SULTAN TOKADI!
Reklam
 • Reklam
Devrim Demirel

Devrim Demirel

SULTAN TOKADI!

09 Eylül 2019 - 10:32

Zor bir maçtı bizim için. Rakip son dünya ve Avrupa şampiyonu, olimpiyat ikincisiydi. Bu turnuvanın da en büyük favorisi olan Sırplar yine tarihlerinin en iyi jenerasyonuyla Ankara'ya gelmişti. Finalin doğal favorisi de onlardı. 
 
Boskovic-Mihajlovic-Ongjenovic'ten oluşan, yakından tanıdığımız çok güçlü hücum silahlarının etkisini azaltmak için minimum hatayla oynayıp ekstra şeyler yapmamız şarttı. 
'Kağıt üzerindeki güç dengesi parkeye yansır mı' diye düşünürken bizim dünya yıldızlarımız Eda ve Naz başroldeydi ilk sette. Aldık ama devleri uyandırdık!
 
Eda ve Naz'a destek verecek smaçör veya pasör çaprazı olmadan Sırpları yenmenin olanaksız olduğu kesindi.  Savunmada savaştık. Her topa atlayan, pes etmek bilmeyen oyuncularımız Sırpların işini hep zorlaştırdı. İstikrarsızdık ama kritik sayıları kazanan olduk. Her oyuncumuzdan verim aldık. 
Dünyanın en iyi voleybol taktisyenlerinden Guidetti yine şapkadan tavşan çıkardı. Yedeklerimizle maça tutunduk. Ama tarihi zaferin eşiğinden döndük. 
 
Bu rakibe böyle yenilmek çok üzücü ama spor böyle bir şey. Kazanan şampiyonlardır. Gümüş madalya, teselliden başka bir şey değildir. Ama bazen özel anlamlar içerir. İşte Sultanlar'ın yaptığı da bu. Kadına şiddetin tavan yaptğı, çocukların gözleri önünde annelerinin öldürüldüğü bu ülkede, kadınlara neden değer verilmesi gerektiğini birilerine anlattılar.
 
Voleybola burun kıvıranlara da ders verdiler. Herkese seve seve voleybol izlettirdiler! 
Futbolda Andorra galibiyetinin büyük bir zafer edasıyla kutlandığı, basketbolda çöküşün hızla devam ettiği bir dönemde alınan madalya, bu ülkedeki pek çok kişinin yüzüne atılmış bir 'sultan tokadı'dır!
 
Seyircinin turnuva boyuncaki coşkusu; hiç taraftar ve maç gözlemlemediğini tahmin ettiğim, tezahüratın ne olduğunu bilmeyen, anonslarındaki "Kırmızzzzzı" vurgusuyla çileden çıkaran arkadaşın anlamsız bağırışlarını unutturdu.  Ankaralılara özel alkış...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Semih
  1 yıl önce
  Kusura bakma da devrim bey neden biz 2 sayı öndeyken 5. Sette Zehra etkili servis atarken karşı taraf topu karşılayamayınca top bizde ama Cansu guidetti ye taktik verince ebrar topu sonra görüyor ve elimize geçen rüzgar karşı tarafa geçiyor.zehra servis atıyor Cansu guidetti hala konuşuyor.bunun adı acemilik ve şampiyonluğu hediye etmektir.keşke 3-0 yenilseydik derdik ki gücümüz yetmedi helal olsun mücadele ettik.ama biz elimize geçen fırtınayı kendi koçumuzla hediye ettik.bu basit bir koç hatası değildir.bunu da görün.ayrıcaa bizim her maçta 30 sayı alan skorer oyuncumuz yok demekle olmaz.hande dün çok iyi değildi ama pasör çaprazı olarak oynat bakalım manşet almadan her maç kaç sayı alır bunu herkes tahmin eder.yada başka oyuncu bulsaydın.takımı manşet alamayan oyuncularla doldurmakla olmuyor.
 • Rua
  1 yıl önce
  Orada hata, servisi atan Zehra'daydı. Konuşulduğunu fark edip beklemeliydi. Ama oyuncuları ve kenar yönetimi birkaç hata nedeniyle acımasızca eleştirmek taraftarı değilim. Bizi buraya getirenler de onlar. Bizim genel olarak her sporda ve her zaman final kaybetme sendromumuz daima oldu. Asıl sorun bence bu. Umarım bir gün kazanmayı öğrenebileceğiz

Son Yazılar