SPONSORLARI KAÇIRMAYIN
Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

SPONSORLARI KAÇIRMAYIN

17 Nisan 2014 - 06:21

Ya anlatamıyoruz, ya da " Çok biliyoruz" diyenler yanlışlarını göremiyor.

Her ne kadar milli maç yoğunluğu olsa da, Tele Dünya Süper Kupası maçları aynı kentte oynanmamalı idi. 

Neden ?

Zaten voleybolumuz İstanbul ve Ankara'ya sıkışmışken, diğer kentlere de organizasyon vermek voleybola iyi hizmet olur. Ama gelgelelim, erkek ve bayan maçları İzmir'e sıkıştırıldı. Büyük yanlış.

Bir yığın kent voleybola hasret. Hele Trakya, hiç voleybol göremiyor. 

Bu nedenle Samsun, Bursa, Eskişehir, Yalova, Gaziantep, Adana, Sakarya, Kocaeli, Kayseri, Kastamonu, Tokat gibi kentlerimiz göz ardı edilmemeli.

İzmir'de olanların çoğu " En çok iki maç. Sonrası baygınlık veriyor" şikayetinde idi. Oysa maçlar matine-suare oynandı. 12.30'da salona girenler, gece 22.20 'da sokağa çıktılar.

Sports TV maçları yayınladı. Voleybolu basketbol yine yedi. 

Maçların ertesi günlerinde ise voleybol, görsel ve yazılı basında maalesef " Bu işi biz biliriz " diyenlerin acemilikleri nedeniyle gereken değeri bulmadı. Ben söylemiyorum, sponsorlar söyledi.

Yıllardır yazıp söylerim. Söylerim ama, "  Ben voleybolu bilmiyorum. Ama öğreneceğim" diyenler bile aynı hatayı yaptı. Ya bu sporun içinden gelenlere ne demeli. Onlarda da tas ve hamam aynı.

Bu tür, reklam bekleyen sponsorların desteğinde olan organizasyonlar ikisi bir arada yapılmaz. O ikisi veya üçü bir arada olan, neskafe. Acıbadem neden çekliyor dersiniz. İş bilmezlik nedeni ile tribünler boşaldı da ondan. 

Program yaparken, futbol ve basketbola da bakacaksınız. Öyle hergün arka arkaya maç koymakla yarar değil, zarar verirsiniz. Ligde de öyle. Şu Fenerbahçe seyircisi olmasa, salonlar sinek avlayacak.

Kimse ukalalık yapmasın. 

Ben gazeteciyim, basını çok iyi bilirim. Çünkü vekaleten müdürlük de dahil her kademede görev yaptım. Yani gazeteciliğin bilmemnesi olmuşum. Her koltuğa oturan gazeteciliği de bizden iyi biliyor. 

Yıllrdır, 6-7 kişi basın için hizmet veriyoruz. İnternet siteleri ile bu sayı 12-13 oluyor. Hiç Kimse " Bu sayıyı arttıralım" diye çaba göstermiyor. İki arkadaşımız, işlerinden oldu. Bilmiyorum İzmir'e davet edildiler mi. Sanmıyorum. Bu organizasyonları en iyi yapanlar bile onları Bakü'ye davet etmedi. Alev Anakök, Enver Bağlarbaşı, Zeki Kuban ve ben, işin sonlarına doğru yol alıyoruz. Bir Murat Yücekök geldi. Bereket siteler var da, kalabalık yapıyorlar.

Yoksa, voleybol her geçen gün basında güç kaybediyor.

Bunun nedeni araştırılmalı.

Tabii, bir de bu seyircı neden salona gelmiyor?


cbtokgoz@gmail.com

NOT: Kulüplerin Avrupa'daki başarılarının arkasına saklanan federasyonun antipatik yöneticilerinin de olumsuzlukta rolü çok. CT

Son Yazılar