BAŞARI VE ÖDÜL
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

BAŞARI VE ÖDÜL

06 Nisan 2014 - 02:24

Bilindiği üzere,Fenerbahçe’mizin Ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek Voleybol Erkeklerde Challenge Kupası şampiyonu,Bayanlarda CEV Kupası şampiyonu olarak üstün bir başarı elde etmiştir.

Söz konusu Avrupa Şampiyonlukları başta taraftarlar ve sporseverler ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile yeteri kadar olmasa da Ulusal medyamız tarafından gerekli olan ilgi alaka gösterilmiştir.

Ancak,

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı,TC Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü,Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Tanıtım Vakfı bu üstün başarıya bu güne kadar maddi bir destek sağlamamışlardır.(Çalışanın hakkını teri kurumadan veriniz.) Hz.Muhammet (SAS)

Bence,

GENÇLİK ve SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin ödüllendirilmesi Hakkında Yönetmeliği:

Spor kulüplerinin branşlarında katıldıkları Dünya ve Avrupa şampiyonaları:

MADDE:12 (1) Olimpiyat ve paralimpik oyunlarında takım halinde müsabakası yapılan ve derecelendirmeye tabi tutulan branşlarda olmak kaydıyla büyükler kategorisinde spor kulüplerinin katıldığı uluslararası federasyonların en üst organizasyonu olan Dünya şampiyonasında;

Spor kulüplerinin branşlarında katıldığı Dünya veya Avrupa kupaları:

MADDE:13 (1) Dünya ve Avrupa federasyonlarının takvimlerinde Dünya veya Avrupa kupası olarak yer alan müsabakalar farklı isimler altında düzenlenseler dahi kupa olarak kabul edilir.

Spor kulüplerine verilecek ödüller:

MADDE: 14 (1) Bu Yönetmelik kapsamında ferdi veya takım sporlarında görev alan sporcuların mensubu olduğu spor kulübüne, sporcuya verilenin en fazla %10’u oranında ödül verilebilir.

Teknik direktör ve antrenörlere verilecek ödüller:

MADDE: 15 – (1) Bu Yönetmelik kapsamındaki ferdi müsabakalarda bir sporcunun almış olduğu ödülün en fazla %10’u, takım sporlarında ise takımda yer alan bir sporcuya verilen ödülün en fazla %20’si teknik direktör ve antrenörlere ödül olarak verilebilir.

Değerlendirme Komisyonu:

MADDE: 21 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında verilecek ödülleri değerlendirmek üzere, Genel Müdür tarafından görevlendirilen Genel Müdür yardımcısının başkanlığında, Spor Kontrolörleri Kurul Başkanı, Spor Eğitimi Dairesi Başkanı, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı, Genel Müdür tarafından görevlendirilen bir Hukuk Müşaviri ile iki şube müdürünün katılımıyla ödül Değerlendirme Komisyonu oluşturulur. Komisyon en az beş kişinin katılımı ile toplanır ve oy çokluğu ile karar alır. Oyların eşitliği halinde Komisyon başkanının bulunduğu taraf üstün sayılır.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU

Kulüplere Uluslararası Başarıları İçin Verilecek Ödüller Yönetmeliği:

MADDE:9-Uluslararası seviyedeki müsabakada başarılı olan kulüp takımlarına, sporcularına, teknik ve idarî kadrolarına, Federasyon Yönetim Kurulunca belirlenecek birim değerlerinde ödül verilebilir. Federasyon Yönetim Kurulu kulüpler bazındaki başarılarda, yalnız yerli ve/veya yabancı sporcular için ödül verme tasarrufunu da kullanabilir.

Fenerbahçe’mizin bu büyük başarısını tekrar kutlarken başta TC Gençlik ve Spor Bakanlığı,TC Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü,Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Tanıtım Vakfı gibi Kurumların ödül yönetmeliklerinin ilgili maddelerini biran önce devreye sokmalarının uygun olacağı görüşündeyim.

Saygılarımla,

Son Yazılar