FEDERASYON SANKİ TRT
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

FEDERASYON SANKİ TRT

06 Ocak 2020 - 20:52

Bir şey ilgimi çekti.

Ankara’daki Avrupa Şampiyonası’nda da oldu, şimdi Filenin Sultanları’nın Olimpiyat Elemeleri için gittiği Hollanda öncesi de.

Voleybol Federasyonu elinde elamanlar var iken, ay-yıldızlı oyunculara kurum dışındaki bir kuruluşa röpörtajlar yaptırıyor.

Bu bana 7133 personeli olan TRT kurumunu anımsattı. Hani şu elektrik faturalarından zorla kesilen paralarla destek verilen TRT. Onca personeli olmasına karşın, kurum dışına yaptırılan diziler veya programlar için dünyanın parası ödeniyor. Bunu biz değil Sayıştay söylüyor.

1774 personel emekliye ayrılmış ama TRT’de hiçbir faaliyet aksamamış. Anlayın ne kadar kadro şişirilmiş. Ve Sayıştay’ın “ 2 bin kişi daha ayrılsa, bir şey fak etmez” değerlendirmesi de olayın içyüzünü gösteriyor.

Voleybol Federasyonu’nun elinde de bu işleri (röpörtaj ve fotograf) yapacak ehil personel var. Duyduğuma göre Sport n Sports isimli bir şirkete verilmiş ve bu basit röpörtajların yapımı. Tanıdık bir şirket mi bu.

Tek oyuncu ve basit sualler. Madem yapacaksın, bir de elinde top olsa.

Tek fotograf ile işi götürmeye çalışmışlar.

Paralar nereye gidiyor diye soran elbet birgün çıkar.

Voleybol Federasyonu, sanki TRT.

 

NOT: İyiyi överim. Yanlışı da eleştiririm. Çünkü kimseye bu mesleğe başladığımdan beri boğazdan bağlı değilim.CT

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    8 ay önce
    Röportajcının cekedi kravatı var, kiminin de türbanı. Hiçbirinin tek kelime ingilizce'si yok. Yanında birine veya orada buldukları bir oyuncuya tercümanlık yaptırıyorlar. Ben olsam o oyuncuların yerinde bedel talep ederim ki "TRT paylarımı" telafi etsin. Motta'nın veya Guidetti'nin yerinde olsam Portekizce veya İtalyanca konuşurum ki tercümanlığın da bir anlamı olsun. Bu devirde İngiiizce'nin tercümanı mı olurmuş ? Böyle dil bilmez röportajcı mı olurmuş ? Basketbol kalitemiz voleybolun altında ama bakın basket yayınlarına, böyle bir sefalet var mı ? Üstelik o kanallar faturalardan "TRT payı" da tırtıklamıyor.

Son Yazılar