TEŞEKKÜRLER VAKIFBANK
Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

TEŞEKKÜRLER VAKIFBANK

14 Nisan 2016 - 09:56

Voleybol Şampiyonlar Ligi Finalleri İtalya'da organize edildi ve evsahibi Pomi Casalmaggiore, finalde seyircisinin korkunç desteği ile Vakıfbank'ı yendi ve şampiyon oldu.
Vakıfbank ikinci olurken, Fenerbahçe de Ruz Dinamo Kazan'ı yenerek Şampiyonlar Ligi'nde üçüncü oldu ve kürsüye çıkarak bronz madalyayı kaptı.

İlk gün Fenerbahçe'yi sahada tanıyamadık ve çok kötü idi. Kim ve Eda'yı tanıyamadık. Vakıfbank da hatasız bir oyun ile ezeli rakibini yenerek finale yükseldi. Ertesi gün ise tam tersi oldu. Fenerbahçe kendine geldi. Vakıfbank ise Naz ile Gözde'nin vasatın altında kalışı ile ikincilikle yetindi.
İtalyanların organizasyonları bizimkilerin yanında kötü idi. Basın merkezine koyacak bir ekran bile bulamamışlardı. Yiyecek bulunmadı. Bol bol su vardı. İtalyanların tek çok iyi olduğu şey, hiç susmadan kulakları patlatacak şekilde tantana yapmaları idi.
Bu organizasyon tarafı.

Gazeteciliğe başladığım günden beri, maalesef voleybola önem vermeyen gazete sorumluları yüzünden hep kulüplerin davetlerini bekledik. Bugün voleybol basını içinde en eski ben görünüyorum. Alev Anakök benden eski ancak gazeteciliğinin yanısıra antrenörlüğü de olduğu için seyahatlerde yoktu. Sonra Enver Bağlarbaşı ve ötekiler voleybol basınına dahil oldu. Çok az kimse girdi aramıza. Bu tür seyahatlerde de müdürler kimi yollarsa onlarla tanıştık.
Rahmetli Şakir Eczacıbaşı, Bilgin Peremeci ve Cengiz Göllü zamanında Eczacıbaşı ile başlayan yurtdışı seyahatleri Vakıfbank ile devam ediyor. Faruk Eczacıbaşı ve Erdal Karamercan ile Eczacıbaşı çok iyi evsahipliği yapan kulüplerimizden. Bu şampiyonlar Ligi'ne de Vakıfbank'ın davetlisi olarak gittik. Az da olsa Halkbank, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Arkas da seyahatlerine davet eden kulüplerimiz.
Bazı kulüp davetlerinde meslekdaşlarımıza iyi evsahipliği yapılmadı. Örnek Bakü'de ve Moskova'da evsahibi yöneticileri bulmak zor oldu. Polonya'daki finalin ilk ayağında voleybol maçına futbol yazarları götürüldü. İstanbul'daki rövanşa hiçbiri gelmedi. Voleyboldan uzak olanlar, başkanlara yalakalık yaparak istediklerini uyguluyorlar. Ama camianın ağzı torba değil. 

Gelelim Vakıfbank'ın İtalya davetine. 70 davetli arasında 40 basın mensubu vardı. Hani "Sıcak sudana soğuk suya elimiz girmedi" denir ya. İşte öyle bizi el üzerinde tuttular. Tek aksama oteldeki internet idi. O kadar. Onun dışında her şey dörtdörtlük idi. Genel Müdür Halil Aydoğan ve Başkan Osman Demren her an yanımızda idiler. Vakıfbank'ın Emre Engin yönetiminde Mustafa, Alican, Himmet Alp ve Onur'dan oluşan dörtlü biz rahat edelim diye bir dakika oturmadılar. Viking Tur'un görevlileri ise kusursuzdu.
Şimdiye kadar gezdiğim bir çok ülke var. Ama bu seyahatte daha önceleri çok gittiğim halde görmediğim nereleri varmış meğer. Sanki maçlara değil de İtalya'ya tura gittik. Milano, Verona ve Venedik. Romeo ile Jüliet efsanesi, Maria Callas ve George Coloney'in evleri ile tarihi yerleri gezdik de gezdik. Hele gondol sefamız görülmeğe değerdi. Bir üşüştük gondolculara şaşırdılar. 
Viking Tur'dan Deniz Bey ile Arzu Hanım, bu 4 günde bize öyle güzel anlattılar ki, duymadıklarımızı da öğrenmiş olduk. Yemek yeme zaafım nedeni ile her restoranda öğle-akşam çok pişmiş ve üzerine mozeralla dökülmüş spagetti yedim. Kafiledekiler ise en güzel yemekleri tükettiler. 
Dedim ya, Vakıfbank bundan önceleri olduğu gibi voleybol basınını umulanın üzerinde mükemmel ağırladı.
Bir şampiyonluk isterdik. Ama o vahşi İtalyan seyircisinin Pomi'ye korkunç desteği ve tutuk Vakıfbank, zirveye çıkışa engel oldu.
Vakıfbank ikinci, Fenerbahçe de üçüncü oldu.
Bu da Türk bayan Voleybolu'nun çok iyi bir yerde olduğunu gösteriyor. 
Sonuçlara göre iki takımı da kutluyorum.
Ama özel olarak Vakıfbank'a teşekkür ediyorum.


NOT 1: Fenerbahçe ile Vakıfbank'ın İtalya rövanşı İzmir'de olacak. Bu arada Eczacıbaşı pusuda bekliyor. İzmir'e de Voleybol Federasyonu'nun davetlisi olarak gidiyoruz. 
NOT 2: Ne yaparsınız, kafaları yalnız futbol basan gazete ve televizyonlarımızın sorumluları voleybola kimseyi göndermez ise DAVET kaçınılmaz. Federasyona da şimdiden teşekkürler.
NOT 3: Bana yazmak isteyenlere adresim şöyle: cbtokgoz@gmail.com

Son Yazılar