CENGİZ AĞABEY'E VEDA
Reklam
Alev Anakok

Alev Anakok

CENGİZ AĞABEY'E VEDA

23 Aralık 2014 - 09:02

 
Türk Voleybolunun mimarlarının başında gelen, özellikle bayan voleybolunun bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen Cengiz Göllü artık aramızda yok. Pazartesi günü sevenleri Bursa da buluşup Cengiz Ağabey'e son görevimizi yaptık ve O'nu son yolculuğuna uğurladık.
Sitelerde yapılan törenin detaylarını yapılan konuşmaları okudunuz. Onun için yaşananları burada tekrar etmek istemiyorum.
Sadece değerli ağabeyimize Allah dan rahmet, ailesine de sabırlar dilerim.
 
LİGİN İLK DEVRESİ BİTTİ
 
Böylesine hüzünlü bir günden sonra yazı yazmak içimden gelmiyor. Onun için önce hafta sonu oynanan karşılaşmalarla sona eren liglerimizin ilk devresine ve arkasından da Antalya da yapılacak “Gloria Cup” a kısaca değinmek istiyorum.
 
Lig öncesi erkeklerde; Halkbank'ın ilk sırayı alacağı, arkasına ise Arkas, Fenerbahçe, Galatasaray FXCTR, Ziraat Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maliye Milli Piyango'nun sıralanacağı, bayanlarda da; Vakıfbank, Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Grundig üçlüsünün zirve için yarışacağı, Galatasaray Daikin'in dördüncü sırayı alacağı, 2 Bursa ekibinin ve İlbank'ın beşincilik adayları olduğu değerlendirmesi yapılıyordu.
 
İlk devrenin sonunda puan sıralamasına bakıldığında erkeklerde 3 aşağı 5 yukarı tahminler tuttu.
Bayanlarda ise, Nilüfer Belediyesi'nin Galatasaray Daikin'in önünde dördüncü, ilk sezonun da Trabzon İdman Ocağı'nın altıncı sıraya yerleşmesi ilginç oldu. Gerçi sarı- kırmızılıların beşinciliğe düşmesinin fazla bir önemi yok. Her an bir üstünde ki Bursa Nilüfer Belediyesi ile yer değiştirebilir. Üstelikte bu takımın ekonomik yönden yaşadığı sıkıntı düşünüldüğünde fazla yüklenmek doğru olmaz.
 
Bizleri asıl yanıltan, Avrupa da rakiplerini dize getirerek yoluna devam eden İlbank'ın ligde ki durumu. Challenge Kupası'nda 3. tura yükselen Ankara ekibi, ligin ilk devresini 6 puan ile onuncu tamamladı ve tehlikeli bölgenin içinde kaldı.
 
Bakalım ikinci devre bize neler getirecek. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
 
GENÇLER LİGİ VE GLORİA CUP
 
Ligin ikinci devresi 10 Ocak da başlayacak. O güne kadar voleybolun boşluğunu Gençler Ligi ve
ilk kez organize edilecek olan Gloria Cup dolduracak.
 
A takımda oynama fırsatı bulamayan genç sporcuların kendilerini geliştirebilme imkanının yaratılması amacıyla 1. Liglerde yer alan ekiplerin gençlerinin mücadele edeceği 2 devreli maçların ilk bölümü Ankara ve İstanbul da bugün start alacak.
 
Gloria Cup ise 3-5 Ocak tarihleri arasında Antalya da yapılacak. 4'lü turnuvada Vakıfbank, Azeryol Bakü, Nova KBM Branik Maribor ve Volero Zürih mücadele edecek.
 
Antalya Gloria Sports Arena’da 3 gün sürecek bu organizasyon da maçlar dışında seyirciler için yapılacak eğlenceli interaktif oyunlar voleybol severlere keyifli anlar yaşatacak.
 
Gazeteci arkadaşlarımla birlikte orada olacağımız turnuvanın programını sizlere bir kez daha hatırlatayım.
 
3 Ocak Cumartesi
17.00 Vakıfbank - Azeryol Bakü
19.30 Nova KBM Branik Maribor - Volero Zurich
4 Ocak Pazar
17.00 Azeryol Bakü - Volero Zurich
19.30 Nova KBM Branik Maribor - Vakıfbank
5 Ocak Pazartesi
14.00 Azeryol Bakü-Nova - KBM Branik Maribor
16.30 Volero Zurich - Vakıfbank
 
 

Son Yazılar