TEŞEKKÜRLER.. YİNE TEŞEKKÜRLER..
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

TEŞEKKÜRLER.. YİNE TEŞEKKÜRLER..

19 Mart 2014 - 14:06 - Güncelleme: 11 Mayıs 2014 - 21:23

Denizbank Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Finalleri Bakü'de yapıldı. Türk Spor Tarihi'nde ilk kez iki takımımız Vakıfbank ile Eczacıbaşı Vitra bu organizasyonda Türkiye'yi temsil etti. Finallerde daha 4 takımımız daha var. Hangi sporda bu başarı var. Bakü'de ilk gün Vakıfbank, kötü gününde yakaladığı Eczacıbaşı Vitra'yı ilk seti kaybetmesine karşın yenerek finale yükseldi. Finalde Gamovalı Rus Dinamo Kazan'a yenilen Vakıfbank ikinci oldu. Evsahibi Rabıta Bakü karşısında tanınmayacak kadar kötü oynayan Eczacıbayşı Vitra da Avrupa dördüncülüğü ile yetindi.

MÜKEMMEL EVSAHİPLİĞİ

Vakıfbank ile Eczacıbaşı, 30'a yakın gazeteci ile 20'ye yakın spor müdürlerini davet etmişti Bakü'ye. Yaşamlarında voleybol topu görmeyen bazı meslekdaşlarımız "VOLEYBOL" yazdı. Bu kazanç. İnşallah, voleybola olan ilgi seyahatlerde kalmaz. Organizasyona adını veren Denizbank da ekonomi gazetecilerini getirmişti Bakü'ye. Öyle güzel ağırlandık ki, sabah akşam başımızı kaşıyacak vaktimiz olmadı. Hilton'un çok lüks otelinde ve Bakü'nün güzel manzaralarında geçen birkaç gün, bize tüm sezonun yorgunluğunu unutturdu. Vakıfbank ile Eczacıbaşı görevlileri bizleri yere göğe sığdıramadı. Bir yemekte Vakıfbank, ötekisinde Eczacıbaşı evsahipliği yaptı. Denizbanklılar ile de bir yemekte bir araya geldik.Vakıfbank yemeğinde Genel Müdür Halil Aydoğan, Eczacıbaşı Yemeğinde Başkan Faruk Eczacıbaşı, CEO Erdal Karamercan ve Denizbank yemeğinde de Genel Müdür Hakan Ateş, bizlere güzel güzel hitap ederek verdiğimiz emeğin karşılıksız olmadığını dile getirdiler. Ve voleybola hizmetlerinin artarak devam edeceğini müjdelediler. Eczacıbaşı yemeğinde Kanal D Genel Müdür Yardımcısı İlker Yasin, yaptığı uzun konuşmada sponsorların voleybola olumlu katkısını dile getirdi.

PROTOKOL TRİBÜNÜ

Final gününde Crystal Salonu'nun Protokol tribünü Türkler ile dolu idi. Orada protokol tribünü, sade tribün gibi. Yalnız arada kurdela ile ayrılıyor. Devlet başkanı ve bakanlar için en tepede loca var. Yani bizdeki gibi , özel olarak yapılmış Protokol Tribünü'ne oturunca kendini bir bok zannedenler yok orada. Ancak basına ayrılan yer kötü idi. Öndeki reklamların yüksekliği, izlemeyi zorlaştırdı. İnternet ve basın odası kötü idi. Finalde bir baktım, eski ve yeni federasyon başkanları, Voleybolun Sponsoru Mehmet Ali Aydınlar, Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, Kulüp Başkanı Osman Demren, Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Emre Engin, Eczacıbaşı Vitra Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu CEO 'su Erdal Karamercan, Voleybol Sorumlusu Sacit Basmacı, Sedat Birol, Bülent Avcı, Cem Tanrıkılıcı, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya, Tur Şirketi İz İletişim Yönetim kurulu Başkanı Nedim Özkan ve kalabalık Türk grubu vardı. Eski dostum Mehmet Ali Aydınlar'a çektiğim Protokol Tribünü fotografını yolladım. Hemen "Çok teşekkür ederim Cengiz Bey" diye yanıtı geldi. Aydınlar her konuda olduğu gibi alçakgönüllüdür.

ECZACIBAŞI VE VAKIFBANK

Kötü bir örnek vererek yazıma devam edeyim. Fenerbahçe Kulübü, Bakü'ye ilk kez gazeteci götürmüştü Şampiyonlar Ligi'ne. Orada yemekleri gazetecilere ödetmiş. Ve Polonya'daki voleybol maçına futbol yazarlarını götürmüştü sarı-lacivertliler. İstanbul'daki final rövanş maçında bir teki bile yoktu . Bu ayıbın silinmesi çok zor.

Güzel örnekleri de yazmadan geçmek ayıp olur. Eczacıbaşı, gazeteciliğe ilk girdiğim günden beri eşit şekilde gazetecileri organizasyonlara götürür. Vakıfbank, Dubai'ye kulüplerarası Şampiyonlar Ligi'ne kalabalık bir davetli götürmüştü. Galatasaray ile İtalya'ya, Halkbank ile Ukrayna'ya gitmiştik. Gerçi bazı arkadaşlarımız canı sıkıldığında telefonu açıp "Beni de götürün" diyebiliyor. Arkas'ın İzmir'e daveti de var tabii. Ama yurtdışı seyahatlerde Eczacıbaşı ile Vakıfbank ilk sıradalar. Bu davetler, şu açıdan önemli. Gazeteler maalesef "Voleybol" sporunu hep üvey evlat görmüşler ve seyahatlere özel elaman yollamamaktalar. Hal böyle olunca da, kulüplerden gelen davetler bu spora emek verenler için bir ödül, bir moral oluyor. Hepsine teşekkürler.

HEPSİNE TEŞEKKÜRLER

Eczacıbaşı'dan Kulüp Müdürü Doktor Cemil Ergin başta olmak üzere Vahide Palantöken, Aslı Karakoyun Doğan, Vakıfbank'tan Emre Engin, Himmet Alpaslan Karaca, B2B'den Cenk Odakan, Murat Kut, İz İletişim'den Alican Keser, mükemmel evsahipliği yaptılar, kafiledekilerin bir dediklerini de ikiletmediler. Onlara da teşekkürler.

SAHAYA GELİNCE

Finalde Vakıfbank'ı yenen Rus Dinamo Kazan da, üçüncülük maçında Eczacıbaşı Vitra'yı yenen rabıta Bakü de bizimkilerden iyi hazırlanmışlar. Vakıfbanklıların dünyanın en iyi manşetçilerinden Del Core'deki ısrarlarının yanısıra blokların üzerinden vuran Gamova'yı (34) durduramadılar. Rabıta Bakü takımında bir tek Azerbaycanlı yok. Hepsi yabancı. Eczacıbaşı Vitra da bir gün önceki Vakıfbank yenilgisinin şokunu üzerinden atamayınca, Skowronska'yı durduramadılar ve dördüncülüğe razı oldular. Sözün özü, bizimkiler rakiplerinden önce final heyecanına yenik düştüler. Yoksa ne Vakıfbank, ne de Eczacıbaşı Vitra böyle oynardı.

BURASI ÇOK ÖNEMLİ

Kimse çıkıp da "Ya Bakü'de şiştik" demesin. Türk Voleybolu, Türk Sporu'nda mükemmel bir başarıya imza attı. Hangi sporda Türkiye, 6 takım ile birlikte finallere çıktı. İşte Vakıfbank ile Eczacıbaşı Vitra Şampiyonlar Ligi Finalleri'nde fileye yükseldiler. Fenerbahçe erkek ve bayan takımları ile Beşiktaş bayan takımı da finaldeler. Ve bu hafta sonu Ankara'da Şampiyonlar Ligi Finalleri'ne evsahipliği yapacak Halkbank. Görüyorsunuz, voleybol yine en birinci. Ancak, ekran ve sayfalardaki yeri aşağılarda.

NOT. Sanıyorum ki, yorumlarda kimse teşekkür etmeyecek. Ben herkes adına de teşekkür etmek istiyorum. Bence maçın teknik taktiği kadar bu teşekkür de önemli. teşekkürler. CT

ÖZEL NOT. Uzun yıllar voleybolumuza hizmet eden Tayyar Sümen Haber Türk'ten, Celal Demirbilek de Hürriyet'ten mecburiyet nedeni ile ayrıldılar. Bu arkadaşlarımızı da aramızda görmek güzel olurdu. İkisine de voleybolumuza hizmetlerinden dolayı teşekkürler. CT.

Son Yazılar