EVET, ÇOK ÇOK ÜZGÜNÜZ
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

EVET, ÇOK ÇOK ÜZGÜNÜZ

25 Ocak 2016 - 16:18

Çünkü; Türk sporunun yüzakı olan ve dünya kantarında bir marka haline gelmiş bulunan,  "A Bayan Voleybol Milli Takımı'mız maalesef olimpiyatlara gidemiyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, "En önemli hedefimiz olan 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma arzumuzu gerçekleştiremedik. Maalesef sporun içinde var olan ihtimallerin en olumsuzunu yaşamak durumunda kaldık. Çok üzgünüz" dedi.

 Mutlugil, şöyle devam etti:

"A Bayan Milli Takımı'na 5 gün boyunca salona gelerek destek veren Ankaralı voleybolseverlerin, televizyonları başında milli takımımızın başarısını bekleyen binlerce sporseverin arzusunu gerçekleştirememiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk bayan voleybolunun, seviyesi itibarıyla 4 yılda bir yapılan olimpiyatlarda yer alabileceği gerçeği, dünya voleybol otoritelerinin büyük bir kesimi tarafından kabul edilmektedir. Hepimizin asgari beklentisi, sadece olimpiyatlara katılmak değil, orada da en iyi dereceyi elde etmekti."  Dedi.

Halbuki; Sadece Avrupada değil, dünyada bile fırına gibi eser iken, hemde başkent Ankara’mızda ev sahibi olarak olimpiyata gitme hakkını kaçırdığımız için miletçe çok üzüldük.

Bu yıl, Türk takımlarımız kupalara ambargo koymuştu.

Milli takımlarımız başarıdan başarıya koşmuşlardı…

Türk Sporunun tartışıldığı, dopingle anıldığı günümüzde, yüzümüzü her zaman olduğu gibi yine voleybolun güldürmesine çok alışmıştık.

Ve bu seferde çok emindik..

Millet olarak içimizin çok çok yandığı bu çileli günlerimiz de, voleybol yine moral kaynağımız Voleybolumuz olacağından emindik!

Dünya starımız Neslihan Demir’in yokluğunda bile, milli takımımız çok başarılı maçlar yapıyordu.

Millete malolmuş “Filenin ve Gönüllerin Sultanları”ndan beklenti o kadar yüksek ki!

Avrupada 4. olmak bile bizi çok üzüyor.  

Ankara'da 4-9 Ocak tarihlerinde yapılan, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'ndeki mükemmel organizasyondan dolayı, TVF ve TRT’ye tebrikler.

Evet şurası bir gerçek ve dünyada bunu kabul ediyor ki; Türkiye çok büyük ve güçlü bir voleybol ülkesidir.

Bütün zorlukların altndan kalkabilecek güçtedir.

Yarınlar bizimdir. 21. YY. “Türk Yüzyılı olacak”tır. 

Son Yazılar