Duygu Dolu Bir Gün
Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

Duygu Dolu Bir Gün

19 Aralık 2016 - 13:04

15 Aralık’ta duygu dolu bir gün yaşadım.  Erkenden işine giden kızım Aslı telefon etti, “Baba Fanatik Gazetesi bugünkü hasılatının tamamını şehitlerimize veriyormuş. Bana da Fanatik Gazetesi al” dedi. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Başkan Oğuz Tongsir liderliğindeki Şehittepe kafilesine katılıp Dolmabahçe’ye gittik, çelenk ve çiçekler koyduk. Bulunduğumuz süre içinde orası doldu doldu boşaldı. Çiçekler, çelenkler konuldu, sloganlar atıldı, dualar okundu. Biz döndük, ama oraya gelenler devam ediyor, hiç bitmiyordu.

Dönerken Akatlar gazete bayiine uğrayıp bir kendime, bir de kızım Aslı’ya Fanatik Gazetesi aldım. Genç ve güzel bir bayan izin isteyip resmimizi çekti. Sordum. Bayi bu hanımın Fanatik Gazeteleri’ni satın aldığını söyledi. Kendimi tanıttım, bir de teşekkür etti.

Türklüğümle gurur duyuyorum. Biz böyle bir milletiz işte. Son aylarda meydana gelen olaylar nasıl birleşebildiğimize, tek vücut olabildiğimize bir örnektir. Arada bir çatlak sesler çıkıyor. Ben o ses sahiplerinin kanında bir karışıklık olduğuna inanıyorum. Hakiki Türklerden ricam, bu birlikteliği küçük etkilerle bozmasınlar.

Ne mutlu ki Türk’üz.                                         

 

Zeki KUBAN

Son Yazılar