VOLEYBOLUMUZ YİNE ÖNCÜ VE ÖRNEK OLDU
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

VOLEYBOLUMUZ YİNE ÖNCÜ VE ÖRNEK OLDU

04 Ekim 2012 - 22:36 - Güncelleme: 06 Nisan 2014 - 00:30

 

VOLEYBOLUMUZ YİNE ÖNCÜ VE ÖRNEK OLDU

Kaç yazımızda bu başlığı kullandığımızı inanın ki hatırlayamıyorum.

Çok zor günler geçiren ülkemizin ve “Büyük Milletimiz”in yüzünü her zaman voleybol güldürüyor.

Gerçektende “moral kaynağımız” hep voleybolumuz olmuştur.

Ülke olarak yarım asırdan daha fazladır “Avrupa Birliği”ne girme mücadelemiz devam ediyor.

Aslında başta voleybolumuz olmak üzere sporumuzun bazı branşlarında Avrupaya yön veren biziziz.

Her konuda örnek olan voleybolumuz yaptığı genel kurul ile de yine çıta yüksekliğini ve öncü bir federasyon olduğunu göstermiş oldu.

Dünya voleybolunda bizim federasyonumuzun tesisleri ve konumu parmakla gösterilir oldu.

Yeni dönemde bunun etkilerini her alanda görmeye devam edeceğiz.

Bu çok açık bir şekilde görülmektedir.

EKİPCİLİK DAMGASI ”

TVF YENİ PATRONU

ÖZKAN MUTLUGİL

Ankara Rixos Otel'de yapılan TVF 3. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonunda, Özkan MUTLUGİL TVF 15. Başkanı olarak seçildi.

Yeni başkanın babası Özcan MUTLUGİL’de daha önce federasyon başkanlığı yapmıştı.

Spor teşkilatımızdaki bütün federasyonlara örnek olabilecek; güzel, kaliteli ve nezih bir genel kurul yaşandı.

Genel Kurulda; Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Avrupa Voleybol Konfederasyon Başkanı (CEV) Andre Meyer, G.Ü. Dekanı Prof.Dr. Hüsnü CAN, Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, Galatarasay Başkanvekili Adnan Öztürk, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık gibi çok sayıda tanıdık yüzde genel kurul da hazır bulundu.

Divan Kurulu Başkanlığını TVF eski Başkanlarından Teoman YAZGAN’ın yaptığı kongeredeki bütün delegeleri kutlamak istiyorum.

İşte hoşgörü sahibi,sağ duyulu, çağdaş ve demokratik Türkiye bu..

Bu arada başta Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ, Mehmet ÇAKMAK ve Mehmet SOYLU’nun ekicilik çalışmalarına eski başkanlardan ve halen Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüsnü CAN’ın destekleri ile bu ekibin seçimi kazandığı gözlendi.

Özkan MUTLUGİL’in yönetim kurulu listesi adeta bir bakanlar kurulu havasında kendilerinden emin görüntü içerisindeler..

Hidayet Altınbaş, Alper Sedat Aslandaş, Mehmet Akif Üstündağ, Bahar Mert Üçoklar, Mehmet Çakmak, Mehmet Menduh Dizdar, Mustafa Ekşi, Ahmet Göksu, Suat Güler, Engin Kaya, Metin Mengüç, Hasan Burak Sertcan, Ali Türker, İhsan Uçar.

TVF'nin 15. başkanı olan Özkan MUTLUGİL diğer federasyonlarla kıyaslanmayacak bir genel kurul yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"1958'den bu yana voleybola hizmet etmiş tüm federasyon başkanlarına ve özellikle Sayın Erol Ünal Karabıyık'a şükranlarımı sunuyorum. Voleybolu farklı bir bakış açısıyla daha da ileriye götürmeye çalışacağız."

TEŞEKKÜRLER EROL ÜNAL KARABIYIK

Yaptığı pek çok çalışma ile spor federasyonları içerisinde voleybolun öne çıkmasını sağlayan ve kıskanılan ve gıbta ile bakılan bir federasyon haline getiren Erol Ünal Karabıyık, 2006 ve 2008 yıllarında başkanlığa seçilerek üst üste iki kez başkanlığa getirilen ilk isim olmuştu.

Eski Başkan Karabıyık konuşmasında, “Daha önce de söylediğim gibi sizler bizlere, bizi sevinçten ağlatacak kadar mutlu edecek bir görevi iki dönem yapma imkanı verdiniz. Bunun için olsa olsa teşekkür ederiz” dedi.

Olağan Genel Kurul'un TVF'ye yaraşır bir şekilde gerçekleştiğini belirten Karabıyık, “Göreve gelen arkadaşları tebrik ediyorum, Türk voleyboluna hayırlı hizmetler yapacaklarından hiç şüphem yok. Tekrar teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin” diye konuştu.

VOLEYBOLUMUZUN YENİ BAŞKANI

ÖZKAN MUTLUGİL;

Tavırları, konulara hakimiyeti, karizması, verdiği mesajları ve hedefleri ile misyonunun ve vizyonun camiaya umut ve güven verdiği kesindir.

Ekipciliğe ve kadro harekatına inandığı anlaşılmaktadır.

Tabandan tavana gelen ve kendisini iyi yetiştirdiği her halinden anlaşılmaktadır. Sporculuğunda ve sosyal hayatında da kişiliği ile hep takdir edildiği bilinmektedir.

İnşallah sadece Türk voleybolu için değil, dünya voleyboluna yeni bir soluk yeni bir nefes olacağı mesajları ve beklentisi vardır.

Yolunuz açık olsun.

Son Yazılar