BİZ VOLEYBOLU NASIL DUYURACAĞIZ!...
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

BİZ VOLEYBOLU NASIL DUYURACAĞIZ!...

02 Mayıs 2017 - 00:57

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) kokartlı başarılı hakemlerimizden Erdal Akıncı, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi finalinde yardımcı hakem idi. Yine bu voleybolun en üst kategorisi olan Şampiyonlar Ligi'nde Erdal Akıncı, yarı finalde Colissi Perugia - Lube Civitanova (3-2) maçında da başhakem.

Futbolda bir hakem böyle büyük onur yaşasa, sayfa sayfa methiyeler ve televizyon programları yapılır. Günlerce kafa ütülenirdi.

Özellikle 42 yıldır voleybola gece-gündüz hizmet eden Cengiz Tokgöz olarak yazıyorum.

Yıllardır Merkez Hakem Komitesi (MHK) başkanlarına "Avrupa'ya giden hakemlerimizin haberlerini basına verin. İnternet siteleri de bu haberleri kullansın" diye diye dilim kurudu.

Sonra bu MHK başkanlarının da daha önceleri Avrupa'da çok görev almış olmalarından "Acaba kıskançlık mı" diye de düşünmeye başlamadım değil hani...

Hakem sitesi yapmışlar. Çingene çalar, kürt oynar örneği şifreli.

Federasyon başkanlarına da konuyu açtım.

Ama "tık" yok.

Bugünkü başkan Akif Üstündağ, bazi ricalarımıza "Elbette" dedi. Bakalım o da ne kadar bu eksiklikleri giderecek. Eminim yapar.

Erdal Akıncı'nın haberini FIVB Hakemimiz İlhami Şenyurt ile yine FIVB hakemimiz Nurper Özbar'ın Facebook hesaplarındaki tebrik yazılarından öğrendik.

Böyle bir şey olur mu.

Senin hakemin dünya voleybolunun en üst düzeyinde görev yapıyor ve kimsenin haberi olmuyor.

Liglerde haftanın hakemlerini de istedim. Geçen gün bir hakem kardeşimiz Aylin Turnaoğlu ile nişanlanan voleybolaktuel.com sitesinin yöneticisi Savaş Eskikülek'ten geldi. Bir defa da federasyondan şekilsiz bir çizelge ile geldi. Sonra kesildi. Voleybol tarihinde ilk kez, iki internet sitesinde haftanın hakemleri çıktı.

Voleybolun reklama ihtiyacı var.

Biz bu önemli haberleri kamuoyu ile paylaşmaz isek, müesseseler voleybola nasıl yatırım yapar. Yapanlar da kısa sürede "Hadi bize eyvallah" der. Geçmişte olduğu gibi.

Bu sezon geçti. Şimdi milli maçlar, plaj turnuvaları başlayacak.

Başta internet siteleri haber, fotograf ve sonuçları kullanmak için sabırsızlıkla bekliyor.

Bu yazıya da kimse kusura bakmasın.

Çünkü voleybol keyif çatacak veya hava satacak yer değil.

Çalışan çalışsın, çalışmayan da kenara çekilsin.

Bana kızan da kızsın.

Herkes dışırıda konuşuyor. Ama iş yazıya geldi mi yok.

Zaten bazılarının da umurunda değil.

Ama ben tepeden tırnağa gazeteciyim.

Habersiz yaşayamam.

NOT:  Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Vakıfbank'ı, Şampiyonlar Ligi Üçüncüsü Eczacıbaşı Vitra'yı, Challenge Cup Şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni, şimdiden erkek ve bayan lig şampiyonlarını ve Avrupa Üçüncüsü U19 Erkek Milli Takımı'nı kutluyorum.

Son Yazılar