VETERAN LİGİ KURULMASI
Reklam
Abdullah Gümüşbaş

Abdullah Gümüşbaş

VETERAN LİGİ KURULMASI

26 Mayıs 2014 - 12:51 - Güncelleme: 27 Mayıs 2014 - 10:43

Değerli Voleybol sever arkadaşlar, yapmış olduğum çok kısa bir araştırma neticesinde özerk ya da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı 59 adet federasyonun bir çoğunun faaliyet programları arasında “VETERAN” sporcular için ulusal veya uluslar arası müsabaka programlarının bulunduğunu tespit etmiş bulunuyorum.

 

Bu güne kadar çeşitli kulüp ve dernekler tarafından yukarıda bahis edilen müsabakalar organize edilmişti. En son Galatasaraylı Eski Sporcular Derneği tarafından güzel bir organizasyonu izledik. Birçok eksikliklerinin bulunmasına rağmen çok güzeldi. Katkıda bulunanları kutlarım.

 

Sevgili Voleybol Severler bence” VETERAN” voleybol liginin başlatılması ile yıllarca Voleybolda faaliyet gösteren Kulüplerimiz ve Milli Takımlarımızın formalarını onur ve şerefle taşıyan nice zaferlere imzalar atan voleybolcu arkadaşlarımızı ve kardeşlerimiz ile ağabeylerimizi tekrar Voleybol salonlarımıza çekecek ve aktif spor yaşamlarının sonrasında bir araya gelmelerini sağlayarak olması gereken ve bir türlü beceremediğimiz aramızdaki sosyal dayanışmayı gerçekleştirerek  Türk sporuna yakışan biçimde voleybola “VETERAN” sporcular olarak devam etmelerini sağlayarak gelecek nesillere örnek teşkil edeceği inancındayım. Ancak,bu tür faaliyetlerin düzgün bir şekilde organize edilmesi ve Milli Takımlar seviyesine getirilmesi için Voleybol Federasyonumuzun biran önce devreye girmesi gerekmektedir.

 

Kendisi de eski bir milli voleybolcu olan başkanımızın seçim öncesi  vermiş olduğu sözlerinde yer alan birlik beraberlik eski ve yeni birlikteliğinin “VETERAN” liginin kurulması ile  giderilebileceği düşüncesini taşımaktayım.

Sevgi ile kalın."Her şey gönlünüzce olsun"

 

 "SEVELİM,SEVİLELİM BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ.(YUNUS EMRE)

Son Yazılar