DUYDUK AMA İNANMIYORUZ
Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

DUYDUK AMA İNANMIYORUZ

13 Temmuz 2010 - 10:13

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU VOLEYBOL İHTİSAS KULÜBÜ
 
SSK bünyesinde 1962 yılında kurulmuş olan bu kulüp, Türkiyenin voleybol dalındaki tek ihtisas kulübüdür. 48 yıllık mazisi içerisinde Türk gençliğine ve sporuna özellikle voleybol dalında bir ekol olarak hizmet etmeyi görev saydı. Bu mazisi içerisinde Türk voleybolunun bugünkü seviyeye gelmesinde çok büyük katkıları olmuştur.
 
Günümüzde Türk Sporunun önder ve lokomatif federasyonu olan “TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU”NUN kuruluşundan bu tarafa, teşkilatlanmasında çok büyük paya sahiptir. Federasyon Başkanları, genel sekreterler ve her dönemde federasyon yönetim kurulu üyelikleri yapan yöneticiler SGK’nın bağrından yetişmiştir.
 
 
Sırrı SÜMER (Sırrı Baba), Hüsnü CAN, Akif ÜSTÜNDAĞ, Vedat İZGÜT, Semih OKTAY, Ümit SOKULLU, Mehmet ŞEKERYAPAN (Şeker Hoca) gibi ismler sadece bir kaçıdır. Çok kıymetli antrenör ve sporcu yetiştirdiği gibi, birçok defa da ülkemizi yurt dışında üst düzeyde organize edilen şampiyonalarda başarıyla temsil etti. Bu başarıları ile kulüp, voleybolda bir marka olmuştur. Kamuoyunda görsel ve yazılı basınında takdirle manşetlerde yer aldı, yurt içinde ve dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Sayılamayacak kadar başarılara imza atıldı.
 
1962–1972 genç erkeklerde 3 yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olarak o yıllarda uygulanan statüye göre formasına “Ay-Yıldız” takma şerefine erişti.
 
1965–1966 yıllarında ise bayan takımı kuruldu.
 
Tesisleri olan örnek kurumlardan biriside SGK’dır. 1980 yılından bu yana kulübün kullanımına tahsis edilen ve halen SGK Etlik Tesisleri içerisinde yer alan açık futbol sahası ve spor salonu kompleksi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki, kapalı çim saha ve tenis kortu ile kafeterya; kulübün tesislerini oluşturur.
 
 
Kulübün Yeri: Kuruluş tarihi olan 01.11.1962 yılından bugüne kadar geçen 48 yıllık zaman içerisinde oluşan kulüp yönetim kurulları ve kulübün programlarının devamlılığı sonucunda birçok elit iş adamı, öğretim görevlisi, antrenör ve sporcu yetiştirmesi ile Türk voleybolunun lokomotifi oldu ve ülkemizdeki birçok kulübe örnek teşkil ederek ülkemizin sosyal yapısına ve Türk voleyboluna katkıda bulundu.
 
Duyduk ama asla inanmıyoruz. Voleybolun marka ismi ve örnek kulüplerimizden, ülkemizin tek ihtisas kulübü
 
SGK kapatılacakmış..
 
Kapattıım, kapatıyoruuzz demek mi! Yo9ksa bugünlere tekrar gelebilmek mi?
 
Bunlar bir ömürlük ve vebal taşıyan kararlardır diye düşünüyoruz.
 
Çook çok iyi hesaplamak gerekir bence!!!

Son Yazılar