DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ VAR AMA VOLEYBOL EMEKÇİLERİ ZOR DURUMDA
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ VAR AMA VOLEYBOL EMEKÇİLERİ ZOR DURUMDA

01 Ocak 2019 - 12:52 - Güncelleme: 01 Ocak 2019 - 13:04

EMEK’çilerden yana olan yazarların dizelerinden ilham alarak Voleybol EMEK’çileri Menajerler,T. Direktörler, Antrenörler, Sporcular, İstatistikçiler, Kondisyonerler, Fizyotrapistler, Masörler,Malzemeciler vb. Spor Salonları'nda karıncalar kadar çok olanlar, bu sporun büyük bölümünü oluşturmakla kalmayıp, Dünya'da EMEĞİ’ile yaşanılır kılanlar, nasıl yaşamda hak ettikleri karşılığı alamazlarsa, Türkiye’de ve Dünya da hak ettikleri yeri ne yazık ki bulamazlar.

Voleybola dönersek voleybol liglerimizin tabanda yer alan kulüplerimizi fazlasıyla ilgilendiren bu husus irdelenmiyor, kimse tabanda yer alan kulüplerin sorunları ile ilgilenmiyor.
Voleybol medyasına bakıyorsun tavanda yer alan sadece üç-dört takım. Liglerde yer alan diğer takımların teknik adamları ve sporcularının çoğunluğu kan ağlıyor.Tabanda yer alan takımlardaki teknik adamlar ve sporcular da tavanda yer alanlar ile aynı işi yapmıyor mu? Bazı kulüpler voleybola büyük yatırımlar yapmıştır. Tesisler güzelleşmiş, voleybol daha popüler hale gelmiştir. Ama bazı acı gerçekleri unutmaktayız. Ülkemizin çeşitli voleybol liglerinde yer alan kulüplerde sözleşmeli olarak profesyonelce görev yapan teknik ve idari kadrolar ile sporcuların yapmış oldukları sözleşmelerinin Türkiye Voleybol Federasyonu'nun garantör; (güvence veren ve bunu gerçekleşmesini gözeten kimse kuruluş ya da devlet) olmasına ve TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU'nun talimatnamelerinde de yer almasına rağmen, bazı kulüplerin söz konusu emekçilerin sözleşmelerinde yer alan bedellerinin liglerin yarısına gelinmesine rağmen bu güne ödenmesi gereken bedellerinin ödenmediği görülmektedir.

Federasyonumuz büyük bir önem arz eden ve görevlerinin içerisinde yer alan bu husus hakkında gerekli yasal uygulamalara bir an önce başlamalı. (Örnek; EMEK’çilerin bedellerini ödemeyen kulüplerin yeni sezonda lisans işlemlerinin yapılmayacağı) ilgili kulüplere duyurulması gerektiği inancını taşımaktayım.)
Saygılarımla,

 

ÇALIŞANIN HAKKINI TERİ SOĞUMADAN VERİNİZ.
HZ. MUHAMMET (S.A.V)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar