YAZIK OLDU
Reklam
Zeki Kuban

Zeki Kuban

YAZIK OLDU

03 Nisan 2016 - 17:20

Galatasaraylı kızların kaçırdığı şampiyonluğa çok üzüldüm. Galatasaray voleybolda bir Avrupa Birinciliği’ne son yıllarda bu kadar yaklaşmamıştı. İyi de oynadılar. Geçen yılın kupayı alan takımı Dinamo Krasnodar’ı İstanbul’da yenip, deplasmanda da çok zorladılar. İkinci karşılaşmayı seyredemedik, ama set sayıları ve anlatılanlar, 3-0’lık skora rağmen, rövanşın da çok çekişmeli geçtiğini gösteriyor.

Ben bu şampiyonluğun, büyük ölçüde Burhan Felek’te kaybedildiği düşüncesindeyim. Şöyle ki; karşılaşmanın dördüncü setinin son sayılarında Galatasaray üst üste 3 servis kaçırdı ve böylece yakalayacağı avantajı rakibine adeta hediye etti. O setin sonunda düşündüğüm maalesef Rusya’da gerçekleşti. O set alınabilse karşılaşma 3-1 kazanılacak ve Rusya’ya puansız dönecek Dinamo rövanşta huzursuz olacaktı.  En azından, Galatasaray 3-0 veya 3-1 kaybetse dahi, “Altın set” oynayacak ve şansını biraz daha sürdürecekti. Kim bilebilir o setin nasıl biteceğini., Galatasaray’ın diğer 3 sette son sayılara kadar zorladığı rakipten o seti kopararak şampiyonluğa ulaşmayacağını.

Artık olan olmuş bitmiş. Ama ben Ataman Güneyligil yönetimindeki kızlarımızı, bu mücadelelerinden dolayı kutluyor, başarılarını önümüzdeki yıllarda sürdürmelerini diliyorum. 

Son Yazılar