60. YIL GELMİŞKEN
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

60. YIL GELMİŞKEN

21 Şubat 2018 - 03:45

Voleybol Federasyonu'nun 60. yıldönümü yaklaşıyor.
Eminim Başkan Akif Üstündağ, bu özel yıldönümü için bize güzellikler hazırlıyordur.
koltuğa oturduğu andan itibaren sürekli voleybol için yoğun çaba sarfeden Üstündağ'dan, 60. yıl için sürprizler olabileceğini de umuyoruz.
Ancak, benim hatırlatmak istediğim önemli konular var.
Bunlardan ilki, bu yıldönümü şerefine liglerden takım düşürülmemesi.  Yani önümüzdeki sezonda erkek ve bayan ligleri 14'erli olsun. Bu 14 'lü takımlara örnek birçok ülke var. Hatta 16 takımlı ligleri olan ülkelerde var.

LİGLER 14 TAKIM OLSUN
Özel bir parafraf açacağım Çanakkale Belediyesi için. Her maçları tribünler tıklım tıklım. Yazık değil mi o seyirciye. İşler ters gitti ve bu sezon düşme yolundalar. İlbank da yabana atılmamalı. Erkeklerde de Gümüşhane ve Beşiktaş düşüyor. Başkan Üstündağ'dan 60. Yıl için özel harekat bekliyoruz. Çünkü büyük şehirler dışındaki kentlerde tribünler tıklım tıklım. Bu seyirciyi kaybetmememiz gerek.

DENİZ ESİNDUY SALONU
Bir başka konu da, benim uzun zamandan beri üzerinde durduğum İstanbul'daki 50. Yıl Salonu'na isim konulması. Önceleri Değer Eraybar'da ısrar ediyordum. Ancak sonradan aklıma geldi. Erol Ünal Karabıyık ile Özkan Mutlugil'in başkanlık için kapıştığı genel kurulda eski başkanlardan Hüsnü Can, "50. Yıl Salonu Deniz Esinduy Salonu Olsun" diye önerge vermişti. Ve daha da önemlisi karar defterine bu yapılacak diye yazıldı. Yani sayın başkanımız Akif Üstündağ için zor olmayacak eski arkadaşının adını koymak.
Bir de Ankara Başkent salonu'ndaki basın tribününe Ersin Uysal adının konulmasını, başta ben şahsen bekliyorum. Erken yaşta aramızdan ayrılan voleybol aşığı meslekdaşımıza federasyonumuzun bu jesti yapması 60. yıla yakışır.

KONULAR BİTER Mİ?
Avrupalılar oyuncu değişiminde tabelaları kaldırdı. Bazı antrenörlerimiz sokakta giydikleri ayakkabılar ile salona giriyorlar. Hijyen hak getire tabii. Ve Burhan Felek Salonu'nda protokol tribünü'ne otomatik kapı konmuş. Ancak sağ ve soldaki tribünlerin arkası boş olduğu için sokağın soğuğu içerde. Arkalarına tuğladan  veya suntadan duvar gerekli.
Ne bileyim 60. yıl yaklaşırken bunlar geldi aklıma.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar