FİNALE GÖZ KIRPMAK...
Reklam
Alev Anakok

Alev Anakok

FİNALE GÖZ KIRPMAK...

22 Eylül 2015 - 09:55

Belçika ve Hollanda'nın ortaklaşa düzenlediği CEV Dela Avrupa Şampiyonası için 3 gün kaldı. 26 Eylül Cumartesi günü startı verilecek olan organizasyon için hazırlıklarını sürdüren Filenin Sultanları, Belçika ile 3, Polonya ve Sırbistan ile oynadığı 2'şer maçın ardından artık son düzeltmeleri yapıyor.

Biliyorsunuz, şampiyonalar öncesi başarıya giden yol için yazılar yazılır. Genelde de; “ iyi servis atarsak..., iyi blok yerleşimi yapabilirsek..., servise karşı manşetlerde topu pasörümüze iyi yönlendirebilirsek..., hücumlarda etkili olursak..., bunlara iyi defansımızı da ekleyebilirsek..., Şöyle olur, böyle sonuçlar alırız diye klasik cümleler kurarak görüşlerimizi ortaya koyarız.

Voleybolun bu temel hareketlerini burada detaylayarak işi uzatmak yerine ben sonuca odaklanmak istiyorum.

Oyuncularımız, teknik kapasiteleriyle, hırslı yapılarıyla, becerileriyle grupta Azerbaycan'ı, Macaristan'ı, Belçika'yı aşıp birinci olarak direk çeyrek finale çıkarlar.

Play- Off dan gelecek ekip fazla sorun çıkarmaz. Yani adımızı yarı finale yazdırırız. Burada rakip büyük bir olasılıkla İtalya olur. Ben onları da yenip finalde Sırbistan ile buluşacağımızın beklentisi içindeyim.

Sonrası?..

Takımımızı kürsünün en üst basamağında görmek, yine bir ilke imza atmış kızlarımızın sevincini izlemek ve alkışlamak için hazırım.

Ya sizler?..

Son Yazılar