PEKİ, AKİF ÜSTÜNDAĞ KİMDİR?
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

PEKİ, AKİF ÜSTÜNDAĞ KİMDİR?

24 Kasım 2016 - 09:49

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına Mehmet Akif Üstündağ Seçildi.

O; Öncelikle gerçek bir dost, vefalı bir arkadaş..

Sabır, istikrar ve fedakarlık örneği,

Hep aramızda ve içimizden biri.

On parmağında on hüneri var deyimine uyan bir bir spor adamı.

O, daima tam bir memleket ve voleybol sevdalısı.

Spor camiasının tanınmış bir siması olan Akif ÜSTÜNDAĞ sporculuğundan itibaren yaptığı hizmetlerle dikkatleri çekmişti..

Sporcu, antrenör, yönetici ve voleybol federasyonu başkan vekili olarak haklı bir ün yaptı ve öne çıktı.

Akif ÜSTÜNDAĞ’ın tabandan gelen bir voleybolcu olması “Voleybol Ailesi”nde heyecan yarattı.

İnşallah birlik ve beraberliğide kolayca sağlayacaktır.

Bunu seçim salonunda dagördük.

Akif ÜSTÜNDAĞ, özellikle başkan vekili olarak son 10 yıldaki çalışmaları ile “Türk sporuna hizmet vermek ibadettir.” Mesajı oldu.

Akif ÜSTÜNDAĞ: “Voleyboldaki; Hedef, İlke ve Politikalarımız hazır. Kısmet olursa hiç vakit kaybetmeden hemen harekete geçecek durumdayız.”

" Voleyboldaki Problemleri Ortadan Kaldırmanın Yolu Birlikten Geçer" Türk sporunun yüzakı olan voleybolumuza, camianın içinden ve tabandan gelen Akif ÜSTÜNDAĞ’ın seçilmesi çok çok önemlidir.

Ve Voleybolumuzun bu hamlesi ve seçimi, spor teşkilatının lokomatifi olan voleybolumuzun yine önder ve örnek federasyonu olduğunu gösterdi.  

Bu seçimlerde voleybol dışındaki diğer federasyonların bir kaçı hariç, kendi sporcu kökenlilere listelerin de dahi yer vermediği ve itibar etmedikleri görüldü.

İşte, hizmet, sabır, samimiyet ve çalışma sevdalısı Akif ÜSTÜNDAĞ,  Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Dördüncü Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçim sonucunda, TVF’nin yeni başkanı oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun 16’ncı başkanı Mehmet Akif

ÜSTÜNDAĞ “Beni hepiniz çok iyi tanıyorsunuz. Hepimizin ortak paydası voleyboldur. Voleybol camiasının bir evladı, bir abisi, bir kardeşi, bir dostu olarak diyorum ki; etik, şeffaf ve dürüst şekilde hep birlikte başaracağız.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına seçilen kıymetli dostumuz, değerli spor adamı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ’ı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Hayırlı olsun ve hoş geldin Akif ÜSTÜNDAĞ…,

Allah yar ve yardımcın olsun.

Son Yazılar