VOLEYBOLUMUZ ARTIK ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

VOLEYBOLUMUZ ARTIK ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

10 Mayıs 2020 - 14:45 - Güncelleme: 10 Mayıs 2020 - 17:57

Bilindiği gibi Dünya ekonomisi Korona virüs salgını nedeniyle çıkmaza girmiş durumda. Spor müsabakalarının iptali kulüpleri ekonomik yönden olumsuz etkiliyor. Bu durum da tüm spor sektöründeki Kulüplerin değerlerini düşürüyor.

Spor dünyamız CORONA virüsü nedeniyle tamamen duran faaliyetlerde de çok önemli bir sınav verdi. Tüm insanlığı tehdit eden hastalıkta dahi, zaman zaman maalesef renklerin çıkarları gözetildi.

Kulüp temsilcileri, başkan, yönetici ve diğer ilgili kişiler, mensubu oldukları camianın menfaatleri, ligde bulundukları pozisyona göre açıklamalar yapmak durumunda kaldılar.

Birkaç gün arayla farklı farklı ifadeler kullanan spor insanları, her ne kadar son kararın bilim kurulu ve siyasi otorite tarafından verileceğini söylese ve alınan kararlara uyacaklarını açıklasalar da, kamuoyu önünde demeçleri ile ilgili algı yaratmaya çalıştılar.Tutarsız açıklamaların yanı sıra elbette ilk günden itibaren hep aynı ifadeleri kullanan ya da hiç konuşmayan yöneticiler ve spor insanları da vardı.TFF Başkanı Nihat Özdemir ise Şampiyonlar Ligi finali için "İnşallah liglerimizi en güzel şekilde Temmuz ayı sonunda tamamlayacağız. Kupalarımızı sahada vereceğiz ve Ağustos ayında da UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaparak sezonu taçlandıracağız.Şampiyonlar ligi finali için üzerimizde bir baskı yok. Ligi Temmuz sonunda bitirmek istiyoruz. Ağustos'a sarkabilir mi? Sarkabilir. Ağustos ortasına kadar sarkabilir sorun yok." dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonumuzdan bu güne kadar sağlıklı bir açıklama yapılamadı.Bence Futbol Federasyonu Başkanlığının almış olduğu karar çok yanlıştır.Bu nedenle,Voleybol federasyonumuz bu sezonu olduğu gibi kabullenip,yeni sezon çalışmalarına bir an önce başlaması gerekmektedir.

Önerim, EFELER VE SULTANLAR LİGLERİ 16 TAKIMLI ÇİFT DEVRELİ LİG USÜLÜ OYNANMALIDIR.

*LİGLERİN BAŞLAMA TARİHİ 05 EYLÜL 2020 CUMARTESİ BİTİŞ TARİHİ

25 NİSAN 2021 PAZAR.

*HER TAKIM HAFTADA BİR MAÇ OYNAYACAKTIR.(ZORUNLU HALLERDE İKİ MAÇA ÇIKABİLİR.)

*HER TAKIM TOPLAMDA 30 MÜSABAKA OYNAYACAKTIR.

*ERKEK MÜSBAKALARI TOPLAMI 480,BAYAN MÜSABAKALARI TOPLAMI DA 480

*LİGLER 8 AYDA TAMAMLANACAKTIR.

*BAYAN MİLLİ TAKIMIMIZIN OLİMPİYATLARA HAZIRLANMASI İÇİN 1 AY HAZIRLIK SÜRESİ VAR.

*UYGUN GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE LİGLERDEN DİREK 2 TAKIM VE PLAY-OUT’TAN DA 2 TAKIM DÜŞÜRMEK VE 1. LİGDEN 2 TAKIM ÇIKARTILARAK SURETİ İLE LİGLERİN 14 TAKIMLI OLMASININ UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar