HAFİF LİG ve HAFİFLİK !
Reklam
Sancak Alabanda

Sancak Alabanda

HAFİF LİG ve HAFİFLİK !

08 Kasım 2011 - 23:04 - Güncelleme: 06 Nisan 2014 - 00:59

Bayanlar ve Erkeklerde liglerimiz başladı ve başlar başlamaz da aşağı yukarı 1 aylık bir araya girdi...

İzlediğimiz kadarıyla, her iki ligimizde geçen yılki liglere rahmet okutturacak gibi gözüküyor. 25-8 ve 25-9'luk setlerin oynandığı bu kaliteli olduğu kerameti kendinden menkul, voleybolun yakınından geçmemiş spikerlerin birbirlerini, ne de güzel maçlar oluyor diye dolduruşa getirdikleri bir lig...
Acaba bu spiker kardeşlerimiz hayatlarında; Tokat, Sivas, Torul, Ereğli, Diyarbakır, hatta Pursaklar salonlarından içeri girmişler midir acaba ? Cevabınızı duyar gibi oluyorum!
Bu durum aynen, entel-dantel takımının, Avrupa yakası barlarında iş çıkışı bir kadeh şarap veya İskoç yada Amerikan viskisi eşliğinde memleketi kurtarmalarına benziyor! Fenerbahçe-Arkas maçını anlatırken genel üzerinde yorum yapmak. Gülerler adama!

Fenerbahçe'nin 2+1 kaidesinin yarattığı büyük kadro avantajı ile hem erkek, hem de bayanlarda ligi domine edeceği açık açık görülüyor.
Öte yandan bu kaidenin, ligin ihtiyar delikanlılarına para kazandırmaktan başka bir işe yaramadığını da buradan söyleyebiliriz. Genç Gökhan, genç Soner, genç Bülent ve daha nice ihtiyar delikanlılar... 2+1 sadece bu isimlere para kazandırmaya yaramış gözüküyor!
Bu 2+1 kaidesinin amacı genç oyunculara ilk altılarda yer açarak, Türk voleyboluna sıkıntısı çekilen özellikle 4 numara, pasör gibi mevkilere yeni oyuncular kazandırmak değilmi idi? Yoksa biz mi yanlış hatırlıyoruz? Yanlış hatırlıyorsak okuyucularımız lütfen düzeltsinler!

Tokat Niksar takımının düşecek ilk takım olarak başından tescillendiği erkekler liginde; 5 yabancılı ve pasör tercihini yabancı pasörden yana kullanan Arkas ve istikrarsız sonuçlara imza atacakmış gibi görünen ve ligin ilk 5 haftası geçmesine rağmen henüz kadroya katılmayan ve merakla beklenen yabancı oyuncularıyla Galatasaray'ın lig, Avrupa kupası ve play-off performansları merakla beklenmekte!
MEF'in çekildiği, Ziraat'in küçüldüğü bu ligde, yavan ve kalitesiz müsabakalar izlemeye hazır olalım. İddaa oynarken dikkatli olun. Bolca kaybedebilirsiniz!

Bayanlarda da durum pek farklı değil! Sadece tek fark, 25-8'lik setin ilk 3'ün kemik takımları arasında oynanmış olması ki bu durum, gerçekten traji-komik! Maalesef, bu üst seviye kulüplerimizin zayıf yada Türkiye ligini pekte umursamayan (kendini kovdurarak tazminat alma amacında olabilirler diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.) yabancı antrenörlerin peşinde, bir yalan rüzgarına kendilerini kaptırmış olmaları!… Bunun en büyük kanıtı, Rusya erkek liginde sürekli kulüp başarısızlıklarına bir yenisini daha ekleyerek UFA takımını küme düşürdükten sonra kovulan Sırp antrenör Zoran Gajic'in (hayatında ilk defa bayan takımı çalıştırıyor!), Guidetti'nin Vakıfbank'ını nasıl sürklase ederek üstünlük sağladığını, Doha'daki Dünya Kulüpler Finali'nde izledik.
Yani, erkek voleybolundan gelen ve şu anda çok da üst seviyede olmayan bir coach, bayan voleybolunun en üstündeki bir coach'u ve takımı 2.nci sınıf ve yaşlı oyuncular karması ile paramparça etti!

Şimdi soruyoruz! Başında Sn. Sacit beyi de coach olarak çıkarsak; Eczacıbaşı takımı Türkiye ligini 4.üncü bitirebilir mi? Hepinizin koro halinde hayır dediğini duyar gibiyiz!
Çok büyük yatırımlarla kurulan Galatasaray takımı ise, tek smaçörü ile ne yapabilecek? Yine merak konusu. İlk 3 teki takımlardan galibiyet alabilmesi (çok extrem maç anı sakatlıkları oluşmadığı takdirde) biraz zor gözüküyor!

Ligin altlarına baktığımızda, geçen yılın 6.ncısı tek yabancılı Bursa Nilüfer takımı, Dünya Şampiyonu antrenörüne rağmen, özellikle Pursaklar ve Kolej'e karşı gösterdiği zayıf performanslarla düşme adayı konumuna gelmiş gözüküyor. 2+1 den en fazla etkilenecek takım (2.nci yabancıyı bu saatten sonra kadrosuna katsa bile) Bursa takımı. Geçen yıl düşmesi hemen hemen kesin 2 kulübün olduğu ligde, bu yıl bu şekilde kulüpler yok! Liderlik vasfı olmayan oyuncular; onlara yüklenilmek istenilen lider vasfını her platformda kaldıramayabilirler! Dileyelim ki, Milli takımın gelecekteki nüvesi denilen Bursa takımı düşmesin! Aksi takdirde, TVF'nin 2+1 kararı kendi içerisinde de eleştirilir pozisyona düşebilir!

Bir de voleybolun müzmin derdi: Parasızlık!

Beşiktaş ve Ankaragücü kulüplerinin alacağı sonuçlara dikkat! Sporcularına ve antrenörlerine para ödemeyen bu kulüplerin, hangi rakibe karşı gerçek performanslarını oynayacakları, hangi takıma karşı hiç bir mücadele göstermeden, tabiri caizse, yatacakları belli değil!
Bu iki takımımızın bu durumları da; diğer kulüplere karşı adil olmayan nihai sonuçlar yaratabilir!

Voleybol kalitesine gelince, maalesef yerlerde sürünüyor. Spikerlerin söylemleri ile tezat oluşturarak.
Ya da bu spiker kardeşlerimiz; çekişme ile kaliteyi birbirlerine karıştırıyorlar! Her iki takımın 8-10 servis kaçırdığı ve 27-25 biten bir sette, kaliteden söz edilebilir mi?

Sonuç olarak. Bayanlarda olsun, erkeklerde olsun, adil olmayan, güç dengeleri çok uçlarda, homojenlikten uzak, İngilizce tabiri ile nationwide (tüm memlekette izlenebilen) ve şifresiz bir kanaldan yayınlanmayan (yada bu rezilliği göstermemek için belki de yayınlanmak istenilmeyen!) sonuçları önceden kestirilebilen liglerle ne seviyede bir rekabet ortamı oluşabileceğini ve bu yaratılamayan rekabet ortamı ile ne kalitede oyuncular ve takımlar yetiştirilebileceğini sizlerin takdirine bırakıyoruz!

Gelelim TVF Başkanı Sn. Erol Ünal Karabıyık'ın basın toplantısının ertesi gününe! Sabah kahvaltısını yaparken NTV Spor kanalımızı açtık ve izliyoruz.
Sabah programının başında bu basın toplantısı ile ilgili yayınlanan haber üzerine, izleyici sorularının alındığını ve bu soruların Sn. Mehmet Sevinç tarafından yanıtlanacağını spikerin söyleminden anlıyoruz. Daha sonra Mehmet Sevinç'e bağlanılıyor ve TVF'nin son 4 yılllık çalışma dönemi içerisinde başarılı olup olmaması vb. gibi bir çok soru; Sn. Mehmet Sevinç tarafından TVF lehine tamamen pozitif olarak yanıtlanıyor!
Şimdi diyeceksiniz ki. Bunda ne var?

Biz de diyoruz ki, çok şey var! En baştaki sorumuz, Mehmet Sevinç kimdir? Voleybol kariyeri nedir? Bu tarz soruları cevaplandırabilecek voleybol bilgisi var mıdır? NTV Spor Genel yayın yönetmeni Sn. Fuat Akdağ bir voleybol otoritesi bulamadı mı bu soruları soracak? Eğer TVF yanlısı çanak sorulara, hazırlanmış cevaplar verilecek idiyse de; en azından; TVF'nin Milli Takımlar Teknik Sorumluları; Sn. Semih Oktay veya Sn. Cengiz Göllü'yü çıkartabilirdiniz oraya!
Merak etmeyin. Onlarda Federasyonu incitmeden cevaplar verirlerdi!

Buradan Sn. Akdağ'a yazıklar olsun diyoruz. Bir camia bu kadar hafife alınabilir! Bunun adı hafifliktir Sn. Akdağ! Voleybola verdiğiniz değeri gösterdiniz.
Ayrıca bir dip not. Sn. Mehmet Sevinç bir CV'sini gönderirse, buradan yayınlarım. Hangi kursları ve seminerleri bitirdiğini, hangi takımlarda ve ne kadar oyunculuk, antrenörlük ve idarecilik yaptığını. Yayınlanmış eserleri varsa bunları tüm okuyucularımız görsünler. Sn. Sevinç bu yorumları yapabilecek yeterlilikte mi değil mi?
Sn. Akdağ. En azından Burcu Hakyemez'in eline bir mikrofon tutuşturup, camianın değişik kesimlerinden yanlı da olsa yorumlar alıp yayınlayabilirdiniz. Bu yönlendirme değilmidir? Bu durum kanalınızın ciddiyeti ile bağdaştı mı?

Öte yandan bu dalkavukluk vaziyetleri, Sn. Erol Ünal Karabıyık'a karşı maalesef antipati yaratıyor camia içerisinde. Ondan rant sağlama amacındaki voleybolun değişik katmanlarından kişiler (antrenör, hakem, basın mensubu, idareci vs. ) mevki, terfi, seyahat vs. için ona en büyük darbeyi bu şekilde vurduklarının farkında değiller.

Zaten TVF darmadağın bir vaziyette. Federasyonun bir çok üyesi, federasyon toplantılarına gitmiyorlar. Protokol tribününden değil, basın tribününden maç izliyorlar vs. vs. Federasyon yönetim kurulu başta olmak üzere, federasyonun hemen hemen tüm kurulları iş yapamaz halde! Merkez Hakem Komitesinin durumu forum sayfalarında pehlivan tefrikasına dönmüş durumda!

Bizim Sn. Erol Ünal Karabıyık'a nacizane tavsiyemiz; bir an önce olağanüstü kongre kararı alarak, güven tazelemesidir! Voleybol camiasında güven bunalımı oluşmuştur. Bunu gidermek ve Türk Voleybolunun önüne gelmiş tarihi bir fırsat olan, Haziran ayında evimizde organize edeceğimiz 2012 Londra Olimpiyat elemelerine (bayanlar) yeni, aktif ve fonksiyonel bir Federasyon yönetimi ile gitmek, parça parça olmuş camiayı tekrar bu hedefte bir araya getirmek tekrar bir 4 yıllık olimpik dönem için yeniden seçileceğinden zerre kadar şüphe duymadığımız Sn. Başkan Erol Ünal Karabıyık'ın en birinci görevi olmalıdır diye
düşünüyorum.

Allah göstermesin; camiadaki dağınık hava dolayısıyla Olimpiyat elemelerinde alınabilecek negatif bir sonuç, ve bunun kontrasında Basketbol Bayan Milli takımının yine Türkiye'de organize edilme ihtimali beliren elemeleri geçerek Olimpiyata gitmesi, Türkiye'deki bayan voleybolunu zaten TV Naklen yayın ve organizasyon olarak bayan voleybolunun ilerisine geçmiş olan Bayan Basketbolunun arkasına düşürür. Bu durumu izah etmek, istediğiniz kadar TVF Spor Lisesinden yetiştirdiğimiz oyuncularla(!) altyapı patlaması yaparak Avrupa ve Dünya Yıldızlar şampiyonu olduk, 2016 da kesin Olimpiyatlardayız deseniz de pek mümkün olmaz düşüncesindeyiz!

Yeri gelmişken yine ufak bir dip notu ve hatırlatma daha. Sn. Hasan Epirden, TVF logosunda kullanılan ay-yıldızın bayrak kanununa aykırı olarak kullanıldığını gündeme getire dursun, Milli takımlarımızın son 1 senedir giydiği tedarikçi İtalyan patentli firma tarafından dizayn edilen formalarında maalesef ay-yıldızlardan oluşan bir baskı sporcularımızın poposunun yanında duruyor. Amerikalıların ve İngilizlerin bayraklarını iç giyimde don olarak kullandığını biliyoruz, fakat bizim devlet kültürümüzde bayrak kutsaldır ve en yüksekte olmalıdır. Ay-yıldız ise ancak formalarımızın göğsünde yer alabilir (kanun ve yönetmeliklere göre).
TVF'nin bu nazik durumu atladığını sanıyorum. Sadece bir hatırlatma yapmak istedik!

TÜRK BAYRAĞI KANUNU

Kanun Numarası : 2893
Kabul Tarihi : 22/9/1983
Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 24/9/1983 Sayı : 18171
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 599

Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.
Cezalar
Madde 8 – (Değişik: 23/1/2008-5728/421 md.)
Bu Kanuna ve çıkarılacak tüzüğe aykırı olarak Bayrak yapmak, satmak ve kullanmak yasaktır. Bu yasağa aykırı olarak yapılan Bayraklar o mahallin yetkili amirlerince toplatılır.
Bu Kanun hükümlerine aykırı davranışta bulunanlara, fiilleri suç oluşturmadığı takdirde mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanununun 32 nci maddesi uyarınca idarî para ceza verilir.

Yazımızın sonunda yine Facebook'un güzide yazarı Sn. Bade Kaya'dan bayramlık alıntılar var. Bizim yazılarımızı sübjektif görerek, üzerlerine alınmayanlar belki tribünün sesine kulak verirler diye yayınlıyoruz.

Nice bayramlara!


 


Bade Kaya
Bu yazıyı yazma gereksin duydum nedeni bazı işler cok yanlıs gidiyor ve bu yanlısları ikaz etmek öneri getirmek yerine harikasınız ayen devam havasında tempo tutan biriki kisi var.Bunlardan biri şişirme yazar diyeri ise artık miyadı dolmus her 6 ayda bir yön deyiştiren acıbadem voleybolun icinde iken sen cok yasa acıbadem havasında olan simdilerde ise cok yasa büyük baskan edalarıd tempo tutan kisiler.Birde sözde yorumcu var haftada bir bir kanalda bir mac yorumculuğuna soyunan dünyadan birhaber veya öyle görünmek isteyen.Zaman zaman yanındakı macın anlatıcısına sence bu lig simdi kalitesizmi sormak istiyorum diyen ve kendine ekran basındakılere güldüren sahıs.Kendisi ayda bir veya haftada bir ligin engüclü iki takımını anlatan arkadas.Oysa ligde durum nasıl alın size skorlar. (Halk Bankası: 3 - Çankaya Belediye ANKA: 1 setler = Setler: 26-28, 25-23, 25-19, 25-11 . MALİYE MİLLİ PİYANGO-NİKSAR BELEDİYE: 3-0 Setler: 25-12, 25-20, 25-16 . bundan öncekılerde ise 25-8 ve 25-9 biten setler var.İşte bunların kaliteli seviyesi olan liginn görünümü.Burdan gene soruyorum bizim amacımız kaliteli takım sayısını artırmakmı yoksa kaliteli takımları sıradan takımların seviyesine cekmekmi?Cünki suan kaliteli takımları asağı cektiimiz acık ortada.Galataaray kime yenildi bir bakarmısnız.Veya suan ziraat bankası kime yenildi ve küme düserse ne olur?Gerci bakarlar düsüyor hemen aceleden bir yabancı bulur takviye ederler kımsede hayırdır ne oldu demez.Bu yukarıdaki iki vasat yazarki bana göre artık biraz kendilerini gözden gecirmeleri lazım.Kusura bakmayında bir baskan olsam bu kadar beni şişirseler bende yanlıs yaparım arkadas yok böye bir hersey toz pembe havası vermek.Baskana soruyorlar efendim naza iki mac ceza verdiniz guiletti ile ilgili her hangibi bir ceza verilicekmi cevap hayır gözlemci hakemler böyle bisey yazmamıs raporunda biride hatırlatmıyor ama siz gecen sezon bir mac sonu guiletti olayı sorulunca incelenir gerekeni yapılır demedinizmi demiyor.Şaka gibi kimsenin vicdanıda sızlamıor bu nasıl iş naza gelmedi diye ceza ver guilettinin resimlerle kanıtlanmıs orta parmak vakasına gözlemcer yazmamıs de.Ya peki bir baskası aynısını yaparsa ozaman nasıl ceza vericeksiniz demiceklermi guilettide gözlemciler körmü idi?Nasıl göremediler?Böyle bir kepazelik olabilirmi orda yazarım diye oturan arkadaslar umarım vicdanınız rahattır.Ben orda olsam hemen orayı adalet adına terk eder guilettin o orta parmaklı resmini birilerinin masasına koyar cıkardım.Ve bu ülkede ne zamandar beri orta parmakla bir bayan sporcuya taktik veriliyor diye ekler bu adaltsizliği boykot eder hicbir mac gitmezdi.Fenerbahceli bircok aile malum macta cokcukları ile gelmislerdi ve coğu insan o parmağı gördü ve cocuklarda gördü.Birierine ailelere salona gelin derken önce salondakıleri yaptıkları ayıbın cezasını vermelisiniz.Lig cok kilıtesiz ve görüceksiniz coğu takımımız avrupada elenicek.Ve bazıları hersey cok güzel gibi anlatıcak herseyi.Ben demiyorumki herseyi kötü yapıyor bu yönetim ama suan gidisat kötü.Bu yazar arkadaslar sponsor bulmaktada zorlanmazlar cunki cevir kazı yanmasındalar.Sakın bazı emekci voleybol yazarları alınmasın ama alınması gerekenler var.Hoscakalın...Guilettiye ceza verilmediği sürece benı icin birilerinin tarafsız olduğunu düsünmek imkansızdır.Ve kınıyorum vebirde nazla ilgili biz yönetmeliğe göre en minumununu verdik yoksa normalde daha ağır yaptırımları vardı diyenlere siz önce orta parmağın geregini yapın ayıptır ayıp.Dedimya ben olsam gerekı söyler o salonuda terk ederdim.Mesela ben gene soruyorum erkek milli takımı oyuncusu varmı milli takıma gelmeyen gecmıste veya günümüzde?Ben bunu merak ediyorum.


Bade Kaya
TÜM VOLEYBOL SEVERLERİN DİKKATİNE LÜTFEN OKUYUN. Erkekler ligi dibe vurmus durumda kalitesiz ve 2+1 getirmis olduğu sıradan takımlar olusumunun iyi oyuncusu olanında kullanamadığı ve kimi 2+1 den dolayı daha sıradan takımlar kurduğu bir lig.Suraya bakın simdi karar sizin pelevne ziraati 3-1 yendi 4 eylül galatasarayı 3-1 yendi büyük sehir torulu 3-1 yendi maliye niksarı 3-0 yendi ve biliyormusunuz su maclarda 2 ligde bile olmıcak skorlarla biten setler var 25-8 set verilirmi üst düzey bir ligde sorarım size?Büyük bir felakete doğru gidiyoruz arkas-fenebahce macı biraz kaliteli idi gerikalan kalitenin uzaktan yakından yanından gecmediği kımse kusura bakmasında kalitesiz takımların daha kalitesiz olanlarına yenildiği bir lig var ortada.Ve bu liginiz sert ve kaliteli deyilse japon erkekler ligi gibi aaa bak güzel mücadeleler oluyor der ligde kendinizi kandırısınız dünya avrupa arenasında topla sizi döver yollarlar.Kımse kusura bakmasın ben hos gzükmek icin atmasyon şişirme yazılar yazamam benim gördüğüm cok kalitesiz bir lig var.Burada sormam gereken sudur cok bilmislere.Biz milli takımlarda ve avrupada buraya dikkat edin soru cok önemli kaliteli takımların sayısını artırarakmı basarı hedeflicez yoksa basarlı takımları basarısız vasat takımların seviyesine cekerekmi basarı beklicez.Sorulması gereken budur neden diyenlere yukarıdaki skor sonucları size samimi olarak neyi gösteriyor elinizi vicdanınıza koyun sorun kendinize.Ben burdan demis olayım avrupada erkek takımlarmızın basarısı hayal su 2+1 kolaycılığı ile heps ilerleyen turlarda tel tel dökülürler.Berki biraz fbg ve arkas gide bilir oda berki.Ve bence bu sezondaki ağır basarısızlıklardan sonra bir iki beklenmeyen takım ligden hedef kücülterek hadda cekilerek şok kararlarla ayrılıcak.Kimse genis planlanmamıs bir anlayısa para sacmaz.Ayrıca bir merakımda milli takımlarda hala ısrarla coskovic icin bisey yapmayıp ağabeylik yapıyor diye sinanlamı devam edicez?Mili takımda kimse her halde voleybolda yeni oyuna baslamıyor dolayısı ile ağabeylik mac kazandırmıyor.Ligdeki takımlara lisenin oyuncularını oynatma isteği yapanlar hadi ozaman sizde o oyuncuların bir ikitanesini milli takımda ilk altı cıkarında görelim baskasına akıl verirken kendinizde yapında görlim.Baskalarına tavsiye etmekten önce sizde yapın hadi görelim.Çok kızgınım üst seviyede bir ligde 25-8 setm biter erkeklerde varmı baska örnek gösterin?

Bade Kaya
Bu yazıyı yazma gereksin duydum nedeni bazı işler cok yanlıs gidiyor ve bu yanlısları ikaz etmek öneri getirmek yerine harikasınız ayen devam havasında tempo tutan biriki kisi var.Bunlardan biri şişirme yazar diyeri ise artık miyadı dolmus her 6 ayda bir yön deyiştiren acıbadem voleybolun icinde iken sen cok yasa acıbadem havasında olan simdilerde ise cok yasa büyük baskan edalarıd tempo tutan kisiler.Birde sözde yorumcu var haftada bir bir kanalda bir mac yorumculuğuna soyunan dünyadan birhaber veya öyle görünmek isteyen.Zaman zaman yanındakı macın anlatıcısına sence bu lig simdi kalitesizmi sormak istiyorum diyen ve kendine ekran basındakılere güldüren sahıs.Kendisi ayda bir veya haftada bir ligin engüclü iki takımını anlatan arkadas.Oysa ligde durum nasıl alın size skorlar. (Halk Bankası: 3 - Çankaya Belediye ANKA: 1 setler = Setler: 26-28, 25-23, 25-19, 25-11 . MALİYE MİLLİ PİYANGO-NİKSAR BELEDİYE: 3-0 Setler: 25-12, 25-20, 25-16 . bundan öncekılerde ise 25-8 ve 25-9 biten setler var.İşte bunların kaliteli seviyesi olan liginn görünümü.Burdan gene soruyorum bizim amacımız kaliteli takım sayısını artırmakmı yoksa kaliteli takımları sıradan takımların seviyesine cekmekmi?Cünki suan kaliteli takımları asağı cektiimiz acık ortada.Galataaray kime yenildi bir bakarmısnız.Veya suan ziraat bankası kime yenildi ve küme düserse ne olur?Gerci bakarlar düsüyor hemen aceleden bir yabancı bulur takviye ederler kımsede hayırdır ne oldu demez.Bu yukarıdaki iki vasat yazarki bana göre artık biraz kendilerini gözden gecirmeleri lazım.Kusura bakmayında bir baskan olsam bu kadar beni şişirseler bende yanlıs yaparım arkadas yok böye bir hersey toz pembe havası vermek.Baskana soruyorlar efendim naza iki mac ceza verdiniz guiletti ile ilgili her hangibi bir ceza verilicekmi cevap hayır gözlemci hakemler böyle bisey yazmamıs raporunda biride hatırlatmıyor ama siz gecen sezon bir mac sonu guiletti olayı sorulunca incelenir gerekeni yapılır demedinizmi demiyor.Şaka gibi kimsenin vicdanıda sızlamıor bu nasıl iş naza gelmedi diye ceza ver guilettinin resimlerle kanıtlanmıs orta parmak vakasına gözlemcer yazmamıs de.Ya peki bir baskası aynısını yaparsa ozaman nasıl ceza vericeksiniz demiceklermi guilettide gözlemciler körmü idi?Nasıl göremediler?Böyle bir kepazelik olabilirmi orda yazarım diye oturan arkadaslar umarım vicdanınız rahattır.Ben orda olsam hemen orayı adalet adına terk eder guilettin o orta parmaklı resmini birilerinin masasına koyar cıkardım.Ve bu ülkede ne zamandar beri orta parmakla bir bayan sporcuya taktik veriliyor diye ekler bu adaltsizliği boykot eder hicbir mac gitmezdi.Fenerbahceli bircok aile malum macta cokcukları ile gelmislerdi ve coğu insan o parmağı gördü ve cocuklarda gördü.Birierine ailelere salona gelin derken önce salondakıleri yaptıkları ayıbın cezasını vermelisiniz.Lig cok kilıtesiz ve görüceksiniz coğu takımımız avrupada elenicek.Ve bazıları hersey cok güzel gibi anlatıcak herseyi.Ben demiyorumki herseyi kötü yapıyor bu yönetim ama suan gidisat kötü.Bu yazar arkadaslar sponsor bulmaktada zorlanmazlar cunki cevir kazı yanmasındalar.Sakın bazı emekci voleybol yazarları alınmasın ama alınması gerekenler var.Hoscakalın...Guilettiye ceza verilmediği sürece benı icin birilerinin tarafsız olduğunu düsünmek imkansızdır.Ve kınıyorum vebirde nazla ilgili biz yönetmeliğe göre en minumununu verdik yoksa normalde daha ağır yaptırımları vardı diyenlere siz önce orta parmağın geregini yapın ayıptır ayıp.Dedimya ben olsam gerekı söyler o salonuda terk ederdim.Mesela ben gene soruyorum erkek milli takımı oyuncusu varmı milli takıma gelmeyen gecmıste veya günümüzde?Ben bunu merak ediyorum.

 

 

Bade Kaya
Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı oyuncuları Ağustos ayından beri alamadıkları maaşları için kulübe protesto çekti.

3 aydır maaş alamayan Bayan voleybolcuların noter aracılığı ile kulübe protesto çektiği öğrenildi. 10 gün içinde Beşiktaşlı oyunculara eğer para verilmezse bayan takımı oyuncularının antrenmanlara çıkmayacağı sadece maçlarda sahada yer alacakları bildirildi.Yazıklar olsun bir amerikalı basketbolcuya verdikleri aylık paraya bak birde su takımın alamadığı komik ücretlere yazıklar olsun.Utanc verici.

Görüş ve sorularınız için: sancakalabanda@voleybolx.com
 

Son Yazılar