ARTIK ZAMANI GELDİ LÜTFEN GEÇ KALMAYALIM
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

ARTIK ZAMANI GELDİ LÜTFEN GEÇ KALMAYALIM

12 Ekim 2020 - 12:03

Avrupa ikinciliği ile başlayan kadın voleybolumuzun başarıları 2003’ten bu yana tüm milli takımlar seviyelerinde madalya sayımızı 17’ye ulaşmış olup, Eczacıbaşı, Vakıf Bank, Fenerbahçe, Bursa BBSK 1999'dan 2018'e kadar toplam 19 uluslararası kupa kazanmıştır.

Türkiye’de takım sporlarının en başarılısı Bayan Voleybolumuz en son başarısı ise U17 Yaş Kız Milli Takımımız, Karadağ'da düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Rusya'ya yenilerek gümüş madalya aldı. Avrupa ikincisi U17 Milliler, geçen yıl U16 seviyesinde Avrupa şampiyonluğuna ulaşmışlardı.

Ayrıca, Ülkemiz, bu süreçte Londra 2012'de olimpiyatına katıldı ve Tokyo (2021) vizesi de aldı. Bu üstün başarıların kazanılmasına büyük katkılarda bulunan Türkiye Voleybol Federasyon Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışan Personeline Tüm Voleybol Kulüplerinin, Yöneticileri, Antrenörlerine, Sporcularına, Sağlık görevlileri ve yardımcı personele sonsuz teşekkürler.

Bence, zamanı geldi Milli takımlarımızda yer alan yurt içinde ve yurtdışında yapılan Uluslararası müsabakalarda üstün başarılar gösteren sporcularımızın kendi kulüp takımlarında ve Türk milli takımlarında daha da başarılı olmaları için ilk altılarda yer almaları başarılarını arttıracaktır. Ancak, bilindiği üzere liglerde yer alan kulüp takımlarında 3-4 yabancı sporcu yer almaktadır. Bu durum Türk Voleybolunun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Önümüzdeki sezondan itibaren yabancı sporcuların azaltılması gerekmektedir.

Her konuda Voleybolumuzun yükselmesinde katkılar sunan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu bu konuda da olumlu bir karar vereceği inancını taşımaktayım.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    1 yıl önce
    Yabancı sayısı azalırsa, kalitesi de artar, vasat ve veteran yabancılar yakamızdan düşer. Bu sorun erkeklerde daha belirgin, kadınlarda da yok değil.

Son Yazılar