YANLIŞ ÇOK, DOĞRULAR AZ
Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

YANLIŞ ÇOK, DOĞRULAR AZ

14 Nisan 2021 - 11:37

Federasyonun internet sitesinde Akın İra’nın vefat haberi vardı. Tüm vefat edenler ile aynı kefeye konmuş üstünkörü geçiştirilmiş. Ayıpladım. Hepinizin maçını yöneten, uluslararası salonlarda hakem ve yönetici olarak Türkiye’yi temsil eden, TMOK Yöneticisi ve Türk Hava Kuvvetleri’nin Atatürkçü Subayı idi Akın İra. Yeşilyurt Kulübü'nde de yıllarca yöneticilik yaptı. Basit bir taziye ne hoşuma gitti, ne de üzüntümü hafifletti. Ayıp ettiler. Demek ki Akın İra’yı tanımamışlar. Mekanı cennet olsun.

SÖZDE 3 BÜYÜKLER

Beşiktaş’ı boş verdik. Ama Galatasaray ile Fenerbahçe’nin Türk Voleybolu’ndaki yerleri ayrı. İkisinin de resmi internet siteleri var. Bu sitedekiler gazete ve internet sitelerine haber ve fotoğraf yollamıyor nedense. Bir  aksilik de şöyle. İstanbul dışında oynanan maçlara elaman yollamıyorlar. Takımlarının oyuncularının giydikleri forma renkleri dışında formaları sitelerine koyuyorlar. Yani oradan fotoğraf almaya kalkanlar yanlış formalı görüntü kullanıyorlar. Ayıp

ECZACIBAŞI HATA YAPTI

Bu sezon gençlerle lige katılan ve bir süre de başarılı olan Eczacıbaşı Vitra, beklemediğim bir hata yaptı. O da şöyle, Polonya’da başarılı bir antrenörlük yapan Ferhat Aktaş ile Kasım ayında anlaştılar. Haber duyulur tabii. Ve Motta’nın bu haberden haberi olduğunu sanıyorum. Fenerbahçe ile oynayıp elendikleri maç ile Türk Hava Yolları ile üçüncülük için oynadıkları ilk maçta sahaya müdahale etmedi. Benim görüşüm, takıma küstü. Molalarda Alper Erdoğuş yırtınırken, Motta sırtını döndü turladı.

Bir de Hande ve Beyza ile erken sözleşme yaptılar. Ancak bu iki oyuncuya Fenerbahçe’nin teklif yaptığı söylendi. Olabilir. İki oyuncu da form düşüklüğü gösteriyor. İkinci THY maçı son şansları,

FEDERASYON İLE BASIN

Uzun zamandır yazıyorum. Resmi internet sitesinde 16 reklam var. Sabah akşam voleybola hizmet eden sitelere ikişer üçer reklam vermeleri iyi bir destek olur.Bu sözü veren yönetici, nedense kulağının üzerine yattı.

"Neden senin sitende sponsor isimleri yok" diye soruyorlar. Her voleybol internet sitesine reklam verilinceye kadar da olmayacak.  

Fotograf konusunda hassasım. İyi fotoğraf gelmiyor. Bir de nedense tek fotoğraf geliyor. Federasyon, haberleri internet sitelerine seçmeli yolluyor.

Bu arada Vakıfbank’tan da hep 17 numaralı pasörün sırttan görünüşü geliyor bizlere. Vakıfbank’ta halkla ilişkiler değişti. Önceki ajans da bu arkadan görünüşü yolluyordu. Bu arkadan görünüşün bir özelliği mi var. Ben göremedim

Bir de 20.00’de oynanan maçlar var. Ben protesto ediyorum ve gitmiyorum. Futbol maçları ile aynı saat konulduğu için kimse izlemiyor. Sponsorlara yazık. Yoksa TRT bol voleybol veriyor.

Hep eleştiriyoruz. İyi de var. Federasyonun desteği ile Fenerbahçe’nin Kübalı oyuncusu Vargas Türk yapıldı. Milli Takımımız iyi bir skorer buldu.

Merkez Hakem Komitesi (MHK= Başkanı Aziz Yener, her şikayetimize ilaç oluyor. Teşekkürler.

Bu arada pozitif test çıkar Başkan Akif Üstündağ'a da geçmiş olsun diyorum. 

PROTOKOL ADABI YIKILDI

Yine Protokol Tribünü’ne amigolar alındı. Oranın bir özelliği vardı. O da yok oldu. Türkiye’deki bazı hassasiyetler gibi yok oldu. Bence amigoların isimleri yine girişte yazılsın, ama tribünlerde oturtulsun. Fenerbahçe – Eczacıbaşı Vitra maçında yanlış olmadı. Ama Fenerbahçe – Galatasaray maçı olduğunu düşünün.

BENCE TARAFSIZ SAHA OLMALI

Klasman maçlarında 1-1 olunca üçüncü maç ligde üstte bulunan takımın sahasında oynanıyor. Bence yanlış. Federasyon avantaj veriyor. Tarafsız sahada oynanmalı. Ki, oradaki sporseverler de voleybol izlesin. Tabii bu koranavirüs.

BAŞKAN ECZACIBAŞI’YI GÖLDÜRDÜM

Yönetici denilince Faruk Eczacıbaşı 1 numara benim için. Özellikleri bende kalsın. Adam gibi adam sıfatı onun için söylenmiş sanki.

Faruk Bey’e “Nasıl sıhhatiniz nasıl” diye sordum. Faruk Bey “İyiyim. Kendime iyi bakmak zorundayım” dedi. Ben “Size bir şey olmaz” deyince yanıtı “Nasıl” dedi. Noktaladım “Sizin soyadınız antikor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar