DERDİMİ ANLATAMAMIŞIM
Reklam
M. Korhan Gün

M. Korhan Gün

DERDİMİ ANLATAMAMIŞIM

16 Ekim 2014 - 14:05 - Güncelleme: 18 Ekim 2014 - 11:54

İtalya'da düzenlenen Bayanlar Dünya Şampiyonası'nın tamamlanmasının ardından 'Basketbol Federasyonu'nu kıskandım' başlığı altında bir yazı kaleme almıştım. Bu yazdığım yazıdaki kendi dönemini ilgilendiren birkaç konu ile ilgili de, Voleybol Federasyonu eski Başkanı Erol Ünal Karabıyık bir açıklama yapmıştı. Yazımın konusu bu cevap değil ama, hem yazımı hemde bu cevabı eski yazılarımda okuyabilirsiniz.

 

Gelelim yine bu konu ile ilgili neden yazı yazdığıma. Gerek geçtiğimiz günlerde, gerekse de dün Samsun'da oynanan Şampiyonlar Kupası maçında karşılaştığım tüm Voleybol Federasyonu yöneticilerinin yazıma alındıklarını sezdim. Hepsi dolaylı olarak Basketbol Federasyo'nundan daha iyi olduklarını anlatmaya çalıştılar. Tamam zaten buraya kadar sıkıntı yok. Bende katılıyorum, birçok konuda daha iyiyiz. Voleybol Federasyo'nunda olan salonlar, oteller, devletten alınan bütçeler, yeni gelen sponsorlar, takımlarımızın Avrupa Kupası başarıları, takımlara sağlanan destek, maçların yayıncı kuruluşları, hakemlerimiz, imkanlar vs... Bunlarda ve daha fazlasında evet daha iyi olabiliriz, zaten ben bunlara değinmemiştim. Ben sadece milli takımlarımızdaki yabancı antrenörleri eleştirmiş ve Basketbol Federasyonu'nun Türk antrenörlere verdiği şansı kıskandığımı belirtmiştim. Yazımı bir kez daha okuyan herkes çok rahatlıkla anlayabilir. Varsın başarısız olacak ve şimdiki dereceleri alacaksak Türk antrenörlerle alalım, inanın daha iyisini yapacaklardır demiştim. Şimdide sonuna kadar arkasındayım. Avrupa Şampiyonası'na gidemeyen bir erkek takım ve 9. olan bayan takımdan daha kötüsünü hiçbir üst düzey Türk Antrenör yapamaz diye üstüne basarak söylüyorum. Başlıktan kaynaklanan yanlış anlaşılma için 'Derdimi Anlatamamışım' demekten başka çare yok.

 

Son olarak birkaç kelime ile dün oynanan Halkbank-Fenerbahçe maçına da değineyim. İki takım arasında büyük bir fark olduğu kadroya bakınca zaten ortadaydı. Bu durum skora da yansıdı zaten. Ancak her iki takımında lige tam olarak hazır olmadığını gördüm. Birçok eksikleri var. Uyum problemi ve kondisyon sıkıntısı maç içerisinde her iki takımda da vardı. Birkaç ay sonra her iki ekipte daha iyi oynayacaktır. Ancak bu maçta da gördüğüm bir durum var. Halkbank açık ara Türkiye'de bu sezon oynanacak tüm kupaları toplar. Tüm yabancılarının oynayabileceği Şampiyonlar Ligi'nde ise, şampiyonluk hedefine ulaşması hiç de zor değil. Halkbank'ın yeni pasör çaprazı Sokolov gerçekten muhteşem bir oyuncu. Onu ligimizde izlemek gerçekten güzel olacak. İzleyince sizde hak vereceksiniz. Adeta bir sayı makinası... Sezonun çok başı olduğu için daha ayrıntıya girmeye gerek yok. Ama Halkbank yılın takımını kurmuş gibi...

  

Bu köşe yazısı aynı zamanda www.turkiyehaberajansi.com ve www.ajansspor.com sitelerinde de yayınlanmaktadır..

Son Yazılar