VOLEYBOL TOZ DUMAN
Reklam
Nurettin Doğan

Nurettin Doğan

VOLEYBOL TOZ DUMAN

21 Şubat 2010 - 14:52 - Güncelleme: 06 Nisan 2014 - 01:45

GSGM Türkiye Voleybol Federasyonunca yapımı tamamlanan Başkent Voleybol Salonu, coşku içerisinde yoğun protokol ve çok sayıdaki voleybol severin katılımları ve zengin bir açılış programı ile 06 Şubat 2010 tarihinde hizmete girdi.

 

Başkent Voleybol Salonu Açıldı

 

Temeli 8 Nisan 2009’da atılan Başkent Voleybol Salonu, 10 ay gibi kısa bir sürede görkemli bir törenle açıldı. Açılış şölenine yoğun bir ilgi vardı.

                             

 Voleybol Camiası “Salonumuzu Açtık”

 

CEV Başkanı Andrew Meyer; bu tesisin Türkiye ve Avrupa Voleybolu için bir kilometre taşı olacağını ifade ederek, “Sayın Erol Ünal Karabıyık'a da böyle bir başarı için minnettarız. Eminim bu sizin son başarınız olmayacaktır” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, oldukça duygulandığı açılış konuşmasında özetle şunları söyledi:

Sözümüzü tuttuk. 10 ay önce, buradaki temel atma töreninde, görevimizin bize ilham ettiği hedeflerden birini daha gerçekleştirmiş olarak; 10 ay sonra gene burada, yani bugün buluşmak üzere sözleşmiştik...”

 

Bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz... İşte buluştuk...

 

Bugün; Bu kompleksin bir benzerinin temelini de İstanbul’da mart başında atacağımızı,

10 ay sonra da onun açılışını yapacağımızı söylüyorum.

 

Bugün; buradan, Başkentimizi; uluslararası standartlardaki ilk voleybol salonuna kavuşturmuş ve dünya çapında organizasyonlara kapı açmış olmanın gururuyla ayrılacağız...”

 

Konuşmaların ardından protokolle birlikte TVF Başkanı Karabıyık ve TVF Spor Lisesi Voleybol Takımı oyuncularından Damla Halıcıoğlu, hep birlikte kurdele keserek resmi açılışı yaptılar.

Açılış töreninden sonra Shaman Dans Grubu, “Renklerin buluşması” isimli bir gösteri sundu.

 

Voleybolda efsanelerin buluşması oldukça heyecan yarattı.

Törende ayrıca All Star 2010 maçları ile voleybolun efsane isimlerinin gösteri maçı yapıldı. Tören, Demet Akalın konseriyle sona erdi.

 

All Star karşılaşmaları yapıldı

 

Başkent Voleybol Kompleksi'nin açılış etkinlikleri kapsamında bayanlar ve erkekler All Star karşılaşmaları yapıldı.

        

Etkinlikler kapsamında bayan ve erkeklerde Türkiye'de oynayan yabancı voleybolcularla Türk voleybolcular gösteri maçı yaptı.
Bayanlarımız yani filenin sultanları hakemliklerini Nihat Ermihan ile Özgür Evren Sarmaşık'ın yaptığı tek setlik karşılaşmayı 25–22 kazandı.

Antrenörlüğünü Alessandro Chiappini ve Mehmet Bedestenlioğlu'nun üstlendiği Türk takımında, Eda, Naz, Gözde, Gökçen, Neriman, Seda, Nihan, Pelin, Esra, Deniz ve Duygu BAL görev alırken, Yabancılar Karması antrenörlüğünü Jan De Brandt ve yardımcı antrenörlüğünü de Kamil Söz'ün yaptı.

 

Başkent Voleybol Salonunun açılması ile neler oldu?

 

1. Özerk olan federasyonlara bir çığır açıldı.

2. Voleybol “örnek ve önder” bir spor federasyonu misyonunu yüklendi.

3. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün özerkliği savunabileceği bir örnek oldu.

4. Kendi başına da tesis yapılabileceği gösterildi.

5. Bence en önemlisi ise Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol hayata geçirildiği gibi “Voleybol Lisesi” gibi bir büyük düşünce hayata geçirilmiş oldu.

6. Voleybol Federasyonu çıtayı yükseltti.

7. “Voleybol toz duman” yani başarmanın heyecanını yaşarken diğer federasyonların gıbta ile ve iç çekerek izlemesi, düşünceleri iyice toz duman etti.

 

Ve bu liste böyle uzayıp gidebilir…

 

Zaten her şeyi saymaya gerek de yok.

Halkımızın bir deyimi var ya “Sezarın hakkı Sezar’a” deyimi cuk diye oturuyor.

 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve ekibini kutluyoruz.

Son Yazılar