NESLİHAN'DAN İTALYA'DA VOLEYBOL DERSİ
Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

NESLİHAN'DAN İTALYA'DA VOLEYBOL DERSİ

06 Nisan 2018 - 14:06 - Güncelleme: 06 Nisan 2018 - 14:25

Voleybolumuz Avrupa’da başarılar yaşarken, Çarşamba günü müthiş bir yükselme gösterdi. Önce Vakıfbank, İsviçre’nin Volero Zürich takımını adeta ezerek CEV Şampiyonlar Ligi’nin dörtlü finalleri dışına itti. Sonra da İtalya’dan müthiş bir zafer müjdesi geldi.

Doğrusu Galatasaray’ın, İstanbul’daki 3-2 yenilgi sonrası, Kosheleva’yı da kaybetmiş olan kadrosundan böyle bir sonuç beklemek çok iyimserlik olarak görünüyordu. Ama ben, Igor Gorgonzola’nın İstanbul’da Fenerbahçe ve Galatasaray’a karşı galibiyetlerini seyrederken, oynadığı oyundan ümitlenmiş ve bunu da gazeteci  arkadaşlarıma belirterek,“Galatasaray İtalya’da turu geçebilir, ümitliyim” demiştim.

Çarşamba günü oyunu ancak CEV’in istatistiklerinden izleyebildim. Her setin istatistiği geldikçe hayran kaldım. Müthiş Neslihan, ilk sette 6, ikinci sette 11, üçüncü sette 11, dördüncü sette de 10 sayı olmak üzere, toplam 38 sayı kazandırırken, rakip sadece bir hücumunu blokla durdurabilmişti. Neslihan, müthiş servislerinden sadece ikisinde hata yapmış, 5 servisi de doğrudan sayı getirmişti. Galatasaray’ın başta Rabadzhieva olmak üzere, savunmadaki başarılı oyunu ve Jack’ın 17 sayısını da gözden kaçırmamak gerekir.

Dünyanın sayılı voleybolcularından olan Neslihan’ın son yıllardaki inişini görüyorduk. Ama Neslihan, Neslihan’mış demek ki. Özellikle bu karşılaşmadaki performansı, son yılların voleyboldaki çok başarılı ülkesi İtalya’da adeta bir ders gibi izlenmiştir mutlaka.

Avrupa’da Türk Finali bekliyoruz

CEV, Avrupa’da bir İtalyan takımları finali beklerken, büyük bir aksilik olmadığı takdirde, bir “Türk Takımları Finali” seyredecek. Romanya’da 5-6 Mayıs tarihlerindeki finali Vakıfbank ile Galatasaray’ın oynayacağını umuyoruz. Şimdi genel tahmin bu. Yarı finalde Vakıfbank, İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımını zorlanmadan geçebilecek güçte. Çünkü, Imoco ile Galatasaray’ın elediği Igor Gorgonzola birbirine çok yakın güçte takımlar. Galatasaray’ı ise, ev sahibi CSM Volei Alba Blaj’ın zorlayacağını sanmıyorum. Hele de takımımızın bu form durumunda. Kısacası, Bükreş ve Avrupa nefis bir Vakıfbank-Galatasaray finali seyretmeye hazırlansın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar