GÖNÜLLERİN VE FİLENİN SULTANLARI
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

GÖNÜLLERİN VE FİLENİN SULTANLARI

29 Ekim 2010 - 17:01 - Güncelleme: 06 Nisan 2014 - 01:34

Türkiye: 3 – Çin: 1

Türk sporunun yüz akı, morallerimizin kaynağı..
Milli birlik ve beraberlimizin çimentosu, Filenin Sultanları!
Büyük Milletimiz bu adı ve tacı onlara layık gördü.
Onlarda bunu fazlasıyla hak ediyorlar ve en güzel şekilde de temsil ediyorlar.
Evet, çok önemli maçların dönemecine gelmiş bulunuyoruz.
 
GÖNÜLLERİN SULTANLARI SON SURAT
 
Sultanlarımızdan cumhuriyetimizin 87. Yılı hediyesi
 
29 Ekim – 14 Kasım 2010 tarihleri arasında Japonya’da bugün başlayan “Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası”nda: A Bayan Milli Takım, ilk maçında; iki olimpiyat, iki dünya şampiyonluğu ve uluslar arası sayısız başarılara sahip olan, bir dünya devi Çin Milli Takımını 3-1 yendi.
 
Çin’deki lisanslı voleybolcu sayısı Türkiye nüfusu ile neredeyse aynı.
 
Böyle bir ülkeyi yendi “Fileni Sultanları”.
 
Sultanlar ilk seti 19-25 kaybetti.
 
İkinci sete müthiş başlayan A Bayan Milli Takım, bloklarda ve hücumda etkili olunca yüksek moralle teknik molaya 8-3 öne girdi ve Ay-Yıldızlı takım ikinci seti 25-14 kazanarak durumu eşitledi: 1-1
Üçüncü setin ilk sayısı müthiş bir ralli sonucu A Bayanların oldu. Seti 25-20 kazanarak setlerde 2-1 öne geçtik.
 
Dördüncü sette Çin’in attığı etkili servislere karşı Milli Takım iyi manşet alamayınca ilk teknik mola 8-5 Çin Milli Takımının oldu.
 
Fakat setin bundan sonrasında müthiş oynayan, arka alandan çok iyi toplar çıkaran, köşelerden, ortadan sayılar bulan A Bayan Milli Takım seti 25-17, maçı da 3-1 kazanarak şampiyonaya müthiş bir başlangıç yaptı.
 
Mehmet Bedestenlioğlu Hocamızı, Dünya markası ve gururumuz Neslihan Darnel’imiz başta olmak üzere bütün kızlarımızı ayrı ayrı kutluyoruz.
 
Onlar bizim gurur ve moral kaynağımız.
 
A Milliler ikinci maçında yarın TSİ 07.00’de; Son Dünya Şampiyonu Rusya ile karşı karşıya gelecek.
                          
TÜRK HAKEMLİĞİNİN GURURU
 
FIVB, Uluslararası voleybol hakemimiz Ümit Sokullu’ya, Katar’da yapılacak Dünya Kulüpler Şampiyonasında da görev verdi.
 
Ülkemizi Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Takımımın temsil edeceği Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası 14-21 Aralık 2010 tarihlerinde yapılacak.
 
Üst üste iki olimpiyatta görev yapan Ümit Sokullu, son olarak İtalya’da düzenlenen Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonasında final maçını yöneterek gururumuz olmuştu.
 
YİNE NESLİHAN DARNEL AVRUPANIN EN DEĞELİ OYUNCUSU VE EN SKORERİ
 
İtalya'da düzenlenen 2011 Bayanlar Dünya Grand Prix Avrupa Kıtası Elemeleri sona erdi. Filenin Sultanları için yeni hocaları ile iyi bir turnuva oldu. Bayan Voleybolumuzun söz sahibi ve hatırı sayılır bir takım olduğu bir kez daha kanıtlandı. Evimizde kaybettiğimiz Bulgarları İtalya da adeta ezdik! İlk üç sırayı Almanya, Rusya ve İtalya alırken, Türkiye dördüncü olmuştuk.
 
Neslihan MVP seçildi
 
Filenin Sultanları Grand Prix vizesi alamasa da iki oyuncumuz turnuvanın “En”ler listesine girdi. Elemelerin en değeli oyuncusu ve en skoreri Neslihan Darnel olurken, Bahar Toksoy'da en iyi blokör seçilmişti...
 
Aynı başarıların fazlasını Neslihan ve bahar ile birlikte diğer sultanlarımızdan da, bu dünya şampiyonasında da bekliyoruz.
Yolunuz açık olsun.
 
Bu arada Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olan Vakıfbank’a ve maçları tam Japonya’dan canlı izlenmesini sağlayan TVF Başkanımıza ve NTV Spora hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Son Yazılar