AMAN DİKKAT!
Reklam
  • Reklam
Devrim Demirel

Devrim Demirel

AMAN DİKKAT!

29 Mart 2019 - 10:54

Kupa Voley’deki iki yarı final; Eczacıbaşı-Galatasaray ve VakıfBank-Fenerbahçe maçları, Türk kadın voleybolunun kaliteli yabancılarla birlikte ne seviyelere geldiğinin göstergesi. Bu dört takımın harika maçlarını salonda ya da televizyonlarında izlemeyenler çok şey kaçırdı. 
 
VakıfBank ve Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde Türk finali izlettirmesi herkesin dileği. 
Ancak işler iyi giderken de yanlışlar söylenmeli...
 
Menajerlerin elinde oyuncak olan futbol ve basketbol takımlarımız kadro mühendisliğini de yanlış yapıp batarken voleybolun aynı yolda ilerlemesi insanı üzüyor. 
Bilmeyenler için; voleybola daha yakın olduğundan örnek basketboldan: 
Yabancılara hak ettiklerinden çok para veriliyor. Yerliler küçük takımda süre almak yerine büyük takımda bench’te oturup para kazanmayı tercih ediyor. Takım beğenmiyor. Vs... Vs...
Sonuç: 3-4 menajerin oyuncu pazarladığı basketbol kulüpleri maaş ödeyemiyor, kapanıyor. Altyapılar çöktü. A Milli Takım’a oyuncu yok!
 
Türk voleybolunu domine eden dört kadın takımının bütçeleri, erkek basketbol takımlarıyla yarışır. Görüntü şu: Menajer sorunu voleybolda da var. Tercih edilen oyuncular hep aynı temsilcilerden ve rakamlar ‘şişik’ olunca, takımları menajerler kurunca, insanın kafası karışıyor! 
 
Mevcut yabancı kontenjanı (3+1) en az 3 Türk oyuncunun aynı anda sahada olması demek. Ama takım beğenmeyen, sahaya ayak basmadan sezonu bitiren genç-yaşlı çok ‘antrenman oyuncusu’ var voleybol kulüplerinde. Yani süre veya katkı değil, perde arkasında yine boşa giden paralar!
Neslihan’ın, Gözde’nin boşluğunu nasıl dolduracağız diye kafa yorarken Melissa Vargas’ın A Milli Takım için devşirilerek Türk yapılması herkesi memnun edebilir ama...
 
Aman dikkat!
 
Kulüpler de gençler de geleceği düşünsün...
 
DEVRİM DEMİREL / SÖZCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • veloybol sever
    1 yıl önce
    evet maçlara şöyle bir takip eden görmüştür ki özellikle sermaye ve bankacıların olmayan seyircilerinin yanında şirket çalışanları da heralde mesai var hafta içi diye gidemediler birde çok antipatik oluyorlar artık özellikle hiçbir özel banka spor takımı kurmazken devlet bankalarına diğer devlet kuruluşları da THY gibi işe ciddi girmeye başlayınca ligin adını VENÜS İSTANBUL GÜCÜ gibi birşeye devşirilse de olur Futbol takımı kurup ve işin içine Belediye Başkanları girmeleri yasaklandığı gibi yine de katkıları kesilemiyor o da tuhaf aslında milletin vergileriyle yine milletin sempati duyduğu spor kulüplerine rakip oluyorlar paraları bas piyasayı toparla geri kalan gariban Türk sporuna destek değil köstek olup sporu öldürüyorlar bunu da menejerler kötü amaçlı kullanıyor sermaye ve bankacılar bırakın bu işleri gelin gerçek spor takımlarına ana sponsor olun artık !

Son Yazılar