MORAL KAYNAĞIMIZ YİNE VOLEYBOL
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

MORAL KAYNAĞIMIZ YİNE VOLEYBOL

06 Nisan 2010 - 13:06 - Güncelleme: 06 Nisan 2014 - 01:41

MUHTEŞEM DESTEK
 
Voleybolumuz devletimizi ve milletimizi ve hatta bütün siyasilerimizi yine aynı noktada buluşturmayı başardı.
Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın TBMM Başkanına, Sayın Başbakanımızdan Ana muhalefet Lideri Sayın Baykal ile MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’YE kadar herkes FB Acıbadem Bayan Voleybol Takımının bu büyük başarısını takdirle karşıladılar ve başarılarından dolayı da kutladılar.
2009–2010 İndesit Şampiyonlar Ligi’nde Türk Voleybol Tarihi’nde bir ilki gerçekleştirerek finale çıkan Fenerbahçe Acıbadem, İtalyan Volley Bergamo karşısında 2–0 geriye düştüğü maçta skoru 2-2’ye getirdi. Ancak salondan 3–2 mağlup ayrılmasına rağmen..
Avrupa ikinciliği ile yetindiler. Ancak:
 
“FENERBAHÇE ACIBADEM, GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU”
 
Volley Bergamo takımı son 10 yılda 7 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazandı..
Bu arada:
Daha önce Ankara da Türkiye Voleybol Federasyonunca yapımı tamamlanan Başkent Voleybol Salonu, coşku içerisinde yoğun protokol ve çok sayıdaki voleybol severin katılımları ve zengin bir açılış programı ile 06 Şubat 2010 tarihinde hizmete girmişti.
 
Yine İstanbul da Burhan Felek Spor Salonundan sonra şimdi de; Bu hafta sonu İzmir de
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Atatürk Spor Salonu'nun yanında yaptırılan “TVF Alsancak Plaj Voleybolu Kortları” açıldı.

Kortların açılışı nedeniyle yapılan törende; TVF Başkanı Erol Ünal KARABIYIK, Atatürk Spor Salonu'nun kullanım hakkını aldıktan sonra tüm Türkiye'de tesisleşmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Yakında TVF Spor Lisesi'ni hizmete açacaklarını kaydeden Karabıyık, ''Bugün dünyanın ilk ve tek plaj voleybolu ligine çok yakışacak Alsancak plaj voleybolu kortlarının açılışını yapıyoruz. Mutluluğumuz biraz daha artacak. Atatürk Spor Salonu bir voleybol kompleksine dönüşüyor'' diye konuştu.

Atatürk Spor Salonu'nu 5 bin kapasiteli, uluslararası standartta bir salon haline getireceklerini kayderek, ''Avrupa Voleybol Konfederasyonu ve dünya voleybol federasyonları bizim voleybol organizasyonlarımızdan ve takımlarımızın gelişmemizden bahsediyor. Herhangi bir alanda başarılı olmak istiyorsanız, sporcu ve tesis altyapılarına yatırım yapılması gerekiyor. 'Plajda da varız' diyorsak, iki altyapıya önem vermemiz gerekiyor. Bu düşüncelerin bizi olimpiyat hedefine biraz daha yaklaştıracağına inanıyorum.'' Konuşmaların ardından kortların açılışı gerçekleştirildi.

Son Yazılar