GÜNÜMÜZDE MENAJER DENİNCE AKLIMA GELENLER (2)
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

GÜNÜMÜZDE MENAJER DENİNCE AKLIMA GELENLER (2)

17 Şubat 2021 - 21:53 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 21:56

İdari Menajerin Talimatnamedeki Yeri, Neye Göre Seçildiği, Aranan Özellik ve İstenen Şartları : İdari Menajerlik, şimdilik talimatnamede ve kulüplerde bulundurma zorunluluğu yoktur. Menajer Kulübün ihtiyacına ve aradığı niteliklere göre seçilir. Direkt olarak kulübün veya kulübün bağlı olduğu kuruluşun personelidir. Tamamen kulüplerin tercihi ile görevlendirilir. Belirli bir şartı olmamakla birlikte lisan bilmesi, spordan gelmiş olması, özellikle spor yapmış olması, çevre ilişkilerinin kuvvetli olması tercihte öncelik taşır. Ancak,

İdari Menajerin Yetki-Görevleri ve Buna Eklenmesi Gereken Maddeler : İdari Menajerin yetki ve görevleri: 

a-)Yönetim kurulu toplantılarına gündem hazırlamak. 
b-)Yönetim kurulu kararlarını icra etmek. 
c-)Türkiye Voleybol Federasyonu ile ilgili yazışmaları yapmak, toplantılara katılmak. 
d-)Teknik direktör, antrenör, fizyoterapist, masör gibi elemanların sözleşmelerini düzenlemek. 
e-)Netler, yayın ve diğer konulardaki her türlü ihale sözleşmesini düzenlemek. f-)Departmanlar arasındaki koordinasyonu sağlamak. 
g-)Kulübün, kurumsallaşması ve evrensel ekonomik standartlarda sürekli sabit gelirleri arttırma ve azami derecede tasarrufa riayet edilmesini sağlamak, ana prensibinden ayrılmamak. 
h-)Açık sözlü, dürüst, bilgili, çevresine güven ve pozitif enerji veren, takım ruhuna inanan, çözüm üreten, sorun yaratan değil sorun çözen bir imajla piramidin tepesindeki idareci görünümü hedefi olmalıdır. 
ı-)Organizasyonları yapan, organizasyonlar için teknik kadro ile paralel çalışan, bütçe şartlarını bilen ve kontrol eden, aktif-pasif katılımı sağlayan idari menajerdir. Yukarıda bahsedilen vasıflar ve amaçlar doğrultusunda alternatifli projeler üretip yönetime arz etmek. 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar