AKLIN YOLU BİR
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

AKLIN YOLU BİR

16 Mayıs 2020 - 13:29

Dünyada olduğu gibi ülkemizin sporu da Korona virüs salgını nedeniyle çıkmaza girmiş durumda iken sportif faaliyetlerin durdurulmasında Türkiye Voleybol Federasyonumuz çok önemli bir sınav verdi. Tüm insanlığı tehdit eden bu hastalıkta dahi, zaman zaman maalesef  ekonomik çıkarlar uğruna müsabakaların oynanmasını uygun bulan bazı federasyonlar ve renklerinin çıkarlarını gözetenler oldu. Yine bazı kulüp temsilcileri, başkan, yönetici ve diğer ilgili kişiler, mensubu oldukları camianın menfaatleri, ligde bulundukları pozisyona göre açıklamalar yapmak durumunda kaldılar.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF yönetim kurulunca da uygun görülen karar neticesinde; Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni ve  AXA Sigorta Efeler Ligi’ni bu şekilde 2019-2020 voleybol sezonunu mevcut haliyle tescil edildiğini açıklayarak, futbol dışındaki bazı federasyonlara örnek oldular.

Ancak, Önümüzdeki süreçte;

“VOLEYBOL EKONOMİSİNDE BİR KÜÇÜLME SÖZ KONUSU OLABİLİR.”

Artık voleybolumuzun da hem toplumsal hem de ekonomik bir boyutu var. Bu durum voleybolumuzu olumsuz etkileyecek gibi görünmekte olup, Dünya'da hayatın her alanı ne kadar etkileniyorsa doğal olarak TÜRK VOLEYBOLU'da o kadar etkilenecektir.Voleybolumuzun bu zor günleri atlatabilmesi için Voleybol Federasyonumuz'a ve Kulüplerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bence, en büyük sorumluluk Voleybol Federasyonumuza düşmektedir. Kulüplerimizin bu ekonomik zor durumu kolaylıkla atlatabilmesi için;

               1-Liglere Katılım Tescil bedeli

               2-Türk Oyuncu Tescil Bedeli

               3-Yabancı Oyuncu Tescil Bedeli

               4-Geçici Transfer Federasyon Bedeli

               5-Türk Antrenör Vize Bedeli

               6-Yabancı Uyruklu Antrenör Vize Bedeli

               7-Sponsor İsmi Kullanma Bedeli

               8-Sezonluk Forma Reklamı Bedeli

               9-Yabancı Uyruklu Sporcu Menajer Bedeli

Sonuç olarak söz konusu bedellerin bazılarının kaldırılması veya asgari bir düzeye indirilmesi ve GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜPLERİ YÖNETMELİĞİ’nin Madde 34— Kulüplerin faaliyetlerini daha iyi bir şekilde yürütebilmelerini sağlamak amacıyla Genel Müdürlük bütçesinde yer alan yardım ödeneğinin tüm Voleybol kulüpleri için uygulanmasının sağlanması gerekmektedir. Biz voleybolumuza yıllarca emek verenler olarak gösterdikleri bu hassasiyet ve somut adımları nedeniyle Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ederken, lig statüleri ile müsabakaların başlama tarihlerinin bir an önce açıklanmasını merakla beklmekteyiz. Corona virüs denen bu salgının ülkemizi ve Dünyamızı terk etmesi için Sağlık Bakanlığımızın önerilerine harfiyen uymamızı dilerim. ”EVDE KAL SAĞLIKLI KAL”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    1 yıl önce
    Normal sezonu tamamlamış olan liglerin onaylanması eksik kaldı. Ligleri birinci bitirenlerin şampiyonlukları da onaylanarak son nokta konulmalıdır. Fenerbahçe ve Vakıfbank 2019-20 lig şampiyonlarıdır.

Son Yazılar