KÜRSÜYÜ KAÇIRDIK. AKBAŞ KALMALI
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

KÜRSÜYÜ KAÇIRDIK. AKBAŞ KALMALI

07 Ekim 2015 - 00:08

Kürsüyü Kaçırdık

Bir Avrupa şampiyonasını daha geride bıraktık. Voleybol Federasyonu, uzun yıllar bu sporun çilesini çeken biz birkaç emekçiyi değil de gazete ve televizyonların yöneticilerini turnuvaya götürmesi nedeni ile maçları ekran başında izlemek zorunda kaldık. Turnuva sonrasında Başkan Özkan Mutlugil ” Başarısız olduk” derken, seyahate gidenlerin “Çok başarılıyız” yorumları operasyonun esas başarılı olduğunu gösteriyor. Kötü sonuçlara hep “iyi” diyecekler ise, biz voleybol hammallarını hiç davet etmesinler. Ancak, unutulmamalı ki, ekran ve sayfalardaki voleybolun az yer alışı bu kişilerin eseri.

GRUBU BİZ YAPSA İDİK

Neyse, biz şampiyonaya dönelim. Avrupa voleybolu düşüşte. En azından bir madalya ile dönebilirdik. Nasıl şampiyon oldu anlayamadığım Rusya ve her zaman bizi tepeleyen Sırbistan’ın hak etmedikleri bir kürsü yaşadıklarını sanıyorum. Silkinmekte olan Hollanda’nın da. Bizim takımımız o kürsüde olamalı idi. İlk etap için ” Alın siz grubu yapın” deselerdi. Azerbaycan, Macaristan ve Belçika” derdik.

FERHAT AKBAŞ KALMALI

Büyük cesaret ile çok genç Ferhat Akbaş’ın göreve getirilişi çok eleştirildi. Her ne kadar takımdakiler ile arasında yaş farkı yok ise de ben Ferhat Akbaş ile devamından yanayım. Ancak, yanı çok boş.  Bu şampiyonada hata yapmadı mı? Elbette yaptı. Herkes yapıyor. Eda’nın dönüşü kazanç, Neslihan’ın olmaması kayıp. Sakatlığı geçen Neslihan sahada olmasa bile ablalık yapardı. Daha da sahaya girer manşet alır, gençleri yönlendirirdi. İkinci pasör olarak Özge veya küsen Elif olabilirdi. Hala hucum ve manşet hataları devam ediyor. Pasör çaprazı yok. Ortadan oynayamadık. Adresi belli olan toplar atılınca rakipler blokta ve yer savunmasında başarılı oldular.

BAŞSIZ MİLLİ TAKIM

Milli takımın menajeri var mı. Varsa da bizim mi haberimiz yok. Federasyonda görevli ve çok lisan bilen Nilüfer hanım bu görevde imiş gibi görünüyor. Menajer mi, tercüman mı? Milli takım ile ilgili bir konu için bir baş gerekli. Kategoriler ve seyahatler çok arttı. Dünyanın her yanına biri gidiyor. Ve gizlice gidiyorlar. Ne oluyor, kimsenin haberi yok. Milli takım antrenörü olurken de kimsenin haberi olmamıştı. Başkan ile Akbaş, başbaşa verip imza atmışlardı. Oysa bu iş basın toplantısı ile yapılsa tıklım tıklım basın mensubu orada hazır olurdu. Sponsor anlaşmalarında defalarca davet üstüne davet geliyor. Her şey para olmamalı. Takımın listesi geliyor kulüpleri yok. Bir başı boşluk var. Federasyonun bu karmaşaya son vermesi gerek.

BEN ŞAHSEN BEKLİYORUM

Böylesine büyük bir turnuvadan dönüşte, şahsen ben federasyonun ve teknik heyetin hesap vermesini bekliyorum. Yalnız basına değil. Ferhat Akbaş’ın buradaki meslekdaşlarına turnuva hakkında bilgi vermesi gerek. Sorulacak sorular var.

Son Yazılar