleybol bürokrasisinin çoğu dahil değil. Tebrik mesajı yayınlayan kravatlıların hiçbir katkısı yok, başarıdan rant kapmaya çalışıyorlar. Futbol medyasından ise bir cacık olmaz, onların futbola da faydası yok, zararı var zaten. Hiç bahsetmesinler voleyboldan, daha iyi. Bahsetseler kimi konuşmacı turnuvanın, kimi oyuncuların adını acaip şekilde söylüyor. Hele o futboldan gelme maç anlatıcıları yok mu, kaç kez ses kapattım özel ve devlet kanalında, maç keyfimin içine etmesinler diye.… Türkiye sporu sevmiyor, onun için olimpiyat vermiyorlar bize, haklı olarak. Kırroluk ve yobazlık da yaygınlaştıkça, kadın sporu haberleri daha da azalıyor üstelik. Voleybol siteleri birleşerek kendileri ciddi bir sanal medya oluşturmalı önce. Ötesi daha sonra planlanmalı. Kaptan Eda'nın sitem dolu mesajını da çerçeveleyip asmak gerek.
 • Melih
  2 yıl önce
  Sultanların ikinciliğinden sonra çekilen hatıra fotoğrafında kızların önünde 500.000 USD.lik çek vardı. Bu kızlara bu paradan ne kadar veriliyor adam başı? Bunun bir şekilde yanıtını rica ediyorum. O hırs, o azim, o terin bir karşılığı var mı? Milli formayı bile para haline getiren ve kaprisleri bitmeyen futbolculara karşın bu kızlar mutlaka bir armağan almalı. Branş amatör diye geçse de, Ulusal Forma için para gerekmese de bence bir ödül gerekiyor.Ayrıca o altın kızlarla bir yerde karşılaşırsanız hepsinin o tertemiz alınlarından ve demir gibi ellerinden öptüğümü aktarabilirseniz beni çok mutlu etmiş olursunuz.NOT: O sorumun yanıtını bir şekilde aktarabilir misiniz? Saygılar.
 • Melih
  2 yıl önce
  Sizin aksinize A.B.D. ayağı hariç tüm VNL maçlarını seyrettim. Bir şekilde net'ten buldum o meşhur S Sport'u. İlk etaplarda bir de Gökhan Telkenar adlı ses olarak uygun ama voleybol için anlatımı "0" (Sıfır) olan bir zatı dinlemek zorunda kaldık. Face'den S Sport'a durumu anlattım. Neyse onu aldılar o işten. Yerine Başak Koç diye bir hanım anlattı geri kalan tüm maçları. Meslekten biri sanırım. Yani sizin gibi Eski Voleybolcu. :) Maçı yaşadı, yaşattı. Ben büyük olasılık pek bir yerlerde bulup, kendisine teşekkür edemeyeceğim büyük olasılık. Ama siz camiaya yakınsınız diye bu görevi size aktarayım.Kendisini bu konuda kutladığımı, eğer görüpte, unutmazsanız iletirseniz müteşekkir olurum. S Sport'u bulduk bir şekilde ama Akdeniz Oyunlarını hiç bir kanal vermedi. Yabancı yayınlardan da bulamadım. Bu arada saygın! medyamızın dev! yayın organı Hürriyet gazetesi Sultanlarımızın 6'lı finallere kaldığını yazmış evvelsi gün. Halbuki Brezilya'yı yendiğimizin haberini aramıştım. Ne kadar ilgililer

Son Yazılar