VOLEYBOLUMUZ 2019'DA NE YAPTI
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

VOLEYBOLUMUZ 2019'DA NE YAPTI

28 Aralık 2019 - 15:38

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Medya takip Ajansı ile ortaklaşa bir 2019 yılı değerlendirmesi yapmış.

Üye olduğum ilk günden bugüne kadar Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin futbol ağırlıklı olduğunu yazmış, dile getirmiştim. Son başkan Oğuz tongsiz biraz bu şablonun dışına çıktı ve futbol dışına da önem vermeye başladı. Bu güzel. Orası futbol yazarları derneği değil, spor yazarları derneği. Bu unutulmamalı.

Oğuz Tongsir yönetiminde ilk kez 25 Aralık Çarşamba günü yılbaşı gecesi yapıldı. Daha önce Levent Tesisleri’ne yaşlı üyelerimiz düşünülerek ilk kez asansör yapıldı.

Havuz yenilendi ve görkemli oldu. Havuzun ön ve arkaları da önemli müesseselere verilecek. Sözün özü, TSYD elbette geçmiş yönetimlerin de katkısı ile bugünkü güzel duruma geldi.

TSYD’ye önemli bir maddi destek sağlayan TSYD Kupası organizasyonu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın takoz koyması nedeni ile 1999’da kesilmişti. 20 yıldır lig öncesinde yapılan ve Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un mücadele ettiği kupa, Başkan Ali Koç’un olaya olumlu bakışı nedeniyle yeniden başlayabilir. Bu ekonomik zorluk içinde kulüplere hatırı sayılır paralar kazandıracak TSYD Kupası.

Gelelim konumuza. TSYD 2019’un spor takvimini çıkarmış.

Fenerbahçe’nin Kupa Voley ile Efeler Ligi şampiyonluğu yer almış bu 2019 değerlendirilmesinde. Oysa voleybolun başaraları bu kadar değil.

2019‘da neler olmuş. Sıırasıyla Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor konuşulmuş. Futbolcular da Burak, Falcao ve Emre ilk 3 sıradalar. Teknik direktörlerde Fatih Terim, Şenol Güneş, Ersun Yanal, Abdullah Avcı ve Ünal Karaman sıralanıyor. Yöneticilerde Ali Koç, Fikret Orman ve Mustafa Cengiz ilk sıralarda.

Gelelim bize, yani voleybola.

2019’da voleybomuz ne yaptı. Ay-yıldızlı formayı giyenlerin çoğunun bile benim kitabım çıkmadan önce federasyonda olmadığını tüm camia biliyor. Bakalım bu 2019 değerlendirilmesi olacak mı?

Federasyonun resmi internet sitesinde böyle bir değerlendirme yok.

Ben şahsen 2019 yılında voleybolda neler oldu görmek isterim. Çoğu site sakinleri veya voleybolseverler de voleybolda neler yapıldığını merak ediyor.

Sözün özü, herkes gibi ben de 2019 yılında Türk Voleybolu’nda neler oldu merak ediyorum.

Vali, belediye başkanları ziyaretleri değil, milli ve kulüp takımlarımızın başarıları ne oldu 2019 yılında.

Bekliyoruz...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar