KURU BİR TEBRİK YETMEZ
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

KURU BİR TEBRİK YETMEZ

11 Aralık 2018 - 01:20

Bilindiği üzere, FIVB Kadınlar Voleybol Dünya Kulüpler Şampiyonasında Vakıfbank Şampiyon ve Eczacıbaşı ise 3. olarak üstün bir başarı elde etmiştir. Söz konusu bu üstün başarıya başta tüm sporseverler ve yeteri kadar olmasa da Ulusal medyamız tarafından gerekli olan ilgi alaka gösterilmiştir.

Ancak, daha önce de bu başarılar ve bunlara yakın dereceler alınmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti Tanıtma Fonu-Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Fonu-Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Fonu-TC Gençlik ve Spor Bakanlığı-Spor Genel Müdürlüğü-Türkiye Voleybol Federasyonu-Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Tanıtma Fonu-TRT Kurumu Genel Müdürlüğü Tanıtma Fonu-Türkiye Tanıtım Vakfı gibi Kurum ve Kuruluşların Ödül Yönetmeliklerinde yer almasına rağmen bu üstün başarılara bu güne kadar kuru bir tebrikten başka hiçbir maddi destek sağlamamışlardır.


Bence, GENÇLİK ve SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞü, Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin ödüllendirilmesi Hakkında Yönetmeliği:
Spor kulüplerinin branşlarında katıldıkları Dünya ve Avrupa şampiyonaları:
MADDE:12 – (1) Olimpiyat ve paralimpik oyunlarında takım halinde müsabakası yapılan ve derecelendirmeye tabi tutulan branşlarda olmak kaydıyla büyükler kategorisinde spor kulüplerinin katıldığı uluslararası federasyonların en üst organizasyonu olan Dünya şampiyonasında;
Spor kulüplerinin branşlarında katıldığı Dünya veya Avrupa kupaları:
MADDE:13 – (1) Dünya ve Avrupa federasyonlarının takvimlerinde Dünya veya Avrupa kupası olarak yer alan müsabakalar farklı isimler altında düzenlenseler dahi kupa olarak kabul edilir.
Spor kulüplerine verilecek ödüller:
MADDE: 14 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında ferdi veya takım sporlarında görev alan sporcuların mensubu olduğu spor kulübüne, sporcuya verilenin en fazla %10’u oranında ödül verilebilir.
Teknik direktör ve antrenörlere verilecek ödüller:
MADDE: 15 – (1) Bu Yönetmelik kapsamındaki ferdi müsabakalarda bir sporcunun almış olduğu ödülün en fazla %10’u, takım sporlarında ise takımda yer alan bir sporcuya verilen ödülün en fazla %20’si teknik direktör ve antrenörlere ödül olarak verilebilir.
Değerlendirme Komisyonu:
MADDE: 21 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında verilecek ödülleri değerlendirmek üzere, Genel Müdür tarafından görevlendirilen Genel Müdür yardımcısının başkanlığında, Spor Kontrolörleri Kurul Başkanı, Spor Eğitimi Dairesi Başkanı, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı, Genel Müdür tarafından görevlendirilen bir Hukuk Müşaviri ile iki şube müdürünün katılımıyla ödül Değerlendirme Komisyonu oluşturulur. Komisyon en az beş kişinin katılımı ile toplanır ve oy çokluğu ile karar alır. Oyların eşitliği halinde Komisyon başkanının bulunduğu taraf üstün sayılır.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU
Kulüplere Uluslararası Başarıları İçin Verilecek Ödüller Yönetmeliği:
MADDE:9-Uluslararası seviyedeki müsabakada başarılı olan kulüp takımlarına, sporcularına, teknik ve idarî kadrolarına, Federasyon Yönetim Kurulunca belirlenecek birim değerlerinde ödül verilebilir. Federasyon Yönetim Kurulu kulüpler bazındaki başarılarda, yalnız yerli ve/veya yabancı sporcular için ödül verme tasarrufunu da kullanabilir.

Kulüplerimizin bu büyük başarısını tekrar kutlarken başta yukarıda belirttiğim üzere,ilgili Kurumların ödül yönetmeliklerinin ilgili maddelerini biran önce devreye sokmalarının uygun olacağı görüşündeyim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NURETTİN DOĞAN
    2 yıl önce
    CAN DOSTUM TEBRİK EDİYORUM. EMEKLERİNİN KARŞILIĞI DEĞİL AMA YİNEDE ÇOK GÜZEL BİR HATIRLAMA DİYE DÜŞÜNÜYORUM. GÖRÜŞMEK ÜZERE SELAM VE SAYGILARIMLA.

Son Yazılar