ZUO DE HAO (*)
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

ZUO DE HAO (*)

03 Ağustos 2019 - 08:28

Uluslararası federaller bir yerlerinden uydurmuşlar, bir de şööle şaaaşlı bi ad falan. KITALARARASI ELEMELER.. Bak bak bak.. Eee sonra.. Oldu sana statü. Sonra. Bakıyorsunuz Çin’in ev sahipliğinde 3 Avrupa takımı gidiyor, taaa Hindi Çin’e.. Hem de eziyet olsun diye başkentte bile değil maçlar. Onun yakınındaki bir kentte. Adı sanı duyulmamış, deniz kenarı bir bölge.

Kimi kandırıyorsunuz?

Baştan söyleyin kardeşim, Çin direkt olimpiyatlarda diyin olsun bitsin yani. Ne yoruyorsunuz milleti? Sen buradan kalk git, 15 saat uç, ondan sonra yok belgesi eksikmiş te yok, önceden şu yaş altında başka milli takımda oynamış ta, filan bir sürü bahane, oyuncuların bazılarını salonda alkışçı yap. (Meliha’ya ayıp ettiler.) Yok efendim kıta dışı takımda oynayamazmış filan, kadının tekini dünya şampiyonu takımdan men et.( ZHU’yu yani..) Yemişim sizin statünüzü. Çevirin bu yazıyı Fransızcaya asın FIVB binasının kapısına. 

Düşünsenize Amerika’da yine aynı kapsamda maçlar var. Grup şöyle;  ABD-Kazakistan-Bulgaristan-Arjantin. Millete resmen eziyet yani. Sabah Nejat kardeşi m yazmış (Kazakistan baş antrenörü oldu, biliyorsunuz) 30 saat yolculuk fazla yani diye… Daha ne diyim ki ben size.. :-/

Trt ‘nin nakli;

de Başka bir alem. Sunucu kardeşimiz de bizim gibi maçı televizyondan seyrediyor. Onlar  bile demişler ki..” ya bırak şimdi kim kalıp gidecek oraya… dünyanın bir ucu zaten. Hem de çook rutubet var yani. Otur bak ne güzel stüdyomuz var, Ulus’ta boğaza karşı. Aç klimayı “oohhh püfür püfür” anlat maçı kardeşim ne olacak yani..”

Ülkemizde iç içe geçmeli beş halkalı amblemli bir dünya organizasyonuna ( aşağıda ismi ve de cismi açıklanacak olan) katılma umudu taşıyan tek takım sporundaki  ve de şunun şurasında 48 saat sonra Çin’i yenersek, 2020’ yi garanti edeceğimiz, “bizim için son derece önemli…” , ama belli ki yayıncılık açısından aynı düşünülmeyen bir yayın  serisine muhatap olacağız belli ki 3 gün boyunca.. Saadettin Sport’u da unutmayalım orda da veriliyor maçlar. Tabii ki yine stüdyodan :-)))

Oysa neymiş?

Dün baktım da zurnanın son deliği bir orta Avrupa takımı ile bizim süpeeerrr ligden bir takımın UEFA 3. Eleme turundaki maçında (yani daha gruplara 200 takım var, durumu) naklen yayın ekibi ordaydı. Maçtan önce otel önünden canlı bağlantılar, özel devre araları röportajları, maç sonu yorumlar falan gırla gitti. Neden mi? O spor ayak topu idi de ondan. Allah akıl fikir versin diyelim ve geçelim.

Olimpiyat amblemi de yanlış !

Biliyorsunuz Olimpiyat ambleminde 5 kıtayı simgeleyen içi içe geçmiş halkalar var. Mavi Avrupa’yı, Sarı Asya’yı, Siyah Afrika’yı, Kırmızı Amerika’yı (bu da kapak olsun) , yeşil ise Avustralya’yı simgelemekte. Peki de dünya da 7 kıta var..Yok canııımmm, nasıl yani..? Ne yapıcaz şimdi?  Amerika 2 ,yani kuzey ve güney olarak, Antarktika da ayrıca bir kıta olarak kabul edilmekte.  Oldu mu yaa…?

Maça gelince.

Baktım salonda 6 seyircili bir Türk tribünü var. Herkesin elinde birer bayrak.  Bağırıp çağırıyorlar. Sanırsın ortamda bin kişi var. O kadar etkili grup yani. Helal olsun sizlere..Önlerinde de Milli takımlar Sorumlumuz sevgili  eski takımdaşım Kurtaran Mumcu. Ne oldu acaba? Protokol tribününde yer vermediler mi, (ki pek sanmam) ya da Kuti gidip seyirci ile bütünleşip totem mi yaptı? Öğrenince yazacağız..

İyi oynadık. Turkish Airlines ile uçuş son derece rahat ve keyifliydi. Almanlara puan vermediğimiz iyi oldu? Ne olur, ne olmaz? Turnuva bu, her an her şey değişir. Çek(okaslavak) ya ile yarını da kazasız belasız atlatırsak. Pazar günü Çin- Çin yaparız diye umuyoruz.

Hadi bakalım kaplan kadınlar, tüm olumlu enerjilerimiz sizinle..(Yol uzak ama, evrenden sekip gelir merak etmeyin..:=)

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

NOT: (*) “Aferin” demenin söylenişidir. Yazılışına yer veremedik, font yoktu, özür dileriz.)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar