VOLEYBOL LİGLERİ BAŞLIYOR AMA !!!!!
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

VOLEYBOL LİGLERİ BAŞLIYOR AMA !!!!!

30 Ağustos 2020 - 08:36

*SPORCULAR NASIL ANTREMAN YAPACAK? (YAPIYORLAR AMA)
*TAKIMLAR NASIL SEYAHAT EDECEK? (SEYAHAT EDİYORLAR AMA)
*SPORCULAR NEREDE YAŞAYACAK? (Takımlar ya tamamen kapatılmış ya da onlara ait katlarda kalacaklar ve otellerde konaklayacaklardı AMA)
*SPORCULARDAN BİRİ POZİTİF ÇIKARSA? (ÇIKTI AMA)


Liglere ara verilmesinden bu yana oyuncular ve antrenörlerle iletişim halinde olduklarını biliyorum ve izliyorum Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Recep Öztürk, artan vakalar sonrası uyardı: Ülke düzeyinde her an yasaklamalar gelebilir Ülkemizde corona virüs vaka ve vefat sayılarının son günlerde artmasından dolayı gelen bazı kısıtlamalarla ilgili konuşan corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, "Yeni yasaklar ve kurallara uyulmadığı takdirde zorunlu olarak gelecek. Sadece iller değil, ülke düzeyinde de yasaklamalar gelebilir" dedi.”

An itibarı ile İdari ve Teknik kadrolar, Sporcuları ve bu organizasyonda görev yapacak insanları koruyacak yeterli olanakları yeterli bulmuyorum. Bu durumda liglerin başlanmasını uygun görmüyorum. Bu işin çok ciddi ekonomik boyutu var. Biz, futboldan farklı olarak kapalı ortamlarda müsabaka oynuyoruz. Sağlık protokolünün çok farklı olması gerekmektedir. Bunları yerine getirmek çok ciddi bir ekonomik güç gerektireceği inancı içerisindeyim. Bence, İnsanların sağlığından daha önemli hiçbir şey yoktur. Maçları oynamaya başladıktan sonra da virüsün bulaşma durumu olabilir.  Saha kenarında ve soyunma odasında aralıklarla oturulması bu işi çözemez. Liglere Sağlıklı bir şekilde devam edebileceğimiz hususunda ümidim yok. Voleybol oynamaya elverişli şartlar sağlanmadan ve sağlık riskleri minimize edilmeden sezonun başlamasını doğru bulmuyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar